CORTEO, jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil przyjedzie do ERGO ARENY we wrześniu 2022.

Po prawie dwuletniej przerwie…Kurtyna w górę!

Przedstawienie na wyjątkowej scenie osadzonej w centrum publiczności!

Daty spektakli:

Gdańsk /Sopot– ERGO ARENA

8.09 czwartek 19:00

9.09 piątek 19:00

10.09 sobota 11:00, 15:00, 19:00

11.09 niedziela 12:00, 16:00

Corteo – najbardziej czarująca arenowa produkcja Cirque du Soleil w ramach swojej trasy, przełożonej o ponad dwa lata, odwiedzi ERGO ARENĘ na granicy Gdańska i Sopotu. Sprzedaż ogólnodostępna biletów ruszyła 16 grudnia o godz 12:00 na www.eBilet.pl, www.cirquedusoleil.com/corteowww.alterartshow.pl.

Corteo to  święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 9 milionów widzów w 20 krajach, na 4 kontynentach.

Corteo  po włosku oznacza procesję, to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa wraz z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”.

Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb, odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie.

Liryczna i zabawna muzyka prowadzi Corteo poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością.

Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę – połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium. Zestaw zasłon inspirowanych Wieżą Eiffle’a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter.

Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne, teatralne duety bohaterów tworzą z Corteo świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny do Europy spektakl Corteo. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót!”, powiedział Mike Newquist, wiceprezes Touring Shows.

Cirque du Soleil

Początkowo składający się z 20 artystów ulicznych w 1984 roku, Cirque du Soleil całkowicie zmienił sztukę cyrkową i stał się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo. Założona w Montrealu kanadyjska organizacja wzbudziła zachwyt i radość  ponad 200 milionów widzów, w ponad 450 miastach, w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil jest własnością i jest zarządzana przez Cirque du Soleil Entertainment Group.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.cirquedusoleil.com

Alter Art Show

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Alter Art Show to marka, promująca wydarzenia m. in. Cirque du Soleil, Disney On Ice oraz Monster Jam. Szczegóły na: www.alterartshow.pl

FAQ – NIEZBĘDNIK WIDZA

Gdzie kupię bilet? W jakich godzinach czynna jest kasa w dniu wydarzenia? Aktualnie prowadzona jest sprzedaż internetowa za pośrednictwem platformy eBilet.

Kasa numer 4 ERGO ARENY otwierana będzie godzinę przed otwarciem drzwi na pierwsze show danego dnia.

Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Czy honorowane będą bilety w wersji elektronicznej? Bilet jest jednorazowy, wychodząc poza teren obiektu nie ma możliwości ponownego wejścia z tym samym biletem. Bilet można pokazać zarówno w wersji elektronicznej, np. na telefonie, jak i wydrukowany w wersji papierowej.

Ceny biletów/ czy są bilety zniżkowe? Dostępne są bilety w cenach od 151pln do 319pln. Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%. W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek dziecka. Dzieciom do 2 roku życia przysługuje wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna. Opiekunowie dzieci poniżej 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka. Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia. Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Osoby niepełnosprawne: jak zakupić bilet, czy przysługuje ulga? Komplet informacji uzyskać można pod adresem: kontakt@ebilet.pl

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? Widzowie są wpuszczani najwcześniej na godzinę przed startem każdego przedstawienia. Aby uniknąć spóźnienia, zapraszamy do przyjścia z wyprzedzeniem, najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem show.

CORTEO W ERGO ARENIE, godziny rozpoczęcia przedstawień:

8.09 czwartek 19:00

9.09 piątek 19:00

10.09 sobota 11:00, 15:00, 19:00

11.09 niedziela 12:00, 16:00

Przedstawienie trwa 2 godziny i 15 minut: 2 x 55- minutowy spektakl oraz około 25- minutowa przerwa.

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie sprzętu audio-wideo? Jaki sprzęt jest dopuszczalny? Podczas widowiska Corteo obowiązuje zakaz fotografowania aparatami fotograficznymi. Można natomiast robić zdjęcia telefonami komórkowymi. Pod żadnym względem nie można używać lampy błyskowej – może ona oślepić akrobatów, poprzez co stwarza dla nich zagrożenie. Aparaty fotograficzne należy zostawić w depozycie (koszt: 20 zł). Widownię obowiązuje zakaz filmowania (dotyczy to również telefonów komórkowych oraz aparatów).

Czy w ERGO ARENIE będzie depozyt? Tak, koszt depozytu to 20 złotych za pozostawioną sztukę, do depozytu kierować będzie ochrona organizatora.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie. Podobnie jak większość produkcji Cirque du Soleil, Corteo to show przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. W trakcie spektaklu są jednak momenty, które mogą przestraszyć niektóre dzieci (np. głośna muzyka, chwilowa ciemność).

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, koszt szatni to 5 złotych za sztukę.

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? Czy możliwy jest zakup biletu na parking w przedsprzedaży?

Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że przedstawienia CORTEO – CIRQUE DU SOLEIL zaliczane są do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych indyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Opłacenie parkingu w aplikacji ePARK po zaparkowaniu to zaoszczędzony czas, na hasło EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 PLN na kolejną usługę. Więcej informacji: https://ergoarena.pl/abc-widza/parking/

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej, którzy pokażą swoją podróż na każde z przedstawień w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali we współpracy z MOSiR w Sopocie przewidział podwójne wejściówki na najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. 🙂 

Merchandising – czy na terenie hali możliwy będzie zakup koszulek, płyt itp.? Tak, na miejscu będą stoiska, w których będzie można zakupić oficjalne produkty Corteo.

Czy w ERGO ARENIE funkcjonują punkty gastronomiczne? W obiekcie funkcjonują PUB i Food Court przy wejściu głównym A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na kondygnacji  1, 3 i 5. 

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą pod numerem telefonu: + 48 785 583 758 oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl Punkt info w dniach 06-07.09 działa w godzinach 8:00-16:00, w dniach 08-10.09 w godzinach 9:00-18:00, a 11.09 w godzinach 10:00-15:00.

Bilety

Bilety

Bilety w ogólnodostępnej sprzedaży dostępne są od 16 grudnia na stronach www.eBilet.pl, www.alterartshow.pl  oraz www.cirquedusoleil.com/corteo

„W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 lutego 2022, dotyczącym stanu epidemii informujemy, że w sprzedaży na organizowane przez na Wydarzenia, dostępne są wyłącznie bilety Standard. Zakupione dotychczas bilety Health Pass zachowują swoją ważność bez konieczności wymiany na bilety Standard, a ich posiadacze nie muszą okazywać w dniu Wydarzenia ważnego Certyfikatu szczepienia, ani dokumentu potwierdzającego tożsamość. Przypominamy jednocześnie, że nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa na koncertach w zamkniętych pomieszczeniach.”

CENY DYNAMICZNE:

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów.

Kup wcześniej, zapłać mniej.

Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Im wcześniej kupisz bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskasz. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny posiadają jednak górny limit.

Ceny dynamiczne zapewniają większy wybór ceny, jaką zapłacisz za bilet.

Kategorie i ceny biletów od:

  • Platynowa od 349 PLN
  • Złota od 279 PLN
  • Srebrna od 219  PLN
  • Brązowa od 169 PLN

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%.