Czterech mistrzów świata w ERGO ARENIE!

­­Już w piątek siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk podejmą zdobywców Pucharu Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Na parkiecie ERGO ARENY zaprezentuje się czterech graczy, którzy przed trzema tygodniami zdobyli złote medale mundialu.

 

10 października do Gdańska przyjedzie jedna z najbardziej zasłużonych dla polskiej siatkówki drużyn. Klub z Kędzierzyna-Koźla ma w swoim dorobku pięć tytułów mistrza Polski, cztery wicemistrzostwa i jeden brązowy medal, a także pięć Pucharów Polski i trzy medale zdobyte w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV. Do Gdańska ZAKSA może przyjechać bogatsza o kolejne trofeum, bowiem w środowy wieczór zagra z PGE Skrą Bełchatów o Enea Superpuchar Polski.

 

W piątek kibice w ERGO ARENIE zobaczą czterech aktualnych mistrzów świata. W ekipie LOTOSU Trefla zagra niezawodny Mateusz Mika, który w pierwszej kolejce spisał się znakomicie, a dzięki 17 punktom zdobytym przeciwko Indykpolowi AZS-owi Olsztyn znalazł się w najlepszej szóstce tej serii spotkań wybieranej przez „Przegląd Sportowy”. Po drugiej stronie siatki staną z kolei Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski. Prócz nich w zespole prowadzonym przez Sebastiana Świderskiego mogą zagrać tak znane postaci jak Michał Ruciak, Łukasz Wiśniewski, Dominik Witczak, Holendrzy Dick Kooy i Nimir Abdel-Aziz czy Brazylijczyk Lucas Loh.

 

Mecz LOTOSU Trefla z Indykpolem AZS-em pokazał jednak, że podopieczni Andrei Anastasiego w piątkowym starciu nie będą stać na straconej pozycji. Prócz wspomnianego Miki świetne zawody rozegrali m.in. obaj środkowi żółto-czarnych, a Wojciech Grzyb, MVP niedzielnego spotkania, plasuje się aktualnie na trzecim miejscu wśród blokujących PlusLigi. ZAKSA jest przy tym jedyną z drużyn „wielkiej czwórki”, z którą gdańszczanie w swojej historii już wygrywali. W grudniu 2012 roku żółto-czarni wygrali w Kędzierzynie-Koźlu 3:1, a MVP tamtego spotkania został nie kto inny jak Mateusz Mika.

 

Mecz LOTOSU Trefla ze zdobywcą Pucharu Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, rozegrany zostanie w piątek, 10 października o godz. 17.00 w ERGO ARENIE. Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie www.trefl.kupbilety.pl, w Sklepie Koszykarza, stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera oraz Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Mecz z ZAKSĄ jest spotkaniem pierwszej kategorii cenowej.

 

Znana jest już również data i godzina kolejnego spotkania żółto-czarnych w roli gospodarza. LOTOS Trefl z Effectorem Kielce zagra już w niedzielę, 19 października, o godz. 15.30 w ERGO ARENIE. Wejściówki na to spotkanie trafiły już do sprzedaży. Najtańsze ulgowe bilety na to spotkanie kosztują zaledwie 10 złotych, zaś ceny normalnych zaczynają się od 15 złotych.

/źródło: Biuro Prasowe LOTOSU Trefla Gdańsk/