17 maja 2017 środa, 20:00

19 maja 2017 piątek, 20:00

26 maja 2017 piątek, 20:00

27 maja 2017 sobota, 20:00

18 czerwca 2017 niedziela,

24 czerwca 2017 sobota, 18:30

8 lipca 2017 sobota, 18:00

Finlandia – Estonia

24 sierpnia 2017 czwartek, 17:30

21 października 2017 sobota,

9

leatherdyke.cc

Aktualności

POLSAT BOXING NIGHT – NOWE ROZDANIE

Polsat Boxing Night, to wartość sama w sobie. 24 czerwca 2017 w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE kolejna, pełna niespodzianek edycja imprezy, która zmieniła polski boks.

Na ring wraca Tomasz Adamek, to już jest pewne. Były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej jest twarzą Polsat Boxing Night od początku. Osiem lat temu w łódzkiej Atlas Arenie „Góral” zadebiutował w kategorii ciężkiej pojedynkiem o którym mówiła cała Polska. Jego rywalem był Andrzej Gołota, polska legenda tej dyscypliny, pięściarz który czterokrotnie walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i dwukrotnie powinien być uznany za zwycięzcę.

  • 24. 10. 2009.  Atlas Arena. Łódź. Kilkanaście tysięcy na widowni, dziewięć milionów przed telewizorami, kilka ciekawych walk, choćby ta – efektownie, przez nokaut, wygrana Mateusza Masternaka z Łukaszem Janikiem. No i wreszcie pojedynek, który tak naprawdę nie miał prawa mieć miejsca. Adamek w wadze ciężkiej ? To nie mieściło się w głowie. Gołota był przekonany, że go połknie i wypluje, ale stało się inaczej. Andrew w konfrontacji ze sporo lżejszym, ale piekielnie szybkim Adamkiem nie miał nic do powiedzenia. Padał na deski, wstawał, by wreszcie zostać poddanym przez sędziego ringowego Billa Clancy w piątej rundzie. Dwa lata później Adamek walczył o MŚ z Witalijem Kliczką na stadionie we Wrocławiu, a Gołota nawet nie śnił, że zostanie znokautowany przez Saletę. A jednak …
  • 23.02. 2013.  ERGO ARENA Gdańsk/Sopot Na kolejne Polsat Boxing Night czekaliśmy cztery lata. I warto było, choć tym razem bez Adamka w roli głównej, za to z Przemysławem Saletą i Gołotą. Śmiano się, że to będzie „Wieczór Emerytów”, by na zakończenie bić brawa na stojąco. Panowie po przejściach dali z siebie wszystko, stworzyli emocjonujące widowisko mocno osadzone w historii polskiego boksu zawodowego, a wygrana Salety (przed czasem) była sensacją.
  • 08. 11. 2014. Tauron Arena. Kraków. W listopadzie 2014 roku mieliśmy Polsat Boxing Night III i walkę, która miała dać odpowiedź na pytanie: Adamek czy Szpilka ? Który z nich jest lepszy, jak się zakończy konfrontacja rutyny z młodością. To była druga impreza Polsatu sprzedawana w systemie pay per view. 18 tysięcy ludzi na widowni robiło ogromne wrażenie, podobnie jak wyniki sprzedaży i rekordowy dochód.
    Na ringu rutyna przegrała z młodością i Szpilka mógł już zacząć marzyć o podboju Ameryki. A zrezygnowany Adamek chyba nie wierzył, że za rok pojawi się na kolejnej imprezie organizowanej przez Polsat i stoczy jeszcze jedną dobrze płatną walkę, tym razem z Saletą, którego wcześniej nazywał inwalidą i zarzekał się, że nigdy nie będzie z nim walczył.
  • 26. 09. 2015. Atlas Arena. Łódź. Saleta oczywiście, w swoim stylu zapowiadał wygraną, ale w Łodzi zdecydowanie lepszy był „Góral” z Gilowic, który do tego występu trenował w Polsce, w Osadzie Śnieżka, na obozie przygotowanym od początku do końca przez Mateusza Borka, dziennikarza Polsatu, który z kolei chyba jeszcze nie myślał, że za rok będzie decydował też o sportowej stronie Polsat Boxing Night w Krakowie, a w tym zostanie promotorem, zaś jego MB Promotions zmierzy się już w całości z machiną tego ogromnego przedsięwzięcia.
  • 02. 04. 2016. Tauron Arena. Kraków. Druga wizyta w tym mieście była bardzo bolesna dla „Górala”, który został znokautowany w ostatniej sekundzie dziesiątej rundy przez Erica Molinę, przybysza z dalekiego Teksasu. Konia z rzędem temu, kto postawiłby wtedy na powrót Adamka, na to że jeszcze zobaczymy go na tej prestiżowej imprezie. Wcześniej jednak było jeszcze Polsat Boxing Night VI  i godne sportowego szacunku starcie jedynego wówczas polskiego mistrza świata, Krzysztofa Głowackiego, z Ołeksandrem Usykiem, złotym medalistą z Londynu i mistrzem świata olimpijskiego boksu.
  • 16.09. 2017.  ERGO ARENA Gdańsk/Sopot „Główka” robił co mógł, ale Ukrainiec był lepszy odbierając mu w swojej dziesiątej zawodowej walce pas WBO, bijąc przy tym rekord legendarnego Evandera Holyfielda. W  ERGO ARENIE z okazji tej wali gościli między innymi Witalij Kliczko, oraz Wasyl Łomaczenko, jeden z najlepszych dziś pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, czempion kategorii superpiórkowej, wielki mistrz pięści, który już w trzeciej zawodowej walce sięgnął po pas WBO, wtedy wagi piórkowej.

Jak będzie kolejna, siódma już edycja Polsat Boxing Night? Wszystko wskazuje na to, że wyjątkowa. Będą ciekawi debiutanci marzący o wielkich karierach, będzie Polka walcząca o pas mistrzyni świata, polski były mistrz świata, będzie Mateusz Masternak w zupełnie nowej rzeczywiści, już bez promującej go wcześniej Sauerland Event na karku, będzie wreszcie stary, nowy Adamek, wprawdzie bez Rogera Bloodwortha, za to z nowym, młodym ambitnym trenerem, który miał już pod swoimi skrzydłami zawodowego mistrza świata.

To będzie naprawdę NOWE ROZDANIE na wielu frontach, ale o tym w kolejnych odsłonach cyklu informującego o czerwcowym Polsat Boxing Night.

 

/źródło: materiały prasowe organizatora/

03.04.2017

Powrót do listy wiadomości

24 kwietnia 2017

Polsat Boxing Night: Miał walczyć z Głowackim, będzie z Balskim

32 letni Vakapita Meroro z Namibii zmierzy się na Polsat Boxing Night 7 z Adamem Balskim. Polaka czeka trudna przeprawa.

19 kwietnia 2017

Od Bigbitu do Rocka – niezbędnik widza

W sobotę, 22 kwietnia koncert „Od Bigbitu do Rocka”. Specjalnie dla gdańszczan zagrają: Urszula, Perfect, Skaldowie.  Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

19 kwietnia 2017

Głowacki wraca na Polsat Boxing Night. Adamek poznał rywala

Czołowy pięściarz kategorii junior ciężkiej, Krzysztof „Główka” Głowacki, były mistrz świata WBO wraca na ring 24 czerwca i w ERGO ARENIE będzie jednym z głównych aktorów Polsat Boxing Night 7. Rywala poznał też Adamek, będzie nim 42-letni Nowozelandczyk Solomon Haumono.

Archiwum wiadomości