Tym wyjątkowym koncertem w ERGO ARENIE Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. W niedzielę, 3 czerwca, w hali na granicy Gdańska i Sopotu, zobaczyć będzie można prawdziwy spektakl, przesycony feerią barw: Wspaniałe choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski i tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami. Wśród piosenek pojawią się utwory nawiązujące tematycznie do wydarzeń z 1918 roku, m.in. „Przybyli ułani”, „Legiony” czy „O mój rozmarynie, a także pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Cały jubileuszowy rok „Mazowsza” objął swoim patronatem honorowym Andrzej Duda, Prezydent RP.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swoim repertuarze prezentuje bogactwo  polskiego folkloru. To muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego, kompozytora i założyciela „Mazowsza”, które spełniło się dzięki artystycznej wizji jego pełnej wigoru żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Z uwagi na ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. W tym roku „Mazowsze” świętuje jubileusz 70-lecia. Mimo upływającego czasu wciąż zachwyca młodością i profesjonalizmem. Ponieważ ma w swoim repertuarze opracowania ponad 42 regionów Polski, to każdy występ Zespołu przesycony jest barwami i różnorodnością form.

Repertuarowo „Mazowsze” wciąż sięga po nowe formy, jak opera „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, „Msza Koronacyjna” i „Requiem” W.A. Mozarta, „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego, „III Litania Ostrobramska” S. Moniuszki oraz dwa widowiska edukacyjne dla najmłodszych – „Magiczna podróż” i „Kraina marzeń”.

„Mazowsze” to 140 artystów sceny: soliści, chór, balet i orkiestra, 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 238 zagranicznych tras koncertowych i 194 odwiedzonych miejscowości w Polsce. W minionym roku „Mazowsze” dało 128 koncertów (z czego 58 na własnej scenie) dla prawie 170 000 widzów. W ostatnich latach na terenie siedziby zespołu w podwarszawskich Otrębusach wybudowana została jedna z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych na 600 osób, w której Zespół regularnie występuje, a także sala kameralna oraz karczma staropolska z zapleczem noclegowym dla 100 osób. Zrewitalizowano również dwunastohektarowy park. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja kolejnego projektu – budowa Centrum Edukacyjnego.

MAZOWSZE

„Perła w koronie Rzeczypospolitej”

Jerzy Waldorff

 

Akredytacje dla mediów: akredytacje@ergoarena.pl


 

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące wydarzenia

 

1. Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie?

Nie.

2. Czy są bilety ulgowe?

Nie ma. Dzieci do 2 roku życia bezpłatnie (bez miejsca siedzącego) na podstawie dokumentów umożliwiającego stwierdzenie wieku. Dokument należy okazać przy wejściu na koncert.

3. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?

17.00 – otwarcie drzwi do hali
18:00 – 1. część koncertu
18:55 – przerwa
19:15 – 2 część koncertu

4. Gastronomia :

pub oraz food-court na kondygnacji 1-szej

5. Czy obowiązują ograniczenia odnośnie aparatów fotograficznych?

Obowiązuje zakaz nagrywania i fotografowania, tylko uprawnione media bez flesza.

6. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

Nie, ale do 16 roku życia z opiekunem.

7. Czy w ERGO ARENIE jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE jest nieobowiązkowa, płatna – 2 zł za sztukę

8. Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Wjazd na parking kosztuje 20 zł dla samochodów osobowych, 50 zł dla autobusów. Płatność TYLKO gotówką.
Przedsprzedaż biletów na parking -> http://www.eventim.pl

Zakup w przedsprzedaży gwarantuje miejsce na parkingu przy hali. Przedsprzedaż kończy się na 24 godziny przed rozpoczęciem koncertu.

9. Szczegóły odnośnie cen i dostępności biletów dostępne:

W kasie nr 2 ERGO ARENY dostępne na http://www.eventim.pl

10. Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą (od poniedziałku do piątku) pod numerem telefonu:

 • + 58 767 21 01 (09:00 – 17:00)
  oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl .

Bilety

Sprzedaż biletów w:

 • kasa nr 2 ERGO ARENY czynna
  poniedziałek – piątek godz. 10.00 – 17.00,
  oraz  w dniu koncertu 14.00 – 19.00
 • w sprzedaży internetowej eventim.pl
 • Salony sieci EMPiK , Media Markt, Saturn, Media Expert

Bilety w cenie:  70 zł, 80 zł , 90 zł, oraz 190 zł – bilet VIP.

Bilet VIP zawiera:

 • bilet na koncert w loży 409
 • obsługę hostess
 • dedykowane wejście VIP
 • bezpłatną szatnie
 • poczęstunek w formie ciepłego dania, przekąsek zimnych oraz kącik z deserami
 • lampka wina, kawa, herbata oraz woda

Catering dostępny przed koncertem, w jego przerwie oraz 30 minut po zakończeniu wydarzenia.

Eventim
Kup bilet
Parking
Kup bilet