Poprzedni
Następny
Data wydarzenia wtorek, 21 września 2021
Godzina wydarzenia 10:00
Data wydarzenia sobota, 25 września 2021
Godzina wydarzenia 08:00
Poprzedni
Następny
Poprzedni
Następny
Data wydarzenia środa, 29 września 2021
Godzina wydarzenia 20:00
Poprzedni
Następny
Data wydarzenia czwartek, 28 października 2021
Data wydarzenia sobota, 06 listopada 2021
Godzina wydarzenia 17:30
Poprzedni
Następny
Data wydarzenia niedziela, 30 stycznia 2022

10

David Garrett: Tworzyć bez ograniczeń

David Garrett wraca do ERGO ARENY! Po dwóch latach polska publiczność znowu usłyszy autorską kombinację klasyków i radiowych przebojów w niesamowitych aranżacjach, z jakich znany jest niemiecko-amerykański skrzypek. Przed październikowym koncertem David Garret zdradził nam, co wyróżnia polskich fanów i który polski kompozytor jest mu szczególnie bliski.

1. Najbliżej mi do…

David Garrett: Do Davida Garretta, jestem sobą! (śmiech) Nie lubię tych porównań do Paganiniego, czy Hendrixa, bo uważam, że artystę definiuje jego indywidualny styl. Myślę, że Paganini i Hendrix zgodziliby się ze mną – obaj byli wyjątkowymi muzykami. 

2. Tytuł najnowszej płyty i motyw przewodni całej trasy (UNLIMITED – przyp. red.) odnosi się do… 

David Garrett: Muzyki, która nie zna ograniczeń. Kocham klasykę, ale zawsze będę eksperymentował. Lubię bawić się jazzem, muzyką filmową, gram też dużo muzyki popularnej. Nowa płyta, a co za tym idzie najnowsza trasa to podróż przez wszystkie gatunki muzyczne, w której nie będziemy się ograniczać.   

3. Najchętniej gram covery… 

David Garrett: To trudne pytanie, bo uwielbiam twórczość wielu artystów. Wyróżnić mogę chyba jednak Beatelsów, ich dorobek jest gigantyczny, nagrali rozmaite utwory, w różnych klimatach.

4. Praca zawodowego skrzypka to…  

David Garrett:  Ciągłe dążenie do doskonałości. Nieustanne wyzwania, codzienne próby i chęć podnoszenia swojego poziomu.

5. W mojej dotychczasowej karierze największym sukcesem było…  

David Garrett: Każdy poranek, kiedy wstaję, czuję się dobrze i mogę swobodnie pracować jest piękny i wyjątkowy.  Setki tysięcy odsłon, czy wyprzedane koncerty to fantastyczne sprawy i z pewnością olbrzymie, zawodowe sukcesy, ale dla mnie osobiście największym sukcesem jest zadowolenie z życia i możliwość dalszego realizowania się w muzyce.

6. Koncerty najchętniej gram…  

David Garrett: Miejsce występu nie ma dla mnie większego znaczenia. Koncerty w filharmoniach, czy małych salach mają swój urok, towarzyszy im wyjątkowy klimat, to intymne muzyczne spotkanie z konkretną grupą osób. Granie w wielkich arenach to produkcja, która pozwala na zabawę ze światłem, dźwiękiem, czy publicznością.

7. Młody skrzypek powinien wiedzieć, że…  

David Garrett: Łatwo nie będzie. Nigdy nie słyszałem skrzypka, który mówi “kocham próby”. Rutyna jest bardzo trudna, wymaga ogromnej samodyscypliny. Granie to ciężka praca, ale nie wolno się poddawać. Nawet gdy doskwiera zmęczenie, chęć rezygnacji, trzeba ćwiczyć, bo gdzieś tam są inni, którzy dużo daliby za moje szanse.

8. W polskich fanach najbardziej lubię…  

David Garrett: Ich zaangażowanie, od lat czuję ich wsparcie. Chętnie wracam do Polski, złapaliśmy tu z publicznością fajną więź. Jestem im wdzięczny za interakcję w Internecie, czy na występach. Wiem, że w tym roku w halach również będzie dużo ludzi, będę chciał wynagrodzić polskim fanom dobrą energię, jaką od nich dostaję.  

9. Polska muzyka klasyczna to…  

David Garrett: Chopin! Mój brat w wieku 7 lat zamienił skrzypce na fortepian i grał bardzo dużo Chopina, także w domu wszyscy zaznajomieni byliśmy z twórczością tego kompozytora.

10. W ERGO ARENIE będziemy bawić się doskonale, ponieważ…  

David Garrett: Do naszej muzycznej mieszkanki klasyki, rocka, jazzu i popa dodamy efekty specjalne i instalację video, która będzie perfekcyjnie zgrana z muzyką. Dźwięki, obrazy i emocje… Nad tym pracowaliśmy przez ostatni rok, fani w Polsce powinni być zadowoleni!

Rozmawiała Aleksandra Golec, fot. Wioletta Janoschek

Informacje o koncercie/biletach znajdziesz tu.