Aktualności

DEPECHE MODE – WZMOCNIONA KOMUNIKACJA, PARKINGI

Już w niedzielę 11 lutego w ERGO ARENIE  koncert Depeche Mode, W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do  ERGO ARENY, a także mieszkańcom osiedla Żabianka przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji organizacyjnych.

Informujemy, że tego dnia wjazd na parking przy hali od strony Gdańska odbywać się będzie zarówno ulicą Gospody jak i  Drogą Zieloną. Dedykowana droga dojazdu – Droga Zielona.

Opłata za parkingi :

  • parking bezpośrednio przy Hali – 20 zł,
  • parking zlokalizowany przy ul. Łokietka – 10 zł

Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking. Płatność TYLKO gotówką.

Na czas imprezy, już od godziny 16.00 udostępnione zostaną bezpłatne  parkingi tymczasowe, zlokalizowane na lewym pasie  ulicy Pomorskiej.

Dostępne miejsca parkingowe :

  • bezpośrednio przy ERGO ARENIE – około 700 miejsc
  • pas utwardzony wzdłuż ulicy Łokietka – około 300 miejsc – czas dojścia do hali 3 min.
  • lewy pas wzdłuż ulicy Pomorskiej – około 150 miejsc – czas dojścia do hali 7-10 min.

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie hali ERGO ARENA bezpośrednio przed rozpoczęciem koncertu, prosimy o wcześniejsze przybycie do obiektu lub skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego i Szybka Kolej Miejska uruchomiają dodatkowe kursy tramwajów, autobusów i pociągów SKM rozwożących uczestników na trasach:

Tramwaje i autobusy odjadą z zespołu przystanków „Pomorska” i „Os. Wejhera” na liniach:

2– przez   Przymorze, Zaspę, Centrum , Dworzec Główny, Chełm do Łostowic,
6–przez Oliwę, Wrzeszcz,  Centrum , Dworzec Główny, Chełm do Łostowic

227 – przez Przymorze, Zaspę, Wrzeszcz, Słowackiego, Piecki-MIgowo na Chełm,
148 – przez Przymorze, Brzeźno do Nowego Portu

*Tramwaje/autobusy będą odjeżdżać  po napełnieniu się.

Dodatkowe składy Szybkiej Kolei Miejskiej, przystanek Gdańska Żabianka-AWFiS:

ok.godz. 0.15 – odjazd w kierunku Gdańsk- Śródmieście
ok.godz. 0.15 – odjazd w kierunku Gdynia Cisowa

Kolejki SKM wg. rozkładu jazdy:

Kierunek Gdańsk Śródmieście: godz.: 23.28, 23:55, 00:26
Kierunek Gdynia  Cisowa godz.: 23:19, 23:49 (W), 00:24

UWAGA: Bilet na koncert NIE UPOWAŻNIA do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską

Drzwi  dla publiczności otwieramy  od godziny  18.00.  Warto skorzystać z tej możliwości by  przybyć wcześniej do hali oszczędzając czas oczekiwania w korkach, które mogą powstać  przy dojeździe do ERGO ARENY. Po zakończeniu koncertu ruch samochodów (wyjazd z parkingu) zostanie wstrzymany na około 20-30 min. do czasu ustania ruchu pieszego.

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do  poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.

Dodatkowo w dniu koncertu w godzinach 12.00 – 18.00 do Państwa dyspozycji funkcjonować będzie infolinia (nr 58-76-72-101 ), gdzie można będzie uzyskać wiele cennych informacji dotyczących kwestii organizacyjnych.

Harmonogram koncertu:

  • 17.30 – wejście early entrance
  • 18.00 – wejście
  • 19.45 – Black Line
  • 20.45 – Depeche Mode

*Harmonogram ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

Koncertowy niezbędnik widza -> http://ergoarena.pl/

 

pobierz PDF pobierz PDF

08.02.2018

Powrót do listy wiadomości

20 lutego 2018

Atmasfera Cugowscy – niezbędnik widza.

W sobotę, 24 lutego w ERGO ARENIE wystąpi Zespół CUGOWSCY. To muzyczny projekt wieloletniego frontmana Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego i jego synów – Piotra i Wojciecha,  tworzących grupę Bracia. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi się pytaniami i odpowiedzi dotyczące wydarzenia

14 lutego 2018

MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ – 70 lat „Mazowsza” w ERGO ARENIE. Bilety już w sprzedaży!

Tym wyjątkowym koncertem, który w ERGO ARENIE odbędzie się 3 czerwca Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. Bilety już w sprzedaży, ze specjalną ceną dla posiadaczy: Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej.

13 lutego 2018

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” – niezbędnik widza

W środę, 14 lutego w ERGO ARENIE o godz. 19.00 wystąpi Gruziński balet narodowy „Sukhishvili”  – jeden z czolowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie! Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi pytaniami i odpowiedziami.

Archiwum wiadomości