Parking

Parking P2 przy ERGO ARENIE jest płatny całodobowo z wyszczególnieniem trzech taryf, a płatności dokonamy w jednym z 15 parkomatów rozlokowanych na całym terenie parkingu lub za pomocą aplikacji ePark.

NAJWIĘKSZY KOMFORT W 3 PROSTYCH KROKACH:

POBIERZ APLIKACJĘ ePark – ZAPARKUJ – OPŁAĆ PARKING Z AUTA

Dokonanie płatności za parking za pomocą aplikacji powinno nastąpić po zajęciu miejsca na parkingu, jeszcze z auta, a nie z wyprzedzeniem – przed zaparkowaniem.

Wyłonionym w konkursie operatorem parkingu P2 jest firma WEIP Sp. z o.o. Kontakt z firmą możliwy jest poprzez jej stronę weip.pl, mailowo bok@weip.pl oraz telefonicznie, dzwoniąc na bezpłatną infolinię +48 733 703 733.

Cennik codzienny:

  • pojazdy osobowe: godzina – 3,00 zł
  • busy, autobusy, campery: godzina – 5,00 zł

Cennik podczas małych imprez:

  • pojazdy osobowe: pierwsze pół godziny – bezpłatnie po pobraniu biletu, 6 godzin – 15,00 zł
  • autobusy: 6 godzin – 45,00 zł

Cennik podczas dużych imprez:

  • pojazdy osobowe: pierwsze pół godziny – bezpłatnie po pobraniu biletu, 12 godzin – 40,00 zł
  • autobusy: 12 godzin – 100,00 zł

Eko parking w dniach 24 czerwca – 3 września 2023 (NIE DOTYCZY DNI, W KTÓRYCH W ERGO ARENIE ODBYWAJĄ SIĘ WYDARZENIA):

  • podobnie jak w latach ubiegłych w okresie wakacyjnym przy ERGO ARENIE działał będzie bezpłatny Eko parking, żeby skorzystać z darmowej możliwości zaparkowania należy pobrać bezpłatny bilet z parkomatu, a następnie pozostawić go za przednią szybą pojazdu. Bilet ten ważny jest przez tydzień. Opłata za parkowanie bez ważnego biletu wynosi 240 zł. Do centrum Sopotu z parkingu ERGO ARENY kursować będą pojazdy elektryczne.

Opłaty za parking dokonać można w jednym z 15 rozlokowanych na całym parkingu parkomatów. W parkomatach można płacić monetami, kartą płatniczą oraz BLIKiem. Przy zakupie biletu obowiązkowe jest wpisanie numeru rejestracyjnego dzięki czemu płatność będzie mogła być weryfikowana online niezależnie od tego czy kierowca pozostawi bilet na podszybiu.

Płatności za parking można dokonywać również przez aplikację mobilną ePark. Przy pomocy aplikacji mobilnej istnieje również możliwość zakupienia abonamentów na parking – aktualnie obowiązująca cena to 150zł/miesiąc.

Zachęcamy kierowców przed przyjazdem na parking do wcześniejszego pobrania i rejestracji w aplikacji ePark oraz korzystania z tej aplikacji w trakcie parkowania, dzięki czemu nie będzie konieczne podchodzenie do parkomatu. Wpisując w aplikacji kod EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 PLN na kolejne parkowanie. Korzystając z aplikacji na parkingu ERGO ARENY  należy wybrać miasto Sopot lub Gdańsk a następnie parking: ERGO ARENA – kategoria pojazdu – WEIP

W systemie ePark został juź aktywowany nowy kod promocyjny mający na celu promocję aplikacji ePark, w szczególności na parkingu pod ERGO ARENĄ.

Kod to: EPARKWEIP 

Kod ten umożliwi dodanie środków dodatkowych w wysokości 10 PLN.

O tym, czy impreza zaliczana jest do drugiej czy trzeciej taryfy przeczytać można każdorazowo w opisie wydarzenia w kalendarzu imprez na stronie ergoarena.pl.

Osoby z niepełnosprawnościami uprawnione są do bezpłatnego korzystania z parkingu ERGO ARENY. Wjazd od strony ulicy Łokietka na przeciwko bramy wjazdowej do Hipodromu. Do wjazdu i bezpłatnego korzystania upoważnia ważna legitymacja oraz odpowiednio oznakowany samochód. W przypadku parkowania na miejscach standardowych, nieoznaczonych, osoby te również będą musiały uiścić opłatę parkingową.

Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Droga dojazdowa dedykowana przybywającym do ERGO ARENY to Droga Zielona.

Regulamin Parkingu