To będzie  niepowtarzalna okazja dla miłośników rolek! Oddajemy do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach.  W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy.  Na ostatnie wakacyjne zajęcia zapraszamy w niedzielę, 20 sierpnia w godz. 16.00-21.00.  Wejście przez Pub Classic obok wejścia głównego A-1.  Wejście do hali od godz. 15.30. Wstęp WOLNY!

W najbliższą niedzielę oprócz cotygodniowych warsztatów z jazdy na rolkach odbędą się również zawody.
Tuż po godzinie 18:00, bo dwugodzinnym bloku zajęć w strefach rozpocznie się Amatorska Liga Slalomowa oraz równolegle Mini Bladecross.

Warsztaty pod okiem instruktorów odbędą się tradycyjnie z podziałem tematycznym:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie)
  2. Strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki.
  5. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.

Tym razem oprócz instruktorów Roll4all w strefie freestyle slalom oraz aggressive/urban pojawią się goście specjalni – Ewelina Czapla, wielokrotna laureatka zawodów rangi światowej we Freestyle Slalom, zawodniczka plasująca się w pierwszej 10. najlepszych zawodników na świecie, oraz Piotrek Combrzyński czyli wielokrotny Mistrz Polski jazdy wyczynowej, zwycięzca jednych z największych na świecie zawodów aggressive, wielokrotny laureat zawodów rangi światowej.

Od godziny 17:00 – 18:00 będzie otwarte biuro zawodów, w którym będzie można zgłosić swój udział do poszczególnych konkurencji.

Amatorska Liga Slalomowa, czyli zawody w Freestyle Slalomie na rolkach rozegrane zostaną w kategoriach:
– dzieci do lat 12 (dzieci, które w tym roku ukończyły 13 rok życia do końca roku mogą startować w tej kategorii)
– dorośli i młodzież od 13 r.ż., kobiety
– dorośli i młodzież od 13 r.z., mężczyźni

Konkurencja polega na efektownym pokonaniu toru złożonego równomiernie rozłożonych słupków. Zawodnicy będą wykonywali po 2 przejazdy, każdy po 30 sekund. W tym czasie będą przed sędziami i publicznością prezentować swoje umiejętności. W zawodach może wystartować każdy kto choć odrobinę spróbował wcześniej slalomu na rolkach.

Mini Bladecross, czyli wyścig na torze z przeszkodami. Niezwykle widowiskowa konkurencja, pełna emocji i rywalizacji! Zawodnicy wystąpią w kategoriach:

A – dzieci 6-8 lat
B – dzieci 9-11 lat
C – dzieci 12-15 lat
Dk – dorośli i młodzież od 16r.ż., kobiety
Dm – dorośli i młodzież od 16 r.ż., mężczyźni

Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania tor, na którym napotkają różnego rodzaju przeszkody – drewniane skrzynie, które trzeba będzie przeskoczyć, tyczki i taśmy pod którymi trzeba będzie przejechać, opony po których trzeba będzie przebiec i wiele innych. Zadaniem zawodników będzie oczywiście dotarcie w jak najkrótszym czasie na metę. (kask i pełen komplet ochraniaczy są obowiązkowe!)

We wszystkich konkurencjach na zawodników czekają medale i dyplomy oraz fantastyczne upominki od sponsorów. Ponadto podczas Rolkowiska wszyscy uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby zdobyć plakat z autografem Gości Specjalnych!

Zapraszamy serdecznie!

UWAGA: Możliwe jest wypożyczenie rolek w promocyjnej cenie 20 zł za 3h rolkowiska, pod warunkiem  wcześniejszej rezerwacji mailem: roll4all@roll4all.pl lub telefonicznej 500 073 261