Zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu ulicznym na 5 km z okazji I Rocznicy Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce z metą w ERGO ARENIE!

„To były wyjątkowe mistrzostwa w wyjątkowym mieście” – powiedział podczas konferencji podsumowującej Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce SOPOT 2014 Nick Davis, szef komunikacji IAAF, Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki. To jedna z wielu pochwał, jakie usłyszeli organizatorzy po zakończeniu imprezy.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa odbywały się w dniach 07-09.03.2014r. w ERGO ARENIE.

W rywalizacji udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów. Podczas zawodów padł 1 rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych.

Z okazji I Rocznicy tego wydarzenia sopocki MOSiR 14 marca zaprasza na Bieg Uliczny na dystansie 5 km, który odbędzie się pod hasłem: „Sopocka Wiosna na 5”.

 

W ramach współzawodnictwa odbędą się oprócz biegu głównego również biegi malucha oraz młodzieżowe /przewidziano łącznie 24 ! kategorii wiekowych/.

 

Każdy uczestnik otrzyma m.in. pamiątkowy medal, a najlepsi nagrody. Imprezę wspierają Firmy: Ziaja, sklep internetowy: runnersclub.pl, Timex oraz Trefl Sopot.

 

Start: Plac Przyjaciół Sopotu

Meta: droga dojazdowa do ERGO ARENY

Więcej szczegółów na http://www.mosir.sopot.pl

2015-03-10_ERGO ARENA _PARKING