20 lat minęło? W przypadku Golec uOrkiestry prawie niemożliwe! A jednak! Właśnie w 1998 roku powstał jeden z najbardziej charakterystycznych, rozpoznawalnych i przebojowych polskich zespołów. Choć ich droga na szczyt na samym początku nie była łatwa – jury festiwalu opolskiego nie poznało się na „Ściernisku”, a rozgłośnie radiowe z rezerwą podeszły do „Lornetki” – to dziś stanowią o sile polskiej muzyki pop w odcieniach folku, jazzu czy rock and rolla.

Siłą napędową i trzonem zespołu są bracia Łukasz i Paweł, którzy nadają ton całej orkiestrze, piszą, śpiewają, komponują i dbają o markę Golec uOrkiestra.

To oni sprawili, że tradycyjna muzyka góralska tak wspaniale połączyła się z muzyką pop. Bracia przetarli szlak i stworzyli warunki dla całego folk-popowego nurtu, który opanował polskie listy przebojów na początku XXI wieku. Kłaniając się tradycji, umiejętnie wpletli jej piękno w muzykę rozrywkową; nie zdradzając jej, nasycili swoje utwory jej duchem. Do dziś pozostają wierni swemu stylowi, co od lat docenia publiczność licznie przychodząc na koncerty Orkiestry. Same występy to nie tylko muzyka, to także przygotowane z ogromnym pietyzmem stroje, dowcipna konferansjerka i nierzadko zupełnie nieprzewidywalna choreografia.

Dziś zapraszamy Państwa na wspaniałe święto – jubileusz 20–lecia Golec uOrkiestry. Podróż przez lata naznaczone przebojami, które znamy na pamięć: Lornetka, Pędzą Konie, Pieniądze To Nie Wszystko, Crazy Is My Life czy Ściernisko, które cytował jeden z prezydentów USA. Najbliższe koncerty to podsumowanie dotychczasowych dokonań, ale także wiele niespodzianek, wyjątkowi goście, a być może również zapowiedź kolejnych płyt zespołu. Proszę przeżyć z nami te chwile, wspominać i cieszyć się muzyką tej jedynej, tak niesamowitej grupy.

Drodzy Państwo, zapowiadając koncerty Golców śmiało można użyć stwierdzenia: potrafią zagrać wszystko, ale… na szczęście grają to co chcą! I niech tak zostanie. Co najmniej na kolejne 20 lat.

Informacja:

Koncerty zostaną poprzedzone kampanią informacyjną pn. „Numery Twoich Przyjaciół 998–112”, a dodatkowo w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku do ekipy artystów dołączy „Kabaret pod Wyrwigroszem”.

Szczegóły koncertu:

http://www.atma.com.pl/
https://www.facebook.com/atmacompl/

Bilety

Sprzedaż biletów w:

 • Kasa nr 2 ERGO ARENA czynna:
  poniedziałek – piątek: 10.00 – 17.00,
  w dniu koncertu: 15.00 – 18.00
 • poprzez stronę: http://www.atma.com.pl/
 • sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert

Bilety w cenach od 51 zł do 350 zł

Bilety VIP z cateringiem dostępne pod adresem vip@ergoarena.pl lub tel. 58 767 21 34

Bilet VIP z cateringiem w cenie 150 zł zawiera:

 • bilet w loży 409
 • obsługę hostess
 • dedykowane wejście VIP
 • bezpłatną szatnię
 • catering (zobacz menu)
Powrót do listy wydarzeń