Data wydarzenia 08.09.2022 godz. 19:00
Data wydarzenia 09.09.2022 godz. 19:00
Data wydarzenia 10.09.2022 godz. 15:00
Data wydarzenia 11.09.2022 godz. 12:00

CORTEO, jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil przyjedzie do ERGO ARENY we wrześniu 2022.

Po prawie dwuletniej przerwie…Kurtyna w górę!

Przedstawienie na wyjątkowej scenie osadzonej w centrum publiczności!

Daty spektakli:

Gdańsk /Sopot– ERGO ARENA

8.09 czwartek 19:00

9.09 piątek 19:00

10.09 sobota 11:00, 15:00, 19:00

11.09 niedziela 12:00, 16:00

Corteo – najbardziej czarująca arenowa produkcja Cirque du Soleil w ramach swojej trasy, przełożonej o ponad dwa lata, odwiedzi ERGO ARENĘ na granicy Gdańska i Sopotu. Sprzedaż ogólnodostępna biletów ruszyła 16 grudnia o godz 12:00 na www.eBilet.pl, www.cirquedusoleil.com/corteowww.alterartshow.pl.

Corteo to  święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 9 milionów widzów w 20 krajach, na 4 kontynentach.

Corteo  po włosku oznacza procesję, to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa wraz z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”.

Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb, odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie.

Liryczna i zabawna muzyka prowadzi Corteo poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością.

Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę – połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium. Zestaw zasłon inspirowanych Wieżą Eiffle’a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter.

Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne, teatralne duety bohaterów tworzą z Corteo świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny do Europy spektakl Corteo. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót!”, powiedział Mike Newquist, wiceprezes Touring Shows.

Cirque du Soleil

Początkowo składający się z 20 artystów ulicznych w 1984 roku, Cirque du Soleil całkowicie zmienił sztukę cyrkową i stał się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo. Założona w Montrealu kanadyjska organizacja wzbudziła zachwyt i radość  ponad 200 milionów widzów, w ponad 450 miastach, w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil jest własnością i jest zarządzana przez Cirque du Soleil Entertainment Group.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.cirquedusoleil.com

Alter Art Show

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Alter Art Show to marka, promująca wydarzenia m. in. Cirque du Soleil, Disney On Ice oraz Monster Jam. Szczegóły na: www.alterartshow.pl

NIEZBĘDNIK WIDZA (FAQ)

CZYM JEST CORTEO?

Corteo to jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil na świecie – świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy w sobie pasję aktorstwa wraz z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”. Po więcej informacji na temat przedstawienia zapraszamy na jego oficjalną stronę: KLIK

ILE CZASU TRWA PRZEDSTAWIENIE?

Przedstawienie trwa 2 godziny i 15 minut: 2 x 55- minutowy spektakl oraz około 25- minutowa przerwa.

WEJŚCIE NA PRZEDSTAWIENIE

Z uwagi na wyjątkowy charakter przedstawienia oraz bezpieczeństwo artystów wejście na widownię po rozpoczęciu spektaklu możliwe jest tylko w wybranych momentach. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc najszybciej jak to możliwe, a w przypadku spóźnienia prosimy o cierpliwość. Obsługa umożliwi Państwu wejście na salę w stosownej chwili.

O KTÓREJ GODZINIE NALEŻY PRZYJŚĆ NA PRZEDSTAWIENIE?

Widzowie są wpuszczani najwcześniej na godzinę przed startem przedstawienia. Aby uniknąć spóźnienia, zapraszamy do przyjścia z wyprzedzeniem, najpóźniej 20  minut przed rozpoczęciem show.

Z uwagi na konieczność zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa epidemicznego, prosimy o przybycie z co najmniej  20 min wyprzedzeniem. Osoby zaszczepione prosimy o przygotowanie do okazania ważnego certyfikatu szczepienia (w formie elektronicznej lub papierowej) co znacznie przyspieszy proces wejścia na Wydarzenie. Pozostałe osoby prosimy o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, którego wzór dostępny jest do pobrania <tutaj>. Ponadto przypominamy o konieczności posiadania maseczki ochronnej.

CZY PO ZESKANOWANIU BILETU I WEJŚCIU DO HALI MOŻNA Z NIEJ NA CHWILĘ WYJŚĆ?

Nie ma takiej możliwości ponieważ bilet podlega jednorazowemu zeskanowaniu, więc osoby wychodzące całkowicie z budynku na zewnątrz nie będą wpuszczane z powrotem do hali.

W trakcie 25 minutowej przerwy w spektaklu można natomiast odwiedzić punkty sprzedażowe z pamiątkami ze spektaklu oraz punkty gastronomiczne usytuowane w kuluarach.

Organizator przewidział również palarnię, której lokalizację wskaże Państwu obsługa wydarzenia.

CZYM JEST BILET HEALTH PASS?

To bilet, którego posiadaczem jest Osoba Zaszczepiona Przeciwko COVID-19. Z uwagi na stale zmieniającą się sytuację prawną w zakresie przepisów dotyczących stanu epidemii, Organizator informuje, że niniejsza definicja może zostać zmieniona, jeśli takie zmiany będą uzasadnione aktualnymi na dzień Wydarzenia przepisami prawa.

„Osoba Zaszczepiona Przeciwko COVID-19” – jest to osoba, która przy zakupie Biletu lub w dowolnym momencie po dokonaniu zakupu, jednak przed rozpoczęciem Wydarzenia oświadczyła, że w dniu Wydarzenia będzie zaszczepiona przeciwko COVID-19* jeśli aktualna na dzień Wydarzenia sytuacja epidemiczna i prawna będzie tego wymagała i która podczas weryfikacji Biletów przy wejściu na Wydarzenie będzie w stanie potwierdzić fakt poddania się szczepieniu ochronnemu okazując ważne w dniu Wydarzenia zaświadczenie wydane lub zaktualizowane przez uprawniony podmiot zgodnie z obowiązującymi przepisami lub Unijny Certyfikat COVID w zakresie szczepienia oraz ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Uczestnicy Wydarzenia w wieku poniżej 12 lat, będący pod opieką opiekuna prawnego, posiadającego ważny Certyfikat szczepienia oraz dokument potwierdzający tożsamość i Bilet Health Pass, mogą uczestniczyć w Wydarzeniu także na podstawie Biletu Health Pass, pod warunkiem, że miejsca zarówno dla osoby małoletniej jak i opiekuna prawnego znajdują się w tym samym sektorze.

*szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, w rozumieniu aktualnego na dzień Wydarzenia  Rozporządzenia Rady Ministrów wydanego na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-13 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845, z późn. zm.)

„Certyfikat szczepienia” oznacza ważny Unijny Certyfikat Covid w zakresie szczepienia przeciw COVID-19 lub zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19. Certyfikat może być okazany w formie elektronicznej lub papierowej, umożliwiającej jego weryfikację.

CZY MOGĘ ZABRAĆ DZIECI NA TO PRZEDSTAWIENIE?

Podobnie jak większość produkcji Cirque du Soleil, Corteo to show przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. W trakcie spektaklu są jednak momenty, które mogą przestraszyć niektóre dzieci (np. głośna muzyka, chwilowa ciemność).

CZY SĄ BILETY ZNIŻKOWE DLA DZIECI?

Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%. W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek dziecka.

Dzieciom do 2 roku życia przysługuje wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna.

Opiekunowie dzieci poniżej 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka.

Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia. Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Uczestnicy Wydarzenia w wieku poniżej 12 lat, będący pod opieką opiekuna prawnego, posiadającego ważny Certyfikat szczepienia oraz dokument potwierdzający tożsamość i Bilet Health Pass, mogą uczestniczyć w Wydarzeniu także na podstawie Biletu Health Pass, pod warunkiem, że miejsca zarówno dla osoby małoletniej jak i opiekuna prawnego znajdują się w tym samym sektorze.

CZY MOŻNA KUPIĆ BILETY GRUPOWE?

Osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów grupowych prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym: bilety@alterart.pl. W celu usprawnienia odbioru biletów oraz wejścia do poszczególnych hal, zachęcamy do przyjazdu na miejsce minimum 45 minut przed rozpoczęciem spektakli.

CZY W HALI SĄ SZATNIE?

Tak, w arenie są szatnie – koszt pozostawienia jednej sztuki odzieży to 5 PLN.

CZY PRZY HALI ZNAJDUJĄ SIĘ PARKINGI?

Przy ERGO ARENIE znajduje się ogólnodostępny parking mieszczący 700 aut i około 15 autokarów. Wjazd na parking kosztuje 30 zł* dla samochodów osobowych i 50 zł* dla autokarów. Dla osób z niepełnosprawnością wjazd jest bezpłatny.
Wzdłuż ulicy Łokietka (Sopot) działa parking miejski przy ERGO ARENIE mieszczący do 350 aut: parking jest płatny 30 zł*. Parking wzdłuż ulicy Łokietka otwierany jest w zależności od potrzeby.

* Ceny parkingowe nie są ustalane przez Organizatora lecz przez Operatora Obiektu. Jednocześnie informujemy, że zasady wnoszenia opłat za parkowanie w obrębie obiektu, jak i ceny mogą ulec zmianie z uwagi na trwający proces wyboru dzierżawcy parkingów. Prosimy o bieżące śledzenie informacji na ten temat lub/i zapoznanie się z nimi bezpośrednio przed planowaną datą wydarzenia.

CZY NA WIDOWNIĘ MOŻNA WNOSIĆ APARATY FOTOGRAFICZNE?

Podczas widowiska Corteo obowiązuje zakaz fotografowania aparatami fotograficznymi. Można natomiast robić zdjęcia telefonami komórkowymi. Pod żadnym względem nie można używać lampy błyskowej – może ona oślepić akrobatów, poprzez co stwarza dla nich zagrożenie. Aparaty fotograficzne należy zostawić w depozycie (koszt: 20 zł).

CZY MOŻNA NAGRYWAĆ PRZEDSTAWIENIE?

Podczas widowiska Corteo obowiązuje zakaz filmowania (dotyczy to również telefonów komórkowych oraz aparatów).

CZY MOŻNA WEJŚĆ NA PRZEDSTAWIENIE Z JEDZENIEM I NAPOJAMI?

Tak, o ile jedzenie i napoje są w rozsądnych ilościach, a jedząc i pijąc, zachowujemy porządek wokół siebie. Zgodnie z regulaminem wydarzenia wnosić do hali można wyłącznie napoje w butelkach plastikowych lub kartonikach o pojemności do 500 ml. natomiast w obiekcie znajdują się punkty gastronomiczne gdzie możecie państwo zakupić zarówno napoje jak i przekąski.

CZY BĘDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ OFICJALNE PAMIĄTKI?

Na miejscu będą stoiska, w których będzie można zakupić oficjalne produkty Corteo.

CZYM JEST ALTER ART SHOW?

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Jest wyłącznym promotorem widowisk halowych Cirque du Soleil w Polsce.

Bilety

Bilety

Bilety w ogólnodostępnej sprzedaży dostępne są od 16 grudnia na stronach www.eBilet.pl, www.alterartshow.pl  oraz www.cirquedusoleil.com/corteo

„W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 lutego 2022, dotyczącym stanu epidemii informujemy, że w sprzedaży na organizowane przez na Wydarzenia, dostępne są wyłącznie bilety Standard. Zakupione dotychczas bilety Health Pass zachowują swoją ważność bez konieczności wymiany na bilety Standard, a ich posiadacze nie muszą okazywać w dniu Wydarzenia ważnego Certyfikatu szczepienia, ani dokumentu potwierdzającego tożsamość. Przypominamy jednocześnie, że nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa na koncertach w zamkniętych pomieszczeniach.”

CENY DYNAMICZNE:

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów.

Kup wcześniej, zapłać mniej.

Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Im wcześniej kupisz bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskasz. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny posiadają jednak górny limit.

Ceny dynamiczne zapewniają większy wybór ceny, jaką zapłacisz za bilet.

Kategorie i ceny biletów od:

  • Platynowa od 349 PLN
  • Złota od 279 PLN
  • Srebrna od 219  PLN
  • Brązowa od 169 PLN

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%.