Zapraszamy do ERGO ARENY na inaugurację rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Już 10 września o godz. 19.00 w meczu otwarcia Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z VIVE Tauron Kielce.  Zapowiada się wielkie widowisko sportowo-muzyczne!

W hali na granicy Gdańska i Sopotu zmierzą się dwie legendy: 10-krotny Mistrz Polski, powracający do najwyższej klasy rozgrywkowej Wybrzeże Gdańsk Handball S.A. i 13-krotny Mistrz Polski, obecny triumfator Ligi Mistrzów – VIVE Tauron Kielce.

Reforma rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn to zupełnie nowa jakość. PGNiG Superliga dąży do stworzenia najlepszych rozgrywek piłki ręcznej na świecie. Wszystko to dzięki jedności, zasadom fair play i wspólnocie celów. Rozgrywkom towarzyszy hasło „Silni razem”.

Na inaugurację rozgrywek ligi Wybrzeże Gdańsk podejmie obecnego Mistrza Polski i zwycięzcę Ligi Mistrzów. VIVE Tauron Kielce to marka uznana nie tylko w kraju, ale także w Europie. To niekwestionowany hegemon rozgrywek w ostatnich latach. Dość wspomnieć, że kielecki klub wysłał na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro trzynastu swoich zawodników. W tym aż ośmiu reprezentantów Polski: Karola Bieleckiego, Piotra Chrapkowskiego, Mateusza Jachlewskiego, Michała Jureckiego, Mariusza Jurkiewicza, Mateusza Kusa, Krzysztofa Lijewskiego oraz Sławomira Szmala.

Dwa sezony temu, gdy ta naszpikowana gwiazdami wielkiego formatu drużyna zmierzyła się w ERGO ARENIE z młodym, gniewnym zespołem Wybrzeża Gdańsk, udało się pobić rekord frekwencji na meczu ligowym w Gdańsku. Mecz oglądało blisko 4,5 tysiąca widzów. 

 AKREDYTACJE

Proces akredytacyjny (akredytacje jednorazowe) na mecz Wybrzeże – VIVE przechodzi przez biuro PGNiG Superligi w  systemie Accredito.com. (https://www.accredito.com/pl/pgnig-superliga). Wnioski o akredytacje stałe na mecze Wybrzeża należy kierować przez stronę biura prasowego zespołu z Gdańska (https://accredito.com/wybrzeze-gdansk).

Mimo iż na ten moment system Accredito nie daje możliwości przypisania do akredytacji dwóch lub więcej obiektów, akredytacje stałe będą obowiązywały w obu halach (Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS i ERGO ARENA).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy media@wybrzeze-gdansk.pl .

wybrzeze_ergo_mapa

Bilety

Bilety do nabycia:

– sprzedaż internetowa www.eventim.pl

– kasa nr 3 w ERGO ARENIE, czynna pn.- pt. w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 101.  

– sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert

 W sobotę, 10 września kasa nr 3 czynna od godz. 15.00

Bilety w cenie:

  • 20 i 15 zł – bilet normalny
  • 15 i 10 zł – bilet ulgowy (bilet ulgowy przysługuje studentom, uczniom do 26 roku życia posiadających ważną legitymację oraz seniorom po ukończeniu 60 roku życia)
  • 5 zł –  bilety dla grup zorganizowanych (grupy młodzieży szkolnej oraz studenci AWFiS za okazaniem legitymacji pod nadzorem opiekuna) nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: zamowienia@ergoarena.pl
  • Osoby niepełnosprawne – Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@ergoarena.pl
  • Dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny z opiekunem bez gwarancji miejsca siedzącego
www.eventim.pl
Kup bilet

Układ siedzeń

wybrzeze_ergo_mapa