Gala UFC FIGHT NIGHT GDAŃSK – niezbędnik widza

Prawie 12 tysięcy miłośników mieszanych sztuk walki spodziewanych jest w sobotę, 21 października na Gali UFC FIGHT NIGHT GDAŃSK  w ERGO ARENIE. To druga wizyta w Polsce najbardziej renomowanej na świecie organizacji, która promuje mieszane sztuki walki na najwyższym  poziomie.

W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do  ERGO ARENY informujemy, że tego dnia wjazd na parking przy hali, od strony Gdańska odbywać się będzie zarówno ulicą Gospody jak i  Drogą Zieloną. Dedykowana droga dojazdu – Droga Zielona.  Od strony Sopotu  dojazd będzie możliwy ulicą Łokietka.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na trwające prace remontowe nawierzchni w ciągu ulicy Chłopskiej na wysokości Przymorza i Żabianki dojazd z powyższego kierunku, mając na uwadze spodziewaną liczbę widzów, może być znacznie utrudniony.

Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku osób dojeżdżających ulicą Łokietka od strony Sopotu, gdzie trwa remont nawierzchni na odcinku od ul. 3-go Maja do Jana z Kolna.

Opłata za parkingi :

 • parking bezpośrednio przy ERGO ARENIE – 20 zł
 • parking zlokalizowany przy ul. Łokietka – 10 zł

Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.

Na czas imprezy, już od godziny 16.30 udostępnione zostaną bezpłatne  parkingi tymczasowe, zlokalizowane na lewym pasie  ulicy Pomorskiej.

Dostępne miejsca parkingowe :

 • bezpośrednio przy ERGO ARENIE – około 700 miejsc
 • pas utwardzony wzdłuż ulicy Łokietka – około 300 miejsc – czas dojścia do hali 3 min.
 • lewy pas wzdłuż ulicy Pomorskiej – około 150 miejsc – czas dojścia do hali 7-10 min.

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie ERGO ARENY bezpośrednio przed rozpoczęciem Gali, sugerujemy o wcześniejsze przybycie do hali, lub skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. 

Drzwi  dla publiczności otwieramy  od godziny  16.30.  Warto skorzystać z tej możliwości, by  przybyć do hali wcześniej,  oszczędzając czas oczekiwania w korkach, które mogą powstać  w związku z dojazdem do hali ERGO ARENA.

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców.
Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do  poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.
Dodatkowo w dniu imprezy w godzinach 12.00 – 17.00 do Państwa dyspozycji funkcjonować będzie infolinia (nr 58-76-72-101 ), gdzie można będzie uzyskać wiele cennych informacji dotyczących kwestii organizacyjnych.

Harmonogram GALI UFC FIGHT NIGHT GDAŃSK :

 • 16:30 – otwarcie bram dla publiczności
 • 17:30 – start Gali – wstępna karta walk
 • 21:00 – start karty głównej
 • 23:00 – planowane zakończenie Gali

Ważne informacje dla widzów posiadających bilety wstępu : 

 • Z uwagi na wymogi organizatora w zakresie bezpieczeństwa, każda osoba posiadająca bilet wstępu, przed wejściem do hali poddana zostanie kontroli przy użyciu bramek do wykrywania metalu –  podobnych do urządzeń zainstalowanych w portach lotniczych. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość  oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez służby organizatora. Osoby które odmówią poddania się kontroli pomimo posiadanego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy masowej;
 • Zabronione będzie wnoszenie na teren imprezy masowej wszelkiego rodzaju bagażu, którego wymiary przekraczać będą wymiary formatu arkusza A4 (21 x 29,7 cm). Osoby posiadające bagaż o większych rozmiarach, zmuszone będą do oddania bagażu do płatnego depozytu. Wysokość depozytu to 50 zł. Ochrona wskaże miejsce gdzie zlokalizowany jest depozyt.