Walkę o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn pod auspicjami PLPS S.A. wznowiono w 2012 roku, panie walczyły o to trofeum po raz pierwszy w 2015 roku. W założeniu to stracie mistrzów Polski, ze zdobywcą Pucharu Polski, które zawsze otwiera nowy sezon. Pomysł rozgrywania meczów o to prestiżowe trofeum w siatkówce, w takiej formule, pochodzi z Włoch, gdzie wzorując się na rozgrywkach piłkarskich, w sezonie 1996/97 rozegrano po raz pierwszy spotkanie o Superpuchar Serie A1. 
W naszym kraju, w Szczecinie, w 1995 roku zagrano o Superpuchar PZPS, jednak on różnił się od tego, jak dzisiaj rozgrywamy Superpuchar. W finale Yawal AZS Częstochowa pokonał Morze ESPEBEBE Szczecin 3:0 (15:11, 15:5, 15:8). Pomysł ze wznowieniem rozgrywek o Superpuchar, wzorowanych na tych z Italii, zrealizowano w 2012 roku.

Już 24 października na kibiców siatkówki czeka nie lada gratka. W środę, 24 października w ERGO ARENIE zmierzą się zdobywcy Pucharu Polski 2018 Trefl Gdańsk z mistrzami Polski – ekipą PGE Skry Bełchatów. Co najważniejsze, fani siatkówki będą mogli zobaczyć po obu stronach siatki nie tylko gwiazdy zagranicznej siatkówki, lecz także kadrowiczów Vitala Heynena, MISTRZÓW ŚWIATA. Można będzie m.in.. obejrzeć pojedynek środkowych Piotra Nowakowskiego z Jakubem Kochanowskim. Po stronie bełchatowian wystąpią też Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk. Obie drużyny od kilku sezonów toczą ze sobą wspaniałe starcia, które elektryzują kibiców. Tak powinno być i tym razem w hicie w ERGO ARENIE.

Otwarcie drzwi do hali godz. 16.30
Parking przy hali płatny: samochody osobowe 10 zł, autokary 30 zł

 

Bilety

Sprzedaż biletów w:

  • kasa nr 2 ERGO ARENY czynna
    poniedziałek – piątek godz. 10.00 – 17.00,
    oraz podczas wydarzeń w hali,
  • w sprzedaży internetowej http://www.ebilet.pl
  • Salony sieci EMPiK , Media Markt, Saturn, Media ExpertParking przy hali płatny: samochody osobowe 10 zł, autokary 30 zł