17 wydanych albumów.
Ponad 90 milionów sprzedanych płyt.
Zdobywca prestiżowych nagród muzycznych.

ANDREA BOCELLI
-THE WORLD’S MOST BELOVED TENOR-
BELIEVE WORLD TOUR

  ERGO ARENA – Gdańsk/Sopot – 26 listopada 2022

NIEZBĘDNIK WIDZA PRZED KONCERTEM ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

Wybitny włoski tenor ANDREA BOCELLI wystąpi w listopadzie 2022 roku w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne będzie częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty – BELIEVE. Tenor zaprezentuje również swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli – ich duet “Fall On Me” możecie posłuchać tutaj.

Najnowszy album BELIEVE to przejmujący i bardzo osobisty zbiór utworów, celebrujący siłę muzyki, która koi duszę. Na płycie obok tenora możemy usłyszeć Alison Krauss – najczęściej nagradzaną piosenkarkę w historii nagród Grammy, mi.in. za wykonanie „Amazing Grace” – ich wspólny teledysk możecie posłuchać tutaj.

Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jego koncerty od lat cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety zostają wyprzedane na długo przed datą wydarzenia. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye”. Fani kochają również jego utwory tj.: Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei”, „Nessun dorma” czy „Va pansiero”.  Od tamtego czasu artysta wydał 17 albumów studyjnych – wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną, sprzedał ponad 90 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe. W trakcie swych koncertów Bocelli występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statui Wolności. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych. Artysta współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Luciano Pavarottim, Arianą Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Edem Sheeranem, Duą Lipą, Céline Dion, Tonym Bennettem i wieloma innymi.

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Film opowiadający o życiu i twórczości artysty „The Music of Silence” został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Artysta ma również swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Podczas niezwykle ciężkiego dla wszystkich czasu pandemii covid-19 artysta wielokrotnie wspierał swoich fanów za pośrednictwem Internetu, mi.in. koncertem – MUSIC FOR HOPE, z historycznej katedry Duomo w Mediolanie. Był to jeden z największych koncertów na żywo wszechczasów, z ponad 3 milionami widzów jednocześnie (osiągnął największą liczbę odbiorców transmisji na żywo w historii YouTube). Materiał video z koncertu uzyskał ponad 28 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin.

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc nadzwyczajne uczucie wzruszenia, szczęścia jak i melancholii. Jego wielki dar określić można słowami: „Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli”– dokładnie tak Céline Dion zapowiedziała kiedyś występ artysty. Imponujący wokal tenora realizuje się w repertuarze zarówno operowym jaki i w pięknych romantycznych balladach. Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że ​​każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

„Muzyka niesie ze sobą potężne przesłanie pokoju i wspólnoty, ucząc nas o pięknie i pomagając nam otworzyć nasze serca i umysły ”. – ANDREA.

Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert! Bilety są już w sprzedaży!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.makroconcert.pl  / www.facebook.com/makroconcert  oraz www.andreabocelli.com  / www.facebook.com/andreabocelli

Bilety

W sprzedaży są bilety na kondygnację VIP (dedykowane wejście, obsługa hostess, lampka wina, open bar z napojami bezalkoholowymi, bufet przekąskowy i bufet deserowy w cenie) – koszt to 799 PLN/szt. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt mailowy pod adresem vip@ergoarena.pl.

APELUJEMY O NIEKUPOWANIE BILETÓW Z NIEAUTORYZOWANYCH ŹRÓDEŁ, OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM JEST FIRMA EVENTIM

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. 

Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że ten koncert zaliczany jest do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych indyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem. Parking dedykowany gościom ERGO ARENY zaznaczony jest na mapce.

Parkujących zachęcamy do korzystania z aplikacji ePark, która umożliwia szybką i sprawną realizację płatności za parking z auta.