20 listopada 2020 piątek, 19:00

05 grudnia 2021 niedziela, 19:30

13 grudnia 2020 niedziela, 19:00

6

Aktualności

friendly’ARENA, czyli w roku 2020 przeciwko wykluczeniom

Zarząd Spółki Hala Gdańsk-Sopot za jeden z nadrzędnych celów na rok 2020 stawia sobie sukcesywne znoszenie barier architektonicznych i zwiększanie dostępności hali dla szerszego grona gości niepełnosprawnych.

Wśród realizowanych przez Spółkę działań są udogodnienia dla osób niedosłyszących oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. W strefie A1, tuż przy wejściu głównym zlokalizowany został Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (PION), który, począwszy od 12.01.2020, na wybranych imprezach muzycznych funkcjonował będzie jako wypożyczalnia sprzętu audio dla osób niedosłyszących.

W ramach wypożyczalni oferujemy 20 bezprzewodowych odbiorników radiowych Sennheiser RR 840 wyposażonych w akumulator pozwalający na pracę do 8 godzin. Odbiornik może być wypożyczony z słuchawkami nagłownymi, pętlą indukcyjną Sennheiser EZT 3011 przeznaczoną do użytku z aparatami słuchowymi wyposażonymi w telefoniczną cewkę odbiorczą, lub transmiterem Bluetooth Audiocore AC820 umożliwiającym transmisję dźwięku z odbiornika do aparatów słuchowych bądź słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik można też podłączyć do innego urządzenia osoby wypożyczającej. Regulamin wypożyczalni i instrukcje obsługi sprzętu znaleźć można tutaj.

W hali ruszyła także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych. Podjęte prace usprawnią poruszanie się i dojazd wózkiem inwalidzkim do platformy. Obniżone zostaną barierki, co zwiększy komfort i polepszy widoczność. W platformach zamontowane też zostaną dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi.

W roku 2020 Spółka przystąpi również do podnoszenia standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych na wybranych kondygnacjach.

Ponadto, podczas imprez, których organizatorem jest operator hali, poszerzona zostanie współpraca z fundacjami pomagającymi przystosować się do życia społecznego osobom  z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania. Podopieczni fundacji, działając jako wolontariusze podczas wybranych imprez, podzielą się z Wami nie tylko pięknym, szczerym uśmiechem, ale pomogą też dotrzeć do wybranej części hali. Do zobaczenia w ERGO ARENIE!

09.01.2020

Powrót do listy wiadomości

15 lipca 2020

Ruszyły zapisy na warsztaty fotograficzne ERGO ARENA & IGERSGDANSK!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach fotografii mobilnej, dzięki którym uczestnicy poznają potencjał ukryty w swoich smartfonach i nauczą się robić niesamowite zdjęcia. Organizatorem wakacyjnego cyklu fotograficznego jest Spółka Hala Gdańsk-Sopot, operator ERGO ARENY we współpracy z przedstawicielami IGERSGDANSK – pomorskiej społeczności fotografów, aktywnie działającej i promującej region m.in. na Instagramie.

14 lipca 2020

ERGO #wPlenerze zaprasza!

Seanse kinowych hitów, projekcje niezapomnianych koncertów, strefa relaksu oraz przekąski i napoje z Classic Restaurant! Spółka Hala Gdańsk-Sopot zaprasza na tereny zielone przed ERGO ARENĄ i filmowo-muzyczne pokazy na ekranie zewnętrznym LED HD na elewacji hali. Przestrzeń ERGO #wPlenerze rusza już w najbliższy weekend, startujemy 17 lipca o godz. 18! Wstęp na piątkowe wydarzenia będzie bezpłatny, bilety (w cenie od 10 złotych) na sobotę i niedzielę są już dostępne!

14 lipca 2020

Komunikat dotyczący najbliższych wydarzeń w ERGO ARENIE

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19), informujemy, że operator ERGO ARENY – Hala Gdańsk Sopot Sp. z o. o. – dostosowuje się do wytycznych rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz innych organów rządowych i samorządowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne, w tym za bezpieczeństwo w związku z imprezami masowymi.

Archiwum wiadomości