Diverse NOTJ: komplet widzów i najlepsi zawodnicy FMX w ERGO ARENIE!

Dzień przed Mistrzostwami Świata FIM we Freestyle Motocrossie odbyła się konferencja prasowa w ERGO ARENIE. Poza możliwością zadania pytań zawodnikom i organizatorom przedstawiciele mediów mieli okazję zobaczyć powstający tor, na którym już jutro zmierzy się światowa czołówka.

 

Konferencję rozpoczęła sesja pytań i odpowiedzi. O czwartej obecności Mistrzostw Świata na Pomorzu oraz dalszej współpracy w superlatywach wypowiadał się Marko Manthey szef firmy Sport Plus, która jest właścicielem marki NIGHT of the JUMPs. Następnie do „tablicy” zostali kolejno zaproszeni: James Carter, Petr Pilat i Rob Adelberg. Carter – reprezentant USA gości w Polsce po raz drugi i bardzo sobie chwali polskich kibiców. Zapowiedział, że odzyskał już formę po kontuzji i liczy na dobry wynik oraz entuzjastyczny doping. Petr Pilat opowiedział o treningach, które odbył ze zwycięzcą konkursu „Tandem Backflip Hero” – Mateuszem Wieczorkiem. Zaznaczył, że na pewno presja jutro będzie większa, niż podczas skoków próbnych, ale liczy na to, że nerwy nie będą górą i widzowie zobaczą tę wyjątkową ewolucję. Rob Adelberg był nieco rozczarowany z powodu braku drugiego quarterpipe’a. Brak tej rampy uniemożliwi zaprezentowanie polskiej publiczności jego najnowszego tricku – Cordova Egg Roll. Jednak Australijczyk zapowiedział, że ma w swoim repertuarze sporo innych mocnych tricków i postara się jutro powalczyć o jak najlepsze miejsce.

 

W podobnym do zawodników FMX tonie wypowiadali się najmłodsi adepci Motocrossu. Olaf Włodarczak i Bartek Popielnicki zapowiedzieli ostrą rywalizację w klasie 65 CC i nie ukrywali, że obaj chcą wygrać. Dawid Zaremba z kolei zapowiedział, że w klasie 50 CC będzie trzymać gaz i planuje wygrać. Zapał młodych zawodników daje gwarancję, że emocji jutro na pewno nie zabraknie, a widzowie zgormadzeni w ERGO ARENIE, poza sporą dawką Freestyle’u otrzymają także porządną porcję wyścigowych emocji.

 

Rzecznik ERGO ARENY Bartosz Tobieński oraz Przemysław Szymański współwłaściciel firmy Sportainment – promotora Mistrzostw Świata FMX w Polsce wyrazili zadowolenie z wieloletniej współpracy oraz zaznaczyli, że pierwszy raz na Pomorzu impreza została wyprzedana do ostatniego miejsca już na kilka dni przed terminem. Dodatkowo Przemysław Szymański podkreślił: „dostarczanie ludziom rozrywki na najwyższym poziomie jest naszą pasją”.  

 

Następnie wszyscy udali się na powstający tor, do którego budowy zużyte zostanie ponad dwa tysiące ton ziemi. Wyjątkowa konstrukcja będzie zawierać obszerną sekcję supercrossową, dwa duże lądowania oraz najazd do konkursu Maxxis Highest Air. Pomimo tego, że jeszcze w budowie, ogromny tor już teraz wzbudza podziw.

 

Ekstremalne zmagania podczas Mistrzostw Świata FIM we Freestyle Motocrossie już w sobotę! Ci z was, którym udało się kupić bilety będą świadkami niesamowitego wydarzenia. Będą  kibicować światowej czołówce, Matuszowi Wieczorkowi i Petrowi Pilatowi podczas kręcenia salta w tył oraz zobaczyć jaką niespodziankę przygotowali wspólnie organizatorzy i zwycięzca Rajdu Dakar – Rafał Sonik.

 

LISTA STARTOWA

 

1. Maikel Melero – Hiszpania
2. David Rinaldo – Francja
3. Rob Adelberg – Australia
4. James Carter – USA
5. Hannes Ackermann- Niemcy
6. Jose Miralles– Hiszpania
7. Brice Izzo – Francja 
8. Petr Pilat – Czechy
9. Remi Bizouard – Francja
10. Alex Porsing – Dania
11. Dany Torres – Hiszpania
12. Massimo Bianconcini – Włochy (sędzia i udział w konkursach dodatkowych)

 

HARMONOGRAM

SOBOTA 21 LISTOPADA 2015

17:00 Drzwi otwarte
17:30 Pit Party – spotkanie z zawodnikami, wywiady, konkursy etc.
19:00 Uroczyste otwarcie zawodów
19:15 Prezentacja zawodników
19:30 Kwalifikacje – 12 zawodników
20:15 Life Proof Race&Style – wyścigi łączące Supercross z trickami FMX
20:30 Przerwa
21:00 Drugie otwarcie
21:05 Kids Race – wyścig motocross dzieci
21:15 Maxxis Highest Air – skoki wzwyż na motocyklu
21:25 Finał
21:50 Show Specjane – Tandem Backflip Hero
22:00 Ceremonia wręczenia nagród
22:05 Sesja autografów
22:30 Zakończenie
23:00 After Party – Dream Club Sopot

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Oficjalna Strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam www.diverseextremeteam.com

 

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/793008957462569/

 

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency   

/źródło: Biuro Prasowe Diverse NOTJ/