Bezpłatny Eko parking przy ERGO ARENIE już otwarty

Od soboty, 22.06, w Sopocie działa całodobowy Eko parking. To ponad 700 miejsc bezpłatnych miejsc parkingowych dostępnych przy ERGO ARENIE. W czasie wakacji do plaży, centrum miasta, a także Opery Leśnej spod hali kursują pojazdy elektryczne. Eko parking będzie czynny do 1 września.

Za parkowanie na Eko parkingu nie trzeba płacić, należy natomiast pobrać bezpłatny bilet i umieścić go w widocznym miejscu w samochodzie. Bilet daje możliwość parkowania bez opłat przez 7 kolejnych dni. Opłata za parkowanie bez biletu wynosi 240 zł. Wyjątkiem w bezpłatnym wakacyjnym parkowaniu będą te dni, w których na ERGO ARENIE odbywać się będą imprezy masowe. Wówczas opłata za parking przy hali będzie obowiązywała.

– Eko parking przy ERGO ARENIE to rozwiązanie, które sprawdza się od kilku lat. Ponad 700 darmowych miejsc parkingowych, co ważne położonych przed wjazdem do miasta, pozwala odciążyć zatłoczone centrum Sopotu. To przede wszystkim dobre rozwiązanie dla odwiedzających Sopot latem, bo znalezienie miejsca do parkowania w mieście nie jest łatwe – mówi Michał Banacki, wiceprezydent Sopotu.

Parking z dużą liczbą dostępnych miejsc jest także bardzo dobrym rozwiązaniem dla turystów, którzy przyjadą do Sopotu na dłużej. Mogą wówczas samochodem podjechać pod miejsce zakwaterowania, wypakować bagaże, a następnie na czas pobytu odstawić auto na całodobowy bezpłatny parking. W ubiegłym sezonie na Eko parkingu zatrzymało się ponad 7,6 tys. aut, a około 15 tys. osób skorzystało z przejazdów pojazdami elektrycznymi. Połowa parkujących samochodów była z Trójmiasta i okolic (Pruszcz Gdański, Wejherowo, Kartuzy), natomiast pozostałe to samochody z dalszych części Polski.

Fot. materiały UMS

Spod ERGO ARENY, eko-pojazdami elektrycznymi dojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem. Trasa wiedzie ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki. Powrót do ERGO ARENY ulicami Kościuszki i Łokietka. Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, kursują codziennie w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut (w dni powszednie w godz. 16.00-18.00, co 30 minut). Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 4 zł, w obie strony 6 zł. Posiadacze Karty Sopockiej kupią bilet z 50% zniżką. Dzieci z legitymacją szkolną szkoły podstawowej pojadą bezpłatnie.

Eko-busem można dojechać również do Opery Leśnej (osobny pojazd kursujący codziennie w godz. 12.00-18.00 co 30 min., bez przystanków po drodze). Przystanek startowy jest zlokalizowany na pl. Konstytucji 3 Maja. Ceny biletów są takie, jak na głównej trasie, a osoba jadąca do Opery z Eko parkingu dojedzie tam na tym samym bilecie.

Szczegółowe informacje oraz rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.sopot.pl/parking.