Aktualności

PIERWSZE ZAWODY NA SKATEPARKU ZA NAMI

Z myślą o fanach aktywności sportowych pod gołym niebem, operator ERGO ARENY zmodernizował skatepark i przygotował kolejne miejsca parkingowe dla rowerów. 30 września miejsce miało nowe otwarcie strefy połączone z zawodami sportowymi. Rywalizacji na całkowicie przebudowanym skateparku przy hali na granicy dwóch miast przyglądali się Prezydenci Gdańska i Sopotu oraz Prezes Zarządu ERGO ARENY.  

Przebudowa skateparku polegała na kompletnej wymianie urządzeń do jazdy oraz wykonywania ewolucji i montażu przeszkód. Zamontowano, między innymi, rampy, piramidę oraz boksy, a w sąsiedztwie także urządzenia do street workout’u. Całkowity koszt inwestycji to 470 tysięcy złotych netto. Środki pozyskano z budżetów: operatora hali, miast Gdańska i Sopotu.

Inauguracyjne zawody były prawdziwą gratką dla miłośników rolek, desek, BMX-ów i hulajnóg. Po rozgrzewce do rywalizacji w 4 kategoriach przystąpiło 70 zawodników. Piękna pogoda i uliczne brzmienia zagwarantowały wymarzony do tricków na świeżym powietrzu klimat.

– Patrząc na liczbę zawodników i fanów, których zgromadziło dzisiejsze otwarcie jestem przekonany, że była to dobrze przemyślana inwestycja – powiedział Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska. – Co ważne, zrobiliśmy to razem, Gdańsk, Sopot i ERGO ARENA – dodał  prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

– Podobnie jak miasta, jesteście tu Państwo gospodarzami. Wokół skateparku wymieniliśmy też oświetlenie na ledowe, dla Państwa wygody, będą włączone dłużej. Korzystajcie – podsumowała pierwszy dzień atrakcji na nowym skateparku prezes gdańsko-sopockiej ERGO ARENY, Magdalena Sekuła.

Najlepsi zawodów skate – „Nowe otwarcie skateparku ERGO ARENA”

Hulajnoga

 1. Igor Jeziorski
 2. Kacper Zaporski
 3. Paweł Nuszel

Rolki

 1. Bartek Malec
 2. Maksymilian Szymański
 3. Kamil Gruba

Deskorolka

 1. Kamil Karwowski
 2. Kamil Kozłowski
 3. Jakub Bednarczuk

BMX

 1. Jaromir Stromski
 2. Patryk Radzikowski
 3. Adam Mrzyłgodzki

O nagrody dla najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach zadbał Sportainment – organizator Mistrzostw Europy w Supercrossie. Laureaci sobotniej rywalizacji będą podpatrywać najlepszych europejskich zawodników supercrossu już 18 listopada podczas zawodów SUPERCROSS – KING of POLAND.

 

30.09.2017

Powrót do listy wiadomości

20 lutego 2018

Atmasfera Cugowscy – niezbędnik widza.

W sobotę, 24 lutego w ERGO ARENIE wystąpi Zespół CUGOWSCY. To muzyczny projekt wieloletniego frontmana Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego i jego synów – Piotra i Wojciecha,  tworzących grupę Bracia. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi się pytaniami i odpowiedzi dotyczące wydarzenia

14 lutego 2018

MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ – 70 lat „Mazowsza” w ERGO ARENIE. Bilety już w sprzedaży!

Tym wyjątkowym koncertem, który w ERGO ARENIE odbędzie się 3 czerwca Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. Bilety już w sprzedaży, ze specjalną ceną dla posiadaczy: Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej.

13 lutego 2018

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” – niezbędnik widza

W środę, 14 lutego w ERGO ARENIE o godz. 19.00 wystąpi Gruziński balet narodowy „Sukhishvili”  – jeden z czolowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie! Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi pytaniami i odpowiedziami.

Archiwum wiadomości