Dodatkowy support przed sierpniowym Slipknotem w ERGO ARENIE

Przed koncertem zespołu Slipknot, który w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE zagra ponownie już 7 sierpnia 2022, zobaczymy nie tylko ukraińską formację Jinjer. Do składu dołącza również amerykańska grupa Vended złożona z synów muzyków legendarnego Slipknota!

Możecie ich jeszcze nie kojarzyć, ale po tym koncercie na pewno ich nie zapomnicie. Vended pochodzą z Iowy i tak, dość dobrze znają się ze Slipknot – wokalistą jest Griffin, syn Corey’a Taylora, a bębni Simon, potomek Shawna „Clowna” Crahana. W trasę ze starymi nie jadą jednak w nagrodę za dobre sprawowanie, wręcz przeciwnie – ich debiutancka epka „What is It // Kill It” to porcja zdrowej, skondensowanej wściekłości. Niedaleko pada jabłko od jabłoni? A może uczniowie przerosną mistrzów? Będziemy świadkami narodzin tej historii.

Slipknot i ich goście przybędą do Polski 7 sierpnia 2022 roku, by zaprezentować się w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE. Jinjer dostał specjalne zezwolenie z Ministerstwa Kultury i status ambasadora Ukrainy, by móc jechać w tę trasę – w ich broniącej się przed rosyjską agresją ojczyźnie uznano, że w ten sposób też pomogą sprawie.

Przedsprzedaż biletów na koncert jest dostępna na:

https://eventim.pl (bilety na sektory, GC oraz na płytę)

https://ebilet.pl (bilety na sektory, GC oraz na płytę)

https://bit.ly/Slipknot-bilety (bilety kolekcjonerskie na GC oraz na płytę)

Rodzaje i ceny biletów:

GOLDEN CIRCLE: 339 PLN

PŁYTA: 239 PLN

SEKTORY: 169 – 299 PLN

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

SLIPKNOT (USA)

Powiedzieć, że pojawienie się Slipknot u schyłku lat 90. było dla metalowej sceny powiewem świeżego powietrza to jak przy tsunami powiedzieć, że przyjemnie buja. Slipknot byli uderzeniem huraganu. Nową jakością i zarazem kulminacją tego, co najlepsze w muzyce ekstremalnej całej dekady: deathmetalowy ciężar i żar black metalu pod jednym dachem z intensywnością hardcore’a i przyziemnością rapu? Przed wydaniem „Slipknot” nie wiedzieliśmy, że to możliwe. Po „Iowa” i „Vol. 3: (The Subliminal Verses)” już nie umieliśmy bez tego żyć. Równie ważny był obłąkany wizerunek: dziewięciu osobników w kombinezonach i groteskowych maskach. Nie wiadomo, czy uciekli z więzienia o zaostrzonym rygorze, czy z twojego koszmaru.

Nie obyło się bez problemów, zmian składu i kryzysu, który prawie zakończył działalność zespołu, ale wiadomo, co nas nie zabija… Dlatego album „We Are Not Your Kind”, wydany w 2019 roku, to jeden z najlepszych materiałów bandy z Des Moines, a forma koncertowa zespołu lokuje ich na aktualnym szczycie muzyki ekstremalnej. Mało tego! Siódmy album Slipknot już jest gotowy i może się ukazać lada moment…

https://www.slipknot1.com/

https://www.facebook.com/slipknot/

https://www.youtube.com/watch?v=V3ADK6gsDGg

JINJER (Ukraina)

Żywy dowód na to, że nawet jeśli coś jest niemożliwe to i tak się uda – wystarczy talent, determinacja i ciężka praca. Kwartet, który ruszał w świat ponad dekadę lat temu z ukraińskiego Doniecka, w dodatku z kobietą na froncie, nie miał łatwego startu. Ale ich unikalna wizja metalu, który jest brutalny, progresywny i chwytliwy zarazem oraz głos i charyzma Tatiany Shmailyuk rozbiły wszystkie przeszkody. Trzecia płyta, wydana w 2019 roku „Macro”, utorowała grupie drogę do najlepszych festiwali, a kolejny album – „Wallflowers” (2021) – umocnił ich pozycję na światowej scenie. Ale płyty to tylko część prawdy. Jinjer jest koncertową petardą, więc lepiej się ruszać, żeby nie wybuchła wam pod nogami.

http://jinjer-metal.com/

https://www.facebook.com/JinjerOfficial/

Zagrają:

SLIPKNOT (USA)

+

Jinjer (Ukraina), Vended (USA)

Kiedy: 7 sierpnia (niedziela) 2022

Gdzie: Gdańsk/Sopot @ ERGO ARENA, Plac Dwóch Miast 1

Bilety: 239-339 zł – miejsca stojące / 169-299 zł – miejsca siedzące

Organizator: Mystic Coalition

Mystic Coalition

https://www.facebook.com/Mystic.Coalition

https://www.instagram.com/mysticcoalition

Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod

Mystic Production

https://www.mystic.pl

https://www.facebook.com/mysticproduction

https://www.instagram.com/mysticproduction

B90

https://www.b90.pl

https://www.facebook.com/B90klub

https://www.instagram.com/klub_b90