Mark Knopfler zagra w ERGO ARENIE!

Mark Knopfler, jeden z najbardziej uznanych artystów wszech czasów, ogłosił światową trasę koncertową wraz z jego zespołem na 2019 rok. Trasa „Down The Road Wherever” rozpocznie się w kwietniu w Barcelonie i będzie kontynuowana przez całą Europę. Na koncertowej mapie nie zabrakło Polski i Trójmiasta. 11 lipca 2019 lider legendarnego zespołu Dire Straits  wystąpi w ERGO ARENIE!

Bilety w cenie od 150 zł dostępne będą w ogólnej sprzedaży od poniedziałku, 5 listopada od 10.00 na www.LiveNation.pl, oraz w kasie nr 2 ERGO ARENY.  Przedsprzedaż Official Community wystartuje w poniedziałek, 29 października o 10.00 i potrwa do poniedziałku, 5 listopada do 9.00. Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony www.LiveNation.pl potrwa od środy, 31 października od 10.00 do poniedziałku, 5 listopada do 9.00.

Knopfler, który 16 listopada wyda swój dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever”, zawsze postrzegał trasę koncertową jako integralną część związaną z wydaniem nowego albumu, rozpoczynającego się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonuje stare i nowe utwory.

Mark mówi: „Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie – podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków – to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.”

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) and Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

Płyta „Down The Road Wherever” zawiera 14 eleganckich, nowych utworów Knopflera inspirowanych całym spektrum tematów z jego życia. Podczas trasy koncertowej Mark wraz z zespołem zagrają wybrane nowe utwory, a także nie zabraknie  tych dobrze znanych z dotychczasowego dorobku Artysty. Możemy też liczyć na jedną lub dwie niespodzianki z odległych zakątków jego repertuaru.

Uznany za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów, Mark Knopfler sprzedał ponad 120 milionów albumów w całej karierze (w Dire Straits oraz solowej), a wiele jego utworów stało się standardami, w tym: „Money For Nothing”, „Sultans of Swing”, „Romeo & Juliet” i „Walk Of Life”. Wydał osiem solowych albumów, a także nagrał „Neck and Neck” z gitarzystą Chetem Atkinsem i współpracował z Emmylou Harris przy „All The Roadrunning”. Stworzył także kilka ścieżek dźwiękowych do filmów, w tym „Local Hero”,  „The Princess Bride” i „Altamira”. Poza produkcją własnych płyt, Knopfler wyprodukował także albumy dla m.in. Boba Dylana i Randy’ego Newmana. Knopfler został Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego w 1999 roku, a także otrzymał prestiżową nagrodę Lifetime Achievement Award w Ivor Novellos w 2012 roku.

MARK KNOPFLER – WHAT THE PAPERS SAY

‘…music that flows with graceful ease: emotion recollected in tranquility, in Wordsworth’s phrase… The music shimmers with reflections of Celtic folk and blues, illuminated by Knopfler’s deft guitar playing.’
Financial Times

‘…Knopfler’s music remains a reliable source of warm bluesy guitar work.’
The Observer

‘…vivid vignettes…as sensuously irresistible as it sounds.’
Sunday Express

‘…the wry economy of short stories, while Knopfler’s music stays as unfussily erudite as ever…Thirty years on from Brothers In Arms the man with the gravelly voice, the limpid guitar and the crisp turn of phrase is still writing good songs and terrific lyrics.’
Mail On Sunday

‘…his sparsely deployed guitar artistry gleams throughout.’
Classic Rock

‘Masterly songcraft from one of our finest players…the songcraft has weathered beautifully on this almost literary series of song portraits… Knopfler’s touch on guitar is sparse but powerfully eloquent…’
Guitarist

‘…Celty-folk musical tone…his storytelling sharpens…every song….Grace notes for sure.’
Mojo

‘Mark Knopfler at his most personal…can still make the guitar sing without airs and graces.’
Drownedinsound

‘…a joy to listen to…His character tales remain as captivating as ever, while his signature electric guitar fills are a significant part of what makes (the) songs…work so well. It is this ability to keep on adding new layers to his already multi-faceted sound that confirms Knopfler’s continuing brilliance.’
MusicOMH