Data wydarzenia 24.03.2024 godz. 19:30

Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Macieja Sztora wykona utwory skomponowane przez Hansa Zimmera

„Gladiator”, „Batman”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów”

Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera w ERGO ARENIE GDAŃSK/SOPOT

24 marca 2024 roku (niedziela), godzina 19:30

24 marca w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE Orkiestra Polskiego Radia i Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Interstellar” oraz „Batman”. Zostaną również wykonane oryginalne utwory z filmów „Piraci z Karaibów”, „Król lew” i „Diuna”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Hansa Zimmera – jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Chociaż Hans Zimmer nie pojawi się osobiście podczas koncertów, to zaprezentowane zostaną jego utwory oraz ciekawostki z biografii.

Hans Zimmer napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów. Tworzy do wszystkich gatunków filmowych od animacji przez komedie romantyczne, kino akcji, thrillery po epopeje historyczne. Poza prestiżowymi nagrodami jak Oscar, Złoty Glob czy Grammy, otrzymał również nagrody za całokształt twórczości: Lifetime Achievement Award, Frederick Loewe Award, Henry Mancini Award for Lifetime Achievement. Jego wizytówką jest charakterystyczny styl będący połączeniem muzyki symfonicznej, współczesnych instrumentów i elektroniki.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król lew”. To perełka tego koncertu, i słusznie Zimmer dostał Oscara za muzykę. To również utwór, w którym orkiestra ma okazję zaprezentowania się w pełnej palecie brzmienia. Ta muzyka jest niezwykle poetycka i szczera” – zauważa dyrygent Maciej Szor.

Po sukcesie „Króla lwa” lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu”. Kolejnym znaczącym momentem w karierze kompozytora był soundtrack do „Gladiatora”, który był wielkim kinowym hitem, a muzyka z tego filmu weszła szturmem do sal koncertowych. Album soundtrackowy z „Gladiatora” przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do „Piratów z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Kodu da Vinci”, „Incepcji” czy „Batmana”.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

Więcej informacji o wydarzeniu na:

www.KoncertFilmowy.pl

Informacje o koncercie:

  • Termin: 24.03.2024 (niedziela)
  • Miejscowość: Gdańsk/Sopot
  • Miejsce: ERGO ARENA
  • Godzina: 19:30

 Czas trwania koncertu: 100 minut

Wykonawcy:

  • Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
  • Chór Politechniki Warszawskiej
  • Anna Lasota – solistka
  • Maciej Sztor – dyrygent
  • Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

PROGRAM  KONCERTU:

Hans Zimmer – Fanfara

Hans Zimmer – Gladiator

Hans Zimmer – Incepcja

Hans Zimmer – Batman

Hans Zimmer – Man of Steel

Hans Zimmer – Interstellar

Hans Zimmer – Diuna

Hans Zimmer – Sherlock Holmes

Hans Zimmer – Kod da Vinci

Hans Zimmer – Król lew

Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ

Hans Zimmer – Pearl Harbor

Hans Zimmer – Piraci z Karaibów

 

Bilety

Bilety w cenach 99,119,149,169,199 zł dostępne są na stronie www.KoncertFilmowy.pl