Aktualności

ERGO ARENA i Stadion Energa Gdańsk razem dla zdrowia

Dwa najbardziej znane obiekty sportowo-rekreacyjne w Trójmieście łączą siły. Wspólnie z klubami LOTOS Trefl Gdańsk, Trefl Sopot i Wybrzeże Gdańsk organizują nową odsłonę prozdrowotnego projektu – Ekstra FAN oraz Ekstra FAN Ladies.

Wszystko po to, by zachęcić mieszkańców do zrzucenia zbędnych kilogramów i zadbania o swoje zdrowie. Rekrutacja do programów wystartowała 18 sierpnia.

Co czeka uczestników projektu? Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, spotkania ze specjalistami, porady dietetyka, tysiące spalonych kalorii, wzajemna motywacja i nowe przyjaźnie „zawarte w pocie czoła”. Jakie warunki muszą spełnić uczestnicy? Wiek 35-60 lat oraz wskaźnik masy ciała powyżej 28  zarówno jeśli chodzi o Panie, jak i Panów.

Czym dokładnie jest Ekstra FAN? To bezpłatna inicjatywa, która daje szansę na poprawę kondycji i spadek wagi, zmianę zachowań żywieniowych, wyeliminowanie niezdrowych nawyków i ogólną poprawę samopoczucia. To projekt dla osób, które chcą zrobić coś dla siebie, są otwarte na zmiany i gotowe do działania.

– Jestem mega zadowolony z udziału w projekcie Ekstra FAN – podpowiada Łukasz, uczestnik poprzedniej edycji. Zmiany, jakie zaszły w mojej osobie, zauważyli wszyscy. Chwilę tylko trwała namowa małżonki, aby zgłosiła się do udziału w projekcie dla Pań, gdy widziała jak ubywa mi zbędnych kilogramów, a przybywa przebytych kilometrów podczas codziennego biegania.

Do tej pory projekt Ekstra FAN kojarzył się głównie z fanami piłki nożnej, którzy chcieliby zrzucić zbędne kilogramy. Zapraszając do współpracy przy naszym projekcie ERGO ARENĘ chcieliśmy niejako odczarować ten wizerunek i stworzyć alternatywę dla fanów innych dyscyplin niż piłka nożna – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk i dodaje – Zależy nam, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o Ekstra FAN-ie, skorzystało z możliwości jakie daje program i zyskało przydatną wiedzę z różnych dziedzin związanych z dbaniem o zdrowie.

– Dzięki zaangażowaniu LOTOSU Trefl Gdańsk, Trefla Sopot oraz Wybrzeża Gdańsk, uczestnicy Ekstra FAN będą mieli okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych – piłce siatkowej, koszykówce, czy piłce ręcznej Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu ERGO ARENY Będą korzystać z naszej infrastruktury, wiedzy ekspertów i doświadczenia profesjonalistów dodaje.

– Celem projektu jest nie tylko obniżenie masy ciała, ale przede wszystkim zachęcenie do trwałej zmiany zachowań na prozdrowotne. Dlatego po zakończeniu 12-tygodniowego programu, panowie i panie wezmą udział w badaniach kontrolnych, które pozwolą porównać efektyprzekonuje Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska i dodajeJestem przekonany, że zaszczepiona w naszych podopiecznych chęć do zmiany zaowocuje lepszym stanem zdrowia i poprawą samopoczucia.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31.08.2017, za pomocą strony www.EkstraFAN.pl. Do projektu zakwalifikuje się około 30 Pań oraz 30 Panów.

Organizatorem projektu są Stadion Energa Gdańsk, ERGO ARENA oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.EkstraFan.pl oraz na stronach organizatorów.

 

Regulamin projektu „Ekstra FAN Ladies – Edycja II”

Regulamin projektu „Ekstra FAN – Edycja V”

21.08.2017

Powrót do listy wiadomości

17 listopada 2017

Mistrzostwa Europy w Supercrossie – niezbędnik widza.

Uwielbiany przez tysiące kibiców na całym świecie Supercross po raz drugi w Polsce, po raz pierwszy jako Mistrzostwa Europy!

14 listopada 2017

Tor na Mistrzostwa Europy w Supercrossie

Za cztery dni, 18 listopada, zawodnicy z 15 krajów staną na bramkach startowych w ERGO ARENIE. Supercross jest bardzo wymagającą dyscypliną, w której wiele się dzieje. Sprawia to, że wyścigi są bardzo widowiskowe i atrakcyjne dla widza. Możemy być pewni, że na specjalnym torze zbudowanym z czterech tysięcy ton ziemi, co odpowiada około 170 pełnym ciężarówkom, zawodnicy z Europy i USA dadzą z siebie wszystko w walce o tytuł Mistrza Europy w Supercrossie.

10 listopada 2017

Międzynarodowa obsada na Mistrzostwa Europy w Supercrossie

Do pierwszej polskiej edycji Mistrzostw Europy w Supercrossie pozostało zaledwie osiem dni. Przygotowania idą pełną parą, a zawodnicy z 15 krajów, którzy potwierdzili swój udział, już nie mogą się doczekać startu na Pomorzu. Zdradzamy, kogo zobaczymy na bramkach startowych w ERGO ARENIE.

Archiwum wiadomości