UWAGA! PAŹDZIERNIKOWE GRY ZOSTAŁY WYPRZEDANE! Wkrótce uruchomimy dla Was z twórcami „AR w ARENIE” listopadowe terminy. Zostawcie swój adres e-mail w formularzu kontaktowym na stronie arena.urbgames.com i jako pierwsi otrzymajcie informację o najbliższych spotkaniach w świecie AR w ERGO ARENIE!

Lubisz gry strategiczne, nie przeraża Cię ciemność i chcesz sprawdzić, jak kosmiczna fabuła zmieni korytarze ERGO ARENY? 30 i 31 października w gdańsko-sopockiej hali rozegrane zostaną kolejne edycje „AR w ARENIE” – gry, która opiera się na tzw. rzeczywistości rozszerzonej.  Bilety są już w sprzedaży!

„Jest rok 2259, lecicie z misją na Kosmiczną stację badawczą „NVC Posejdon”, znajdująca się na Planecie TRAPPIST 1B oddaloną od Ziemi 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne…” – tak zaczyna się historia, której zakończenie napisać może każdy, pod warunkiem, że ukończył 16 lat i ma smartfona.

Nasza gra miejska to atrakcja skierowana zarówno do fanów escape roomów, jak i miłośników RPG – mówią zgodnie Monika Romanowska i Łukasz Skiba z URB Games, twórcy gry. Gracze w „AR w Arenie” wcielają się w członków załogi, która odkrywa daleką planetę, dostają komplet informacji na temat swojego bohatera i muszą wczuć się w postać naukowca lub inżyniera. Fabuła rozgrywa się w zakamarkach ERGO ARENY na co dzień niedostępnych dla publiczności, przestrzeń jest znacznie większa niż przeciętny pokój zagadek, bo mierzyć się przychodzi z pomieszczeniami wyzwań i korytarzami zadań. Kolejną trudnością jest ciemność, bo trasę gry oświetlają tylko przyznane na starcie latarki i świecące pałeczki – glow sticki. W grze nie brakuje też robionych ręcznie rekwizytów – komputerów pokładowych, kłódek czy sejfów. Kluczowy jest jednak sprawny i naładowany smartfon.

W halloweenowy weekend grać będziemy 30.10 (sobota, godz. 16:30, 18:30 i 20:30) oraz 31.10 (niedziela, godz. 16:30, 18:30 i 20:30).

Bilety

UWAGA! PAŹDZIERNIKOWE GRY ZOSTAŁY WYPRZEDANE! Wkrótce uruchomimy dla Was z twórcami „AR w ARENIE” listopadowe terminy. Zostawcie swój adres e-mail w formularzu kontaktowym na stronie arena.urbgames.com i jako pierwsi otrzymajcie informację o najbliższych spotkaniach w świecie AR w ERGO ARENIE!

Preferowana liczba uczestników to 4-7 osób w jednej drużynie – Można zebrać własną ekipę, lub przyjść samemu i bawić się w całkiem nowym gronie – zachęcają pomysłodawcy atrakcji. Bilety w cenie 60 złotych (jedna gra w wykonaniu jednego uczestnika) dostępne są na stronie www.arena.urbgames.com