Wiosna 2259 – kosmiczna gra w ERGO ARENIE

Lubisz gry drużynowe, nie przeraża Cię ciemność i chcesz sprawdzić, jak kosmiczna fabuła zmieni maszynownie ERGO ARENY? W kwietniu w gdańsko-sopockiej hali rozgrywane są kolejne edycje „AR w ARENIE”.

Bilety są już w sprzedaży!

„Jest rok 2259, lecicie z misją na Kosmiczną stację badawczą „NVC Neptun”, znajdująca się na Planecie TRAPPIST 1b oddalona od Ziemi 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne…” – tak zaczyna się historia, której zakończenie napisać może każdy, pod warunkiem, że ukończył 16 lat lub jest z opiekunem i ma smartfona.

– Nasza gra miejska to atrakcja skierowana zarówno do fanów escape roomów, jak i miłośników RPG – mówią zgodnie Monika Romanowska i Łukasz Skiba z URB Games, twórcy gry.

Gracze w „AR w Arenie” wcielają się w członków załogi, która odkrywa stację kosmiczną na dalekiej planecie, dostają komplet informacji na temat swojego bohatera i wczuwają się w postać mechanika lub astronauty. Fabuła rozgrywa się w zakamarkach ERGO ARENY na co dzień nie dostępnych dla publiczności, przestrzeń jest znacznie większa niż przeciętny pokój zagadek. Kolejną trudnością jest ciemność, bo trasę gry oświetlają tylko przyznane na starcie latarki i świecące pałeczki – glow sticki. W grze nie brakuje też robionych ręcznie rekwizytów. Kluczowy jest jeszcze sprawny i naładowany smartfon.

– W zeszłym roku w Halloween powróciliśmy do ERGO ARENY z zupełnie nową wersją gry w prawdziwej maszynowni w hali. Premiera cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc zorganizowaliśmy kolejne edycje w listopadzie i grudniu. Drużyny miały okazję stawić czoła nowym wyzwaniom i zmierzyć się z konkurencją o najlepszy wynik – tłumaczą twórcy.

Środa 27.04.2022

18:30 – 20:00

20:30 – 22:00

Czwartek 28.04.2022

18:30 – 20:00

20:30 – 22:00

Bilety

Bilety w cenie 70 złotych od osoby dostępne są na stronie: http://www.arena.urbgames.com

Preferowana liczba uczestników to 4-8 osób w jednej drużynie – Gra jest nastawiona na komunikację między członkami waszej drużyny, zbierzcie swoją drużynę i sprawdźcie jak potraficie się porozumiewać w sytuacji zagrożenia.

Jeśli na tą samą godzinę zgłosi się druga drużyna, będziecie z nią rywalizować! Liczy się spryt, spostrzegawczość oraz kojarzenie faktów.

Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że to wydarzenie zaliczane jest do pierwszej taryfy (cennik codzienny). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych indyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem. Parking dedykowany gościom ERGO ARENY zaznaczony jest na mapce.