MISTRZOSTWO ŚWIATA WBO

GŁOWACKI vs USYK

 

MISTRZOSTWO ŚWIATA WBC

PIĄTKOWSKA vs MAGDZIAK

 

To będzie największe wydarzenie w historii polskich sportów walki. 17 września na gali Polsat Boxing Night w  ERGO ARENIE dojdzie do aż dwóch walk o mistrzostwo świata prestiżowych bokserskich organizacji.

Walką wieczoru będzie starcie mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego ze złotym medalistą olimpijskim Oleksandrem Usykiem. Obaj pięściarze są niepokonani na zawodowych ringach, a promowany przez braci Kliczko Ukrainiec wszystkie swoje dotychczasowe pojedynki wygrał przez nokaut. Według bukmacherów, to on jest faworytem tego starcia.

W ERGO ARENIE  kibice obejrzą także pierwszą w historii kobiecą walkę o mistrzostwo świata federacji WBC organizowaną na polskiej ziemi. O pas mistrzowski w limicie do 69 kilogramów zmierzą się Ewa Piątkowska i Amerykanka polskiego pochodzenia Aleksandra Magdziak Lopes. Piątkowska w ubiegłym roku została pierwszą Polką, która sięgnęła po zawodowe mistrzostwo Europy, a teraz ma szansę jako pierwsza zdobyć pas World Boxing Council, najbardziej prestiżowe trofeum  w profesjonalnym boksie.

Początek gali godz. 19.00, otwarcie drzwi do hali od godz. 17.00

KARTA WALK

Krzysztof Głowacki – Oleksandr Usyk

Starcie mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego z niepokonanym na zawodowych ringach złotym medalistą olimpijskim Oleksandrem Usykiem to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego boksu zawodowego. „To naprawdę niesamowite zestawienie, nie potrafię w nim wskazać faworyta!” – napisał o wrześniowym pojedynku ceniony amerykański ekspert bokserski Dan Rafael. Czy w ERGO ARENIE zatriumfuje siła i wola walki polskiego mistrza czy też górą bokserska finezja potężnie zbudowanego challengera z Ukrainy? Odpowiedź już 17 września!

Ewa Piątkowska – Aleksandra Magdziak Lopes

Walka o tytuł mistrzyni świata wagi super półśredniej prestiżowej federacji WBC. W roli pretendentek do pasa World Boxing Council obecna mistrzyni Europy Ewa Piątkowska i reprezentująca USA a urodzona w Polsce Aleksandra Magdziak Lopes. Jeśli Piątkowska pokona nieustępliwą rywalkę, zostanie pierwszą w historii polską zawodową mistrzynią świata. W tej walce emocji na pewno nie zabraknie!

Patryk Szymański – Jose Antonio Villalobos

Pojedynek o młodzieżowe mistrzostwo świata WBC wagi super półśredniej. Rywalem niepokonanego na zawodowych ringach Patryka Szymańskiego będzie waleczny Argentyńczyk Jose Antonio Villalobos. Szymański w swoim ostatnim występie w dobrym stylu pokonał byłego pretendenta do pasa IBF Wilky’ego Campforta i coraz śmielej myśli o pojedynku mistrzowskim. Pas młodzieżowego czempiona globu to kolejny krok na drodze do tego celu.

Andrzej Wawrzyk – Albert Sosnowski

Walka dwóch byłych pretendentów do mistrzowskich pasów wagi ciężkiej Andrzeja Wawrzyka i Alberta Sosnowskiego to gwarancja wielkich emocji i mocnych ciosów. Faworytem ekspertów jest dużo młodszy i obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi Wawrzyk, jednak mający w swoim dorobku tytuł mistrza Europy Sosnowski zapowiada, że wyjdzie do ringu, by sprawić sensację. Jeśli popularny „Dragon” dotrzyma słowa, pokrzyżuje sportowe plany wysoko mierzącego rywala.

Paweł Stępień – Norbert Dąbrowski

Klasyczna bokserska konfrontacja ringowej rutyny z siłą i młodością. Paweł Stępień to zdaniem wielu obserwatorów jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia. Boksujący w wadze półciężkiej zawodnik ze Szczecina 17 września będzie musiał udowodnić swoją wartość, krzyżując rękawice z doświadczonym Norbertem Dąbrowskim. Obaj zapowiadają wygraną, obaj myślą o nokaucie. Który zejdzie z ringu jako zwycięzca?

AKREDYTACJE PRASOWE: http://www.knockout.pl/akredytacje

ORGANIZATOR:

Grupa Boksu Zawodowego
KnockOut Promotions
Al. Wilanowska 208 lok 41
02-765 Warszawa


FAQ – Polsat Boxing Night

1. Gdzie kupię bilet?

  • sprzedaż internetowa: Eventim.pl – http://www.eventim.pl/ oraz Ebilet.pl
  • stacjonarne punkty sprzedaży: w sieci salonów Empik, oraz w kasie nr 3 ERGO ARENY

2. Jestem osobą niepełnosprawną – gdzie kupię bilet i czy obowiązuje mnie zniżka?

Osoby niepełnosprawne oraz opiekun mogą zakupić bilety w cenie 100 zł (cena za dwie osoby). Zamówienia można składać drogą elektroniczną na adres: eventim@niepelnosprawni.pl

3. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?

  • Rozpoczęcie: godz. 19:00
  • Zakończenie: około godz. 0:30*

*czas gali uzależniony od czasu trwania walk

4. Od której godzinie można wejść na obiekt?

Wejście na obiekt będzie możliwe od godz. 17:00

5. Czy można wnosić na obiekt sprzęt audio – wideo?

Na imprezę można wnosić cyfrowe aparaty fotograficzne bez wymiennego obiektywu – wyjątek stanowią aparaty profesjonalne – w tym przypadku wymagana jest akredytacja FOTO.

6. Gdzie i w jaki sposób mogę uzyskać akredytację?

Formularz znajduje się pod adresem:
http://www.knockout.pl/akredytacje

7. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

Osoby poniżej 18 roku pod opieką dorosłych

8. Czy w ERGO ARENIE jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE jest nieobowiązkowa, płatna – 2 zł.

9. Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów.
Wjazd na parking kosztuje 20 zł, dla samochodów osobowych, 50 zł dla autobusów.

Bilety na parking można zakupić w przedsprzedaży, gwarantuje to miejsce na parkingu, oraz niższą cenę (18 zł). Bilety na parking do nabycia w kasie nr 3 ERGO ARENY, oraz online:
http://www.eventim.pl/

Przedsprzedaż kończy się 24 h przed rozpoczęciem imprezy

10. Czy i gdzie na obiekcie będzie można coś zjeść/pić?

Na obiekcie funkcjonuje Food Court przy wejściu A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na kondygnacji 1, 3 i 5.

Bilety

Bilety w cenie od 70 zł do nabycia na stronie  www.eventim.pl;
w punktach stacjonarnych sieci Eventim,
oraz w kasie nr 3 ERGO ARENY.  

Eventim
Kup bilet
Parking
Kup bilet