CAVALIADA 2024 w ERGO ARENIE – komunikat organizacyjny

Od 1 do 4 lutego 2024 ERGO ARENA gromadzić będzie miłośników jeździectwa z kraju i z zagranicy. W związku ze skalą przedsięwzięcia jakim jest CAVALIADA 2024 z użytku wyłączona zostanie znaczna część parkingu P2 obok hali, a uczestników zachęca się do korzystania głównie z komunikacji miejskiej.

PRZYJEDŹ KOMUNIKACJĄ – ZGARNIJ SŁODKOŚCI I VOUCHERY BILETOWE

WYBIERAJĄC AUTO PRZYGOTUJ SIĘ NA KORKI I OGRANICZONĄ PRZEPUSTOWOŚĆ PARKINGÓW

Ze względu na logistykę wydarzenia (budowa stajni, zaplecze techniczne oraz rozprężalnia i magazyn) dostępność parkingów obok ERGO ARENY będzie BARDZO OGRANICZONA. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnione zostanie bezpieczeństwo koniom odpoczywającym w stajniach. Organizator CAVALIADY, grupa MTP, zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej.

Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów. Pasażerowie komunikacji, za okazaniem biletu, karty miejskiej lub skanu z aplikacji biletowej każdego dnia CAVALIADY w godz. 9:00-10:00 oraz 18:00-19:00 na hasło #DobryDojazd skorzystać będą mogli ze specjalnych promocji w punktach gastronomicznych. Oferta ta uwzględnia:

– 2 herbaty w cenie 1,

– cynamonka gratis do każdej kupionej kawy,

– hot dog + napój w promocyjnej cenie,

Ponadto, pasażerowie komunikacji, którzy na co dzień korzystają z mediów społecznościowych, a w drodze na CAVALIADĘ pochwalą się swoim ekologicznym wyborem, będą mieli okazję zdobyć bilety na kolejne, lutowe wydarzenie sportowe w ERGO ARENIE. Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej każdego dnia zawodów, którzy pokażą swoją podróż na CAVALIADĘ w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali przewidział podwójne zaproszenia na jeden z lutowych meczów Trefla Gdańsk.

Dla kibiców, którzy z różnych przyczyn zdecydują się jednak przyjechać na CAVALIADĘ samochodem osobowym dostępna będzie ograniczona liczba miejsc przy wjeździe na parking P2 (40 złotych/samochód osobowy), uruchomione zostaną również dodatkowe parkingi wzdłuż ulicy Łokietka (40 złotych/ samochód osobowy) oraz wzdłuż ulicy Pomorskiej (parking bezpłatny).

Płatności za parking dokonać można tuż po zaparkowaniu za pomocą aplikacji ePARK lub w jednym z blisko 20 rozlokowanych wokół wszystkich terenów parkingowych parkomatów. W parkomatach można płacić monetami, kartą płatniczą oraz BLIKiem. Przy zakupie biletu obowiązkowe jest wpisanie numeru rejestracyjnego dzięki czemu płatność będzie mogła być weryfikowana online niezależnie od tego czy kierowca pozostawi bilet na podszybiu.

Prosimy o stosowanie się do informacji przekazywanych przez służby odpowiedzialne za parkingi oraz poleceń policji bądź straży miejskiej.

Operator hali apeluje o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Wszystkie bilety i zaproszenia będą sprawdzane przez pracowników organizatora CAVALIADY przy wejściu do obiektu i wymieniane na odpowiednią dla danego dnia opaskę logistyczną. Założona na nadgarstek opaska umożliwia poruszanie się po wyznaczonych strefach a także swobodne wyjście i ponowne wejście na wydarzenie w danym dniu. Ewentualne uszkodzenie opaski musi zostać zgłoszone przed opuszczeniem obiektu.

Cztery dni jeździeckich emocji, pięknych pokazów i sportu na najwyższym poziomie – to właśnie sopocka CAVALIADA w ERGO ARENIE będzie gościć światowej sławy zawodników startujących w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu i WKKW. Podobnie jak przed rokiem, nie zabraknie niesamowitych pokazów oraz Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Więcej informacji, program czterodniowej imprezy, NIEZBĘDNIK WIDZA oraz przekierowanie do biletów w cenie od 109 złotych: ergoarena.pl