Właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych „ciemnych” barw głosów w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5. nagród Grammy i 10. American Music Awards – Lionel Richie  21 lipca wystąpi w ERGO ARENIE.
Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM we współpracy z Radiem Złote Przeboje.

Lionel Richie urodził się w 1949 roku, w amerykańskim Tuskegee w Alabamie. Muzyczna kariera artysty rozpoczęła się na początku lat 70., gdy wokalista występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Easy” oraz „Three Times a Lady”. Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Pierwszy album amerykańskiego piosenkarza, zatytułowany po prostu „Lionel Richie”, ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk.

Lionel Richie to kompleksowo fantastyczny artysta – świetny wokalista i świetny kompozytor. Ma w sobie charyzmę, która jest potrzebna, by osiągnąć sukces. Jestem wielkim fanem jego wczesnej twórczości, czyli grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Brick House” czy „Machine Gun”. Jest to muzyka, która wciąż zachwyca. Lionel Richie wyglądał w tamtych czasach dość zabawnie, jednak śpiewał tak genialnie, że po prostu musiał rozpocząć karierę solową i pokazać, że Comodorres to tak naprawdę on – zauważa Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny.

Artysta ma dziś na koncie wydanie dziesięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni – „Tuskegee” ukazał się w 2012 roku. Richie od wielu lat uważany jest także za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Polska publiczność w Gdańsku będzie miała wyjątkową okazję zaśpiewać w lipcu największe hity z obszernego repertuaru artysty, obejmującego ponad cztery dekady. 21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: ‘Hello’, ‘Easy’, ‘Dancing On The Ceiling,’ ‘Say You Say Me’, ‘Three Times a Lady’ oraz ‘All Night Long’.

Richie zawsze wiedział, co to znaczy napisać dobrą piosenkę. Rozumiał, że muszą to być zarówno ballady, jak i bardziej wesołe utwory. To artysta bardzo wszechstronny – potrafi być liryczny, a także bardziej funkowy i dynamiczny. Posiada ten urzekający głos, który może pociągnąć w każdą stronę i który zawsze się podoba. To po prostu zdolny facet – dodaje Roman Rogowiecki.

Bieżąca trasa koncertowa jest zwieńczeniem niezwykle pomyślnego roku w karierze artysty, w ramach którego Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy, w trakcie którego został okrzyknięty przez organizację Recording Academy „Człowiekiem Roku MusiCares”, za swój wyjątkowy dorobek artystyczny. Choć w latach 1983 – 2015 Lionel Richie odbył niespełna 500 koncertów na całym świecie, przed polską widownią wystąpił zaledwie dwa razy – w 1999 r. na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 r. w trakcie koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim. Koncert w hali ERGO ARENA będzie bez wątpienia spełnieniem wieloletnich marzeń dziesiątek tysięcy Polaków!

Lionel Richie to artysta światowego formatu. Założę się, że każdy zna przynajmniej jedną jego piosenkę, która wywołuje uśmiech na twarzy i przywołuje miłe wspomnienie. To prawdziwa przyjemność móc zaprosić słuchaczy Radia Złote Przeboje na koncert takiego artysty. Do zobaczenia w ERGO ARENIE 21 lipca – mówi Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

Lionel Richie to prawdziwa legenda muzyki R&B, soulu oraz popu, a nad wszystko prawdziwy mistrz tworzenia wspaniałej, koncertowej atmosfery. Występy tego artysty wyprzedają największe obiekty koncertowe na całym świecie, na zawsze pozostając w pamięci ich uczestników. Cieszymy się, że artysta tej klasy przyjął nasze zaproszenie do Polski i będzie miał szansę na nowo oczarować polską publiczność. – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Lionel Richie wystąpi w gdańsko – sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki  można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com, www.eBilet.pl, w kasie nr 3 ERGO ARENY,  oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Bilety w sprzedaży od poniedziałku, 22 lutego.

Lionel_USTOUR_0223


 

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące koncertu

 

1. Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie?

Nie.  Bilet jest jednokrotnego wejścia.

2. Ceny biletów?

Bilety w cenie: 239 zł- 699 zł

3. Jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, gdzie kupię bilet i czy przysługuje mi ulga?

Osoba niepełnosprawna  poruszająca się na wózku inwalidzkim może zakupić bilety po złożeniu zamówienia na  m.wojtasik@imprezyprestige.com.
Osoby o innym stopniu niepełnosprawności zobowiązane są do zakupu biletów w ogólnodostępnej sprzedaży.

4. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?

18.30

Otwarcie drzwi

19.30

Support: Blue Deep Shorts

20.00

Przerwa

20.30

Koncert: Lionel Richie

22.00

Zakończenie koncertu

5. Gastronomia :

pub oraz food-court na kondygnacji 1 i 3 kondygnacji

6. Czy obowiązują ograniczenia odnośnie aparatów fotograficznych?

Na teren koncertu będzie można wnieść aparaty fotograficzne bez wymiennej optyki. Do hali zabrania się wnoszenia wszelkiego rodzaju sprzętu rejestrującego audio-video oraz aparatów mogących mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x.

7. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

Nie

8. W jaki sposób można uzyskać akredytację fotograficzną?

http://www.prestigemjm.com/media.php. 

         Termin składania wniosków akredytacyjnych mija w piątek, 1 lipca. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

9. Regulamin imprezy

http://www.prestigemjm.com/regulamin.php

10. Czy w ERGO ARENIE  jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE  jest nieobowiązkowa, płatna  – 2 zł za sztukę

11. Czy przy ERGO ARENIE  znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów.

Wjazd na parking kosztuje 20 zł  dla samochodów osobowych,  50 zł dla autobusów.

12. Szczegóły odnośnie cen i dostępności biletów dostępne są na stronie

http://bilety.imprezyprestige.com/

13. Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą ( od poniedziałku do piątku ) pod numerami  telefonów: 

  • + 58 76 72 101 (09:00 – 17:00 ) 

oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl

Bilety

Bilety w cenie od 239 zł do 699 zł w sprzedaży  w kasie nr 3 ERGO ARENY, poprzez stronę www.prestigemjm.com, www.eBilet.pl,  oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Parking
Kup bilet

Układ siedzeń

LIONEL RICHIE - CENY BILETÓW