Już 23 maja największa organizacja MMA w Europie – Federacja KSW zorganizuje kolejne wydarzenie na Pomorzu. KSW 31 odbędzie się w jednej z największych hal sportowo-widowiskowych w Polsce w ERGO ARENIE. Gdańsko-sopocka hala gościła już Federację KSW podczas pamiętanych gal KSW 16, KSW 20, KSW 23 i ubiegłorocznej KSW 27: Cage Time.

W głównych walkach KSW 31 wystąpią największe gwiazdy Federacji: najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz „Pudzian” Pudzianowski, mistrz KSW w wadze średniej Michał „Cipao” Materla, mistrz KSW w wadze ciężkiej Karol „Coco” Bedorf, legenda polskiego MMA Tomasz „Gorilla” Drwal oraz mistrz KSW w wadze lekkiej Maciej „Irokez” Jewtuszko.

Dla Mariusz Pudzianowskiego (8-3, 2 KO, 2 Sub) będzie to już dwunasty pojedynek na zasadach MMA. Były strongman konsekwentnie buduje swoją pozycję w nowym sporcie i jest już o krok od najwyższych celów w królewskiej kategorii.

W ERGO ARENIE po raz kolejny wystąpi też autor najlepszych walk w historii polskiego MMA, najwaleczniejszy zawodnik nad Wisłą Michał Materla (21-4, 3 KO, 12 Sub). Posiadacz tytułu w kategorii średniej już po raz piętnasty wystąpi dla Federacji KSW i tradycyjnie dostarczy fanom niezapomnianych wrażeń.

Kolejną atrakcją w wadze ciężkiej podczas KSW 31 będzie pojedynek Karol Bedorfa (11-2, 3 KO, 3 Sub). Reprezentant Berserkers Team Szczecin i Ankos Zapasy Poznań w Trójmieście stanie do kolejnej obrony tytułu w królewskiej kategorii.

Na majowej gali w klatce KSW po raz pierwszy pojawi się jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego MMA Tomasz Drwal (21-4-1, 12 KO, 6 Sub). Zawodnik z Krakowa w grudniu miał walczyć z Mamedem Khalidovem, ale wtedy z występu na KSW 31 wyeliminował go uraz kręgosłupa. Zanim dojdzie do jego oczekiwanego pojedynku z wracającym do zdrowia olsztynianinem, Drwal stoczy walkę w maju.

Jeden z najefektowniej walczących zawodników KSW Maciej Jewtuszko (11-2, 6 KO, 5 Sub) również wystąpi na KSW 31. Popularny „Irokez” powróci do klatki KSW po nokaucie wieczoru, który zafundował Vaso Bakocevicowi na szczecińskiej gali KSW 28.

 

KARTA WALK KSW 31

Obrona pasa (-84kg): Michał Materla vs Tomasz Drwal

Extrafight:  Mariusz Pudzianowski vs Rolles Gracie (Brazylia)

Obrona pasa (-120 kg): Karol Bedorf vs Peter Graham (Australia)

Walka o pas (-93kg): Goran Reljić (Chorwacja) vs Attila Vegh (Słowacja)

Extrafight (-77kg): Maciej Jewtuszko vs Robert Radomski

Extrafight (-84kg): Jay Silva (Angola) vs Aziz Karaoglu (Niemcy)

Extrafight (-93kg): Karol Celiński vs Tomasz Narkun

Undercard (-70kg): Patryk Grudniewski vs Grzegorz Szulakowski

Undercard (   -120kg): Jędrzej Maćkowiak vs Marcin Gułaś

Bilety na KSW 31 są dostępne w kasie nr 3 ERGO ARENY i na  portalu eBilet.pl. W dniu imprezy kasa nr 3 czynna 15.30-19.30

Wjazd na parking przy hali kosztuje 20 zł, dla samochodów osobowych,  50 zł dla autobusów. Parking przy ul. Łokietka 10 zł.

Bilety na parking przy hali można zakupić w przedsprzedaży, gwarantuje to miejsce, oraz niższą cenę (18 zł).  Bilety  na parking do nabycia w kasie nr 3 ERGO ARENY, oraz  online poprzez stronę: Eventim.pl

Przedsprzedaż kończy się 24 h przed rozpoczęciem imprezy

Federacja KSW informuje, że można już ubiegać się o akredytacje na galę KSW 31: Materla vs Drwal.  Zapraszamy wszystkich przedstawicieli mediów do wypełnienia specjalnego formularza akredytacyjnego, który znajduje się tutaj.

Media patronackie proszone są o bezpośredni kontakt z koordynatorem mediów Federacji KSW Wojsławem Rysiewskim.

Przed wypełnieniem formularza uprzejmie prosimy o zapoznanie się zasadami przyznawania akredytacji:

– wnioski akredytacyjne można składać do 14 maja. O przyznaniu akredytacji poinformujemy Państwa drogą mailową 15 maja.
– Federacja KSW nie przyznaje akredytacji dla fotoreporterów ani ekip filmowych.
– mediom niepatronackim przysługują maksymalnie dwie akredytacje.
– Federacja KSW nie gwarantuje dziennikarzom dostępu do Internetu, ani podłączenia do prądu
– wywiady z zawodnikami możliwe będą w trakcie gali w specjalnie przygotowanej strefie mieszanej. Po zakończeniu gali dostęp do uczestników walk wieczoru będzie możliwy w formie briefingów.


Ważne info!

 

1. Gdzie kupię bilet? 

 • sprzedaż internetowa: Ebilet.pl
 • stacjonarne punkty sprzedaży: w sieci salonów Empik oraz w kasie ERGO ARENY w godz. 10-16 od pn.-pt. W dniu imprezy kasa czynna w godz. 15.30-19.30

2. Jestem osobą niepełnosprawną – gdzie kupię bilet i czy obowiązuje mnie zniżka? 

 • osoby niepełnosprawne  oraz opiekun mogą zakupić bilety w cenie 100 zł (cena za dwie osoby).   Zamówienia można składać drogą elektroniczną na adres: ebilet@niepelnosprawni.pl

3. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?

 • rozpoczęcie: godz. 19:30
 • zakończenie: godz. 24:00-02:00

4. Od której godzinie można wejść na obiekt?

 • wejście na obiekt będzie możliwe od godz. 18:00

5. Czy można wnosić na obiekt sprzęt audio – wideo? 

 • Na imprezę można wnosić cyfrowe aparaty fotograficzne  bez wymiennego obiektywu – wyjątek stanowią aparaty profesjonalne – w tym przypadku wymagana jest akredytacja FOTO.

6. Gdzie i w jaki sposób mogę uzyskać akredytację?

7. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

 • osoby poniżej 18 roku pod opieką dorosłych

8. Czy w ERGO ARENIE  jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE  jest nieobowiązkowa, płatna  – 2 zł.

9. Czy przy ERGO ARENIE  znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów.
Wjazd na parking kosztuje 20 zł, dla samochodów osobowych,  50 zł dla autobusów.

Bilety na parking można zakupić w przedsprzedaży, gwarantuje to miejsce na parkingu, oraz niższą cenę (18 zł).  Bilety  na parking do nabycia w kasie nr 3 ERGO ARENY, oraz  online:
http://www.eventim.pl/

Przedsprzedaż kończy się 24 h przed rozpoczęciem imprezy

10. Czy i gdzie na obiekcie będzie można coś zjeść/pić?

Na obiekcie funkcjonuje  Food Court przy wejściu A1, a także gastronomiczne punkty mobilne
na kondygnacji 1, 3 i 5.


KSW 31 – informacje praktyczne dotyczące dojazdu

W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do  ERGO ARENY   informujemy, że tego dnia wjazd na parking przy hali od strony Gdańska odbywać się będzie zarówno ulicą Gospody jak i Drogą Zieloną.

Od strony Sopotu  dojazd możliwy będzie ulicą Łokietka ale wyłącznie do tymczasowego  parkingu zlokalizowane wzdłuż Hipodromu. Nie będzie możliwości wjazdu na rondo i dalej w kierunku osiedla Żabianka. Samochody będą kierowane wyłącznie w Drogę Zieloną.

Opłata za parkingi płatne w wysokości :

 • 20 zł – parking przy Hali;
 • 10 zł – parking przy ul. Łokietka wzdłuż Hipodromu.

Na czas imprezy, od godziny 18.00 udostępnione zostaną bezpłatne  parkingi tymczasowe zlokalizowane na lewym pasie  ulicy Pomorskiej.

Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie  ERGO ARENY prosimy o wcześniejsze przybycie do obiektu oraz/lub skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej.  Drzwi  dla publiczności otwarte zostaną  od godziny  18.00.

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców.

Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do  poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.

W dniu 23 maja w godzinach 11.00 – 18.00 do Państwa dyspozycji funkcjonować będzie infolinia ( numer 58-76-72-101 ), gdzie można będzie uzyskać wiele cennych informacji dotyczących kwestii organizacyjnych.


Zobacz wypowiedzi i fragmenty przygotowań Michała Materli i Tomasza Drwala do historycznego pojedynku tych dwóch niezwykle zasłużonych dla polskiego MMA zawodników kategorii średniej.

 

Bilety

Bilety na KSW 31 są dostępne:

Kasa nr 3 ERGO ARENA czynna:

 • poniedziałek – piątek 10.00 – 16.00. W dniu imprezy kasa czynna w godz. 15.30-19.30

oraz,  na  portalu eBilet.pl.