AR w Arenie, czyli ERGO ARENA bazą kosmiczną i terenem gry miejskiej!

16 i 18 września ERGO ARENA stanie się bazą kosmiczną i terenem gry miejskiej! Wszystko dzięki AR, czyli rzeczywistości rozszerzonej. W AR w Arenie, za sprawą specjalnej aplikacji na smartfonie, grać będą mogły kilkuosobowe drużyny – bilety są już dostępne!

Jest rok 2259, lecicie z misją na Kosmiczną stację badawczą „NVC Posejdon”, znajdująca się na Planecie TRAPPIST 1B oddalona od Ziemi 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne. Macie zmienić stacjonującą tam aktualnie załogę. Kiedy w końcu docieracie na miejsce, nikt z was nie czuje jednak radości. Obudziliście się ze snu hibernacyjnego z bardzo złym przeczuciem… Czy na stacji na pewno wszystko jest tak jak powinno?

Gra AR w Arenie opiera się na technologii AR, czyli rzeczywistości rozszerzonej. Gracze w kilkuosobowych drużynach korzystają ze specjalnej aplikacji na smartfonie. ERGO ARENA stanie się bazą kosmiczną i terenem fabularnej gry miejskiej. Podczas dwugodzinnej rozgrywki zajrzycie do zakątków hali, które na co dzień nie są dostępne dla gości.

Wciel się w naukowca, mechanika, astronautę lub kosmicznego marines i wykonaj czekające na Ciebie i Twoją drużynę zadania. Grać będziemy w środę, 16.09, w godzinach 16:00, 18:00 i 20:00 oraz w piątek, 18.09, w godzinach 19:00 i 21:00.

Bilety w cenie 15 złotych (specjalna oferta dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej, karty sprawdzane będą przy wejściu do obiektu) oraz 30 złotych (cena dla wszystkich) dostępne są on-line. Zapraszamy graczy od 16 roku życia, jeden bilet umożliwia uczestnikowi jedną grę.

Organizatorami atrakcji są Spółka Hala Gdańsk-Sopot – operator ERGO ARENY oraz Nevice, Sponsorem Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Partnerami Strategicznymi Miasto Gdańsk i Miasto Sopot, a Patronami Medialnymi Trojmiasto.pl i ESKA Trójmiasto. Gry odbywają się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.