Przez 14 lat istnienia zagrali  600 koncertów, które  obejrzało ponad 2 miliony widzów. Występowali w 38 krajach na 5 kontynentach. Po fantastycznie przyjętym koncercie w 2013 roku, THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA wraca do ERGO ARENY.  Szwedzki zespół wraz Londyńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Matthew Freeman’a wystąpi w hali na granicy Gdańska i Sopotu 20 marca 2016.
Koncert tej grupy pozwoli na beztroski powrót do szalonych lat 70’tych i odświeżenie wspaniałych wspomnień z czasów młodości. To także idealna okazja do wspólnej zabawy całych rodzin.

THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA to spektakl pełen najnowocześniejszych efektów scenicznych, audio-video i specjalnego oświetlenia. Całość tworzy unikalne widowisko na skalę światową. Największe hity jak „Dancing Queen”, „Knowing Me, Knowing You” czy „Money, Money, Money” w widowiskowej oprawie to coś co zapada w pamięci na zawsze.

Rozmachu tej produkcji dodaje udział Narodowej Orkiestry Symfonicznej z Londynu pod batutą Matthew Freeman’a. Jest ona jedną z najlepszych orkiestr w Europie czego dowodzi współpraca z takimi sławami jak Sir Cliff Richard czy Robbie Williams.
Jeśli jesteś fanem ABBY to naprawdę nie możesz przegapić THE SHOW!

Duńska produkcja, szwedzka obsada…
THE SHOW powstał w roku 2001 i już szczycić się może bardzo bogatą muzyczną historią. Artyści stojący za inicjatywą zagrali już ponad 600 koncertów, na które sprzedali ponad 2 miliony biletów. THE SHOW wraca do muzycznego dorobku ABBY, a nadchodząca trasa ma upamiętnić eurowizyjny sukces sprzed 40 lat.

“ABBA to zespół znany i uwielbiany na całym świecie. Od początku chcieliśmy więc stworzyć idealne odwzorowanie orginalnej grupy. Podczas THE SHOW widzowie będą mogli przeżyć magiczne chwile z muzyką ABBY, a dodatkowym atutem koncertu będą nowoczesna technologia i niesamowite światła.” twierdzi producent Kenneth Svoldgaard.

THE SHOW nie jest jednym z wielu hołdów, które regularnie oddawane są Szwedom przez muzyków-amatorów. To, co odróżnia THE SHOW od innych tego typu wydarzeń to przede wszystkim wokaliści. Panie nie tylko wyglądają jak Agnetha i Anne Frid, ale i brzmią jak wokalistki ABBY. Właśnie z tego względu nawet najwięksi krytycy są oczarowani końcowym efektem, jaki wywołują występy THE SHOW. Wokalistki znalazły się w drużynie THE SHOW po tym, jak zdeklasowały rywalki w popularnym szwedzkim talent show, gdzie wykonywały piosenki ABBY. Teraz dzielą się swoim talentem z całym światem podczas tras koncertowych z THE SHOW

”Jednym z najważniejszych elementów w naszym przedsięwzięciu jest współpraca ze szwedzkimi wokalistami. Mają oni specyficzny szwedzki akcent, dzięki czemu fantastycznie tworzą iluzję, że przed widzami występuje prawdziwa ABBA.dodaje Kenneth Svoldgaard.

Muzycy z orginalnego składu

Za oprawę muzyczną w THE SHOW odpowiadają szwedzki zespół Waterloo wraz z londyńską  Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Matthew Freeman’a. Brytyjczycy występowali z takimi gwiazdami jak Elvis Costello, Robbie Williams czy Sir Cliff Richard.

Warto też nadmienić, że aby nadać występom unikalnego klimatu, THE SHOW tworzą też muzycy z pierwszego składu ABBY. Widzowie mogą liczyć na legendarnego saksofonistę Ulfa Anderssona, który jest, między innymi, współautorem hitu I Do, I Do, I Do, I Do, I Do:

”Kiedy zostałem poproszony, by wziąć udział w THE SHOW nie zastanawiałem się ani chwili. Poziom widowiska jest bardzo wysoki. Przyjemność sprawia mi odtwarzanie muzyki, która w tak wielkim stopniu przypomina naszą działalność z lat 70. Trasy koncertowe z THE SHOW to fantastyczna przygoda. Muzyka ABBY żyje we mnie do dziś, z każdym kolejnym koncertem na nowo odkrywam największe przebojemówi Ulf Andersson

ABBA zasługuje na swoje miejsce w historii muzyki. Prawie pół wieku po wygranej Eurowizji Szwedzi nadal sprzedają 2 miliony płyt rocznie.

THE SHOW to zestawienie różnych hitów ABBY w formie dwugodzinnego show. Ten koncert to podróż z muzyką ABBY, która rozpoczyna się po wygranej Eurowizji, a kończy w momencie, kiedy ABBA jest legendą z wielkim dorobkiem. Podczas THE SHOW zabrzmią, między innymi, takie przeboje jak: Waterloo, SOS, Mamma Mia, Dancing Queen, Money Money Money czy Knowing Me Knowing You.

Nagrody i fani

Ponad dwa miliony sprzedanych biletów na THE SHOW świadczą o wielkim, międzynarodowym sukcesie produkcji. W roku 2010 THE SHOW otrzymał nagrodę dla najlepszego SHOW podczas gali The Limelight Awards w Londynie – THE SHOW pokonał takie produkcje jak THRILLER LIVE, DIRTY DANCING i PRISCILLA THE MUSICAL.

Kenneth Svoldgaard dodaje, że ”Wygrana w The Limelight Award to uhonorowanie naszej wieloletniej pracy przy tworzeniu THE SHOW. Jednak ważniejsi niż sama nagroda są nasi fani, którzy od tylu lat regularnie przychodzą na THE SHOW. Nie bez znaczenia są dla nas również słowa członków Oficjalnego Międzynarodowego Fan Clubu ABBY, którzy przyznali THE SHOW najwyższą ocenę:              

Akredytacje dla mediów – wniosek do pobrania. W celu uzyskania akredytacji na koncert, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza do dnia 11.03.2016 na adres: akredytacje@ergoarena.pl          

Zobacz relację z koncertu w ERGO ARENIE w 2013 r.

https://youtu.be/T93cJKk1tzA

 

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące koncertu

1. Gdzie kupię bilet?

Sprzedaż internetowa:

Punkty Sprzedaży:

 • Sieci salonów Empik, SATURN, MEDIA MARKT
 • Kasa nr 3 w ERGO ARENA w dniu koncertu w godz. 16:00-19:00

Jestem osobą niepełnosprawną – gdzie kupię bilet i czy obowiązuje mnie zniżka?

W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@ergoarena.pl

2. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?

20:00-21:00 Pierwsza część koncertu

21:00-21:30 Przerwa

21:30-22:35 Druga część koncertu

3. Od której godzinie można wejść do hali?

Wejście do hali od godz. 19:00

4. Czy można wnosić na obiekt sprzęt audio – wideo?

Zakaz fotografowania i filmowania – z wyjątkiem rejestracji krótkich fragmentów dla potrzeb tzw.”News” – w tym przypadku wymagana jest akredytacja FOTO.

5. Gdzie i w jaki sposób mogę uzyskać akredytację?

Wnioski o akredytacje można składać pod adresem akredytacje@ergoarena.pl

6. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

 • osoby poniżej 18 roku pod opieką dorosłych
 • dzieci do lat 3 wstęp wolny – bez miejsca siedzącego

7. Czy w ERGO ARENIE jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE jest nieobowiązkowa, płatna – 2 zł.

8. Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów.

Wjazd na parking kosztuje 20 zł dla samochodów osobowych, 50 zł dla autobusów.

9.Czy i gdzie na obiekcie będzie można coś zjeść/pić?

Na obiekcie funkcjonuje Pub oraz Food Court przy wejściu A1 i mobilne punkty gastronomiczne na 3 kondygnacji.

                                                          

”Zdecydowanie najlepsza ABBA od czasów ABBY.”

Oficjalny Międzynarodowy Fan Club ABBY

Publiczność w wielu miastach na całym świecie może liczyć na fantastyczny wieczór z THE SHOW – rusza trasa z okazji 40 lat światowej sławy ABBY.

 

To, co musicie wiedzieć o THE SHOW:

 

PIERWSZY WYSTĘP:

27.09.2001 – IBSENHUSET, SKIEN, NORWEGIA

LICZBA ODWIEDZONYCH PAŃSTW:

38 krajów na 5 kontynentach

CAŁKOWITA LICZBA WIDZÓW:

ponad 2,000,000

NAJWIĘKSZY SHOW:

Sao Paolo (Brazylia) – 70,000 widzów

CIEKAWOSTKI:

“The show” wystawiany był ponad cztery razy więcej niż koncerty, które zagrała ABBA (600 występów “the show” i 600 koncertów ABBY – stan na 13.03.2014)

ABBA plasuje się na drugim miejscu w rankingu zespołów z największą liczbą sprzedanych albumów na koncie (numer jeden należy do the beatles)

NAGRODY:

The Limelight Award przyznawana przez The Iq Magazine of London w roku 2010 – pozostali nominowani: Dirty Dancing, thriller Live & Priscilla – Queen of the Desert.

NAGRODA DLA WYPRZEDANEGO SHOW:

LanXESS Arena w Kolonii , sprzedano ponad 100,000 biletów.

 

MUZYCY ABBY O THE SHOW:

 

MATS RONANDER: GITARZYSTA I WOKALISTA ABBY PODCZAS TRAS KONCERTOWYCH

“Uważam, że podczas THE SHOW usłyszeć można najlepsze wersje piosenek ABBY, jakie kiedykolwiek zostały opracowane! Zespół składa się z samych profesjonalistów, a sama produkcja jest wręcz genialna!”

“Frajdą jest przeżywanie tego na nowo! Znowu gramy przeboje ABBY, a minęło już przecież 30 lat!”

 

LASSE WELLANDER: GITARZYSTA ABBY NA PŁYTACH I PODCZAS TRAS KONCERTOWYCH

“W tej produkcji udział biorą ludzie, którzy naprawdę czują klimat ABBY i potrafiją oddać go w unikalny sposób.”

THE SHOW to ‘crème de la crème’ jeżeli chodzi o poziom wykonania utworów ABBY.”

 

ULF ANDERSSON: SAKSOFONISTA ABBY PODCZAS TRAS KONCERTOWYCH, WSPÓŁAUTOR HITU “I DO, I DO, I DO, I DO, I DO”

“Reakcje publiczności przypominają to, co my obserwowaliśmy w lata siedemdziesiątych!”

“THE SHOW to wspomnienia, które wracają i możliwość ponownej pracy z przebojami jednego z najbardziej utytuowanych zespołów wszechczasów.”

 

OPINIE
 NA TEMAT THE SHOW

 

“W wielu kwestiach THE SHOW przypomina pierwszy i jak dotąd najlepszy muzyczny hołd oddany ABBIE. Pozostałe takie koncerty to wręcz parodie, to zespoły, które bardzo kiepsko naśladują prawdziwą ABBĘ. THE SHOW jest bardzo dobrze dopracowany, naprawdę warto to zobaczyć!”

HOLLYWOOD BOWL REVIEW

 

“Kiedyś zastanawiałem się jak wyglądałaby ABBA w 2009 i tak, to byłoby dokładnie to. Po obejrzeniu THE SHOW byłem naprawdę wzruszony.”

THOMAS BIRKENBACH, AUTOR NIEMIECKIEGO BLOGA POŚWIĘCONEGO ABBIE: http://abbastory.blog.de

 

“Wczoraj wieczorem w londyńskiej Royal Albert Hall miejsce miała światowa premiera kolejnej edycji THE SHOW. Produkcja z roku 2007 trwała dwie godziny I odniosłem wrażenie, że jestem wśród najszczęśliwszych ludzi na ziemi. To po prostu było TAK DOBRE.”

RYAN CAMERON

 

“Występ był absolutnie fenomenalny. Najlepszy hołd złożony ABBIE, jaki dotąd widziałam.”

HELEN Z FANCLUBU ABBY

 

“W skali 1- 10 to show na 9 punktów! Zespół był świetny, dziewczyny doskonale oddały styl A. i F. Każdą kolejną produkcję poświęconą ABBIE będę teraz porównywała do THE SHOW.”

JULIE RICKWOOD

 

“THE SHOW to najpiękniejszy hołd złożony ABBIE, jaki kiedykolwiek widzieliśmy.”

HOLLYWOOD BOWL REVIEW

 

“…z każdą kolejną minutą tego koncertu zakochiwałem się coraz bardziej, czułem ciarki na całym ciele. Nie mogłem w to uwierzyć. Zamykałem oczy I czułem się jak na koncercie ABBY we Frankfurcie w 1979.”

THOMAS BIRKENBACH, AUTOR NIEMIECKIEGO BLOGA POŚWIĘCONEGO ABBIE: http://abbastory.blog.de

 

“Jeśli jesteś fanem ABBY to naprawdę nie możesz przegapić THE SHOW! Szczerze polecam.”

JENNY MAY Z ZESPOŁU WEBLOG

 

2015-11-17_THESHOW_a_tribute_to_ABBA_logo

Bilety

Sprzedaż biletów w:

 • sprzedaż internetowa  http://www.eventim.pl/
 • kasa nr 3 w ERGO ARENIE, czynna pn.- pt. w godz. 10-16, w niedzielę, 20 marca w godz. 16.00-20.00
 • sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert

Bilety w cenie:

W odpowiedzi na liczne Państwa zapytania, oraz   fakt wyprzedania miejsc siedzących na pierwszej kondygnacji  informujemy o wprowadzeniu do sprzedaży ograniczonej puli miejsc siedzących tuż przed sceną. Cena biletu wynosi 139 zł.

 • 139 zł (miejsca siedzące płyta) – NOWOŚĆ
 • 129 zł (miejsca siedzące trybuny – wyprzedane)
 • 109 zł (miejsca siedzące)
 •  99 zł (miejsca stojące)
 •  89 zł (miejsca siedzące)

oraz Bilet z cateringiem (215 zł) który zawiera:

 • Bilet na koncert w sektorze 303
 • Wino, piwo
 • Poczęstunek w formie bufetu szwedzkiego z przekąskami zimnymi, barem sałatkowym i kącikiem deserowym z kawą i herbatą
 • Open bar z napojami bezalkoholowymi i winem

Osoby niepełnosprawne – Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@ergoarena.pl

Dzieci do 3 lat – wstęp wolny – bez miejsca siedzącego

Eventim.pl
Kup bilet

Układ siedzeń

 

ERGO ARENA_THE SHOW_PRICE MAP_new-01