Data wydarzenia 08.08.2021 godz. 16:00
Data wydarzenia 15.08.2021 godz. 16:00
Data wydarzenia 22.08.2021 godz. 16:00

Pozycja obowiązkowa w wakacyjnym kalendarzu ERGO ARENY! Prawdziwa gratka dla miłośników rolek i niepowtarzalna okazja dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze sportami wrotkarskimi! Po raz piąty do dyspozycji mieszkańców i turystów oddajemy płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie).
  2. Strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora.
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora, w rytmie muzyki.
  5. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nim odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.

Zajęcia rolkarskie podczas Rolkowisk w ERGO ARENIE opracowują i przeprowadzają każdorazowo instruktorzy z działającej w Gdańsku profesjonalnej szkółki rolkowej Roll4All.

Warsztaty w grupach trwają w godzinach 16.00 – 18.00. Po warsztatach zapraszamy do wspólnej, swobodnej jazdy po płycie ERGO ARENY do godz. 19:00.

Wejście do hali (A1) od godz. 15.45. Wstęp WOLNY!

UWAGA: Możliwe jest wypożyczenie rolek i kasku z ochraniaczami. W celu ustalenia warunków wypożyczenia prosimy o kontakt: e-mail: roll4all@roll4all.pl tel.: 500 073 261

Organizatorem cyklu jest operator hali ERGO ARENA – Spółka Hala Gdańsk-Sopot.

Partnerami strategicznymi cyklu są Miasto Gdańsk, Miasto Sopot oraz ERGO Hestia.

Partnerzy to Bladeville Gdańsk, SportRebel Gdańsk i Roll 4 All.

Patroni medialni to Dziennik Bałtycki, Trójmiasto.pl i Radio ESKA.

ROLKOWISKO 2021 – REGULAMIN

ROLKOWISKO 2021 – WYTYCZNE SANITARNE