Exodus Festival (wcześniej pod nazwą Zimowy Zjazd) organizowany jest już od 1997 roku. To niezwykłe wydarzenie łączy w sobie elementy konferencji oraz festiwalu. Jego celem nie jest kreowanie pustej religijności, a raczej zachęta do podjęcia wyzwania, by nawiązać relację ze Stwórcą. To cztery dni wypełnione istotnymi, szczególnie dla młodych ludzi, treściami, które ujęte w nowoczesną formę tworzą niepowtarzalny klimat.

Chcemy inspirować ludzi do wyjścia poza ramy swojego myślenia i przyzwyczajeń, do rozwoju i poszukiwania nowych możliwości. Zachęcamy do zmiany mentalności i do bycia odważnym w kreowaniu rzeczywistości wokół siebie. Wskazujemy cel, starając się jednocześnie wyposażyć we wszystko, co w życiu niezbędne aby go osiągnąć. Exodus Conf będzie czasem, który wzbogaci nie tylko o wspomnienia, ale także o marzenia i świeżą energię do działania.

Nasze tegoroczne hasło to 1>99. Pokazujemy, że każdy człowiek jest niepowtarzalny, cenny i wyjątkowy. Ma swoje powołanie, sens życia i spełnienie, które chce dać mu Bóg.

I tym razem na uczestników konferencji będzie czekało wielu inspirujących mówców, m.in Sam Childers (znany dzięki filmowi “Kaznodzieja z karabinem”), a także takie zespoły, jak Luxtorpeda, Marika, Bemine, FOURS collective, LIFE Worship i Hans Kraenzlin. Koncerty to tylko wieczorne propozycje, natomiast w ciągu dnia trwać będą wykłady, warsztaty i spotkania podejmujące aktualne tematy takie, jak rozwój osobisty, wpływanie na otoczenie, biznes czy seksualność.

Więcej informacji na stronie www.exodusfestival.pl

 

WEŹ UDZIAŁ!

Zarejestruj się na całe wydarzenie Exodus Conf na stronie www.exodusconf.com, bądź weź udział w wybranych punktach programu Exodus Festivalu:

 

CZWARTEK

 PIĄTEK

 SOBOTA

NIEDZIELA

  • 10.00 PORANEK EX | WSTĘP WOLNY

 

Głównym mówcą tegorocznej edycji będzie SAM CHILDERS – znany z filmu „Kaznodzieja z karabinem”, były członek gangu motocyklowego, założyciel fundacji Angels of East Africa, zajmującej się ratowaniem dzieci w Ugandzie i Sudanie Południowym. Niegdyś twardy człowiek bez zasad zmieniony w mężczyznę o skruszonym, pomocnym sercu, wykorzystującego swoje umiejętności na innym polu. Czy takie przemiany są możliwe? Opowiedział o tym już niejednokrotnie, m.in. w swojej książce „Another Man’s War”. Co było motorem napędowym takiego obrotu spraw? Można przekonać się, słuchając Sama Childersa na żywo w naszym mieście!

 

TERMIN: 18/02/2016, 20/02/2016 godz. 18:00, WSTĘP WOLNY

W ramach wydarzenia organizowane będą koncerty:

MARIKA, czyli Marta Kosakowska – wokalistka, która zaczynała od grania muzyki reggae, dancehall i soul, teraz odrodziła się w muzyce indie popowo-elektronicznej. Zajmowała się dziennikarstwem, wraz z Tomaszem Kammelem prowadziła show The Voice of Poland w TVP2, a teraz powraca do nas z nowym albumem – Marta Kosakowska, na którym nie raz słyszymy zadzior charakterystyczny dla Rudimental. W bombie emocjonalnego przekazu pod szyldem „Kocham i nie muszę się tego bać” przychodzą jej z pomocą Skubas, XXANAXX, Buslav, BRK czy Gooral.

Więcej informacji – www.marika.art.pl

Rejestracja: https://marika.konfeo.com

 TERMIN: 18/02/2016, godz. 20.30

BEMINE – to rozbudowany projekt audiowizualny tworzony i nadzorowany przez Joannę Longić – kompozytorkę i wokalistkę przy wsparciu producenta muzycznego Tobiasza Bilińskiego (Coldair). Choć projekt żyje dopiero od roku 2015, Bemine stawia swoje kroki na scenie muzycznej bardzo twardo, a to dzięki wykonaniu utworu Meli Koteluk – Fastrygi oraz utworom In the Air i Happiness, które pojawiły się w audycji BBC Introducing. Od tamtej pory zespół sukcesywnie nagrywa kolejne utwory, a wydanie pierwszego krążka jest planowane na wiosnę 2016. Portal Brand New Anthem muzykę Bemine porównuje do takich zespołów jak MS MR i wyróżnia jako jeden z najlepiej zapowiadających się projektów na rok 2016. Zderzenia powieści Julio Cortázara Gra w klasy z alternatywnymi dreamowo-elektronicznymi brzmieniami muzycznymi będziecie mogli doświadczyć na naszej Scenie ALTER.

Więcej informacji – https://www.facebook.com/beminemusic/

Rejestracja: https://bemine.konfeo.com

TERMIN: 18/02/2016, godz. 20:30

FOURS COLLECTIVE – Trójmiejska scena jazzowa od dawna mogła szczycić się wyjątkowymi legendami polskiego jazzu. Teraz na Scenie Arena wracamy do korzeni za sprawą gości z Krakowa – FOURS collective. Zespół zdobył 1 miejsce w konkursie IMiT w Warszawie, jako jazzowy debiut fonograficzny roku, aby kilka miesięcy później po swoim występie w programie Mam Talent odebrać mowę Agnieszce Chylińskiej. Gatunek muzyczny, który grają nazwali treezz – połączenie drum’n bass, muzyki klasycznej, jazzu, etno, funka i brzmień elektronicznych. Ich płyta o tym samym tytule zyskała uznanie radiowych osobistości takich jak Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski i Antoni Krupa. Bądźcie gotowi na muzyczną ucztę dla waszych uszu i dusz.

Więcej informacji – https://facebook.com/foursmusic

Rejestracja: https://marika.konfeo.com

TERMIN: 18/02/2016, po koncercie Mariki

LIFE WORSHIP – Zespół kościoła Lifechurch w Bradford UK, którego pastorem jest Steve Gambill (mówca poprzedniej edycji EXODUS), zagra dla nas na Scenie Arena! W Polsce zasłynęli już w roku 2015 za sprawą utworów Dance Again oraz Jesus Blood, które są nawet grane w wielu polskich kościołach. Natomiast energiczne utwory, takie jak Burn czy Love Let Loose wpisują się w nowy nurt nowoczesnej muzyki chrześcijańskiej, która odważnie sięga po brzmienia elektroniczne. Ci wspaniali muzycy inspirują swoją twórczością ludzi na całym świecie i redefiniują formę chrześcijaństwa w kontekście współczesności. Sednem ich muzyki jest to, aby Bóg dotykał ludzkich serc i przemawiał do nich. Na koncertach można odczuć silną duchową atmosferę, dlatego bądź z nami i przeżyj coś, czego się nie spodziewałeś!

Więcej informacji – http://www.lifeworship.com/

Rejestracja: https://lifeworship.konfeo.com

TERMIN: 19/02/2016, godz. 21:00

HANS KRAENZLIN – Nowozelandczyk, sam siebie określający jako psalmistę – człowiek o wielkiej pasji do tworzenia muzyki, dotykającej naprawdę i dogłębnie. Jego pragnieniem jest komponować utwory, które tworzą, poruszają i zmieniają świat. W swoim dorobku ma dwie płyty: On the Back Hills of Bethlehem oraz Our Freedom and Yours, która łączy w sobie takie gatunki jak folk i indie rock. Jego utwór Freedom znalazł się na notowaniach radiowej Trójki 2015 roku. Podczas poprzedniej edycji Exodus Festivalu jego koncert wywołał zachwyt wśród uczestników do tego stopnia, że zapraszamy go ponownie. Czy możemy poprzez muzykę naprawdę rozmawiać ze Stwórcą? Słysząc muzykę Hansa Kraenzlina, odpowiedź znajdziecie na naszej Scenie ARENA.

Więcej informacji – http://hanskraenzlin.com/

Rejestracja: https://lifeworship.konfeo.com

TERMIN: 19/02/2016, po koncercie LIFE Worship

LUXTORPEDA – zespół założony przez Roberta Friedricha Litzę (Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo, 2Tm2,3).  W 2010 roku miał na swoim koncie już trzy płyty, które spotkały się z ogromnym uznaniem. Swoje brzmienie określają, jako garażowy punk-rock, choć wielu znajdzie w nim też elementy klasycznego rocka i metalu. Granie spodoba się z pewnością fanom zespołów Queens of the Stone Age oraz Rage Against the Machine. Ich teksty, wykrzykiwane przez tysiące fanów, mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. W wielu rankingach oraz podsumowaniach muzycznych zespół uplasował się w ścisłej czołówce, niejednokrotnie zajmując pierwsze miejsca, ale trwają już przygotowania do wydania trzeciej płyty. Zagrali mnóstwo koncertów, m.in. na Jarocin Festiwalu, Przystanku Woodstock, a teraz z jeszcze większą mocą zagrają dla nas na Scenie ARENA.

Więcej informacji – www.luxtorpeda.net

Rejestracja: https://luxtorpeda.konfeo.com

TERMIN: 20/02/2016, godz. 20.30

 

Bilety

Wejściówki na poszczególne wydarzenia festivalu, dostępne są na stronie www.exodusfestival.pl

EVENTIM: MARIKA+FOURS Collective
Kup bilet
EVENTIM: LUXTORPEDA
Kup bilet