Drużyna Anastasiego wkracza do gry!

Dokładnie po pół roku od ostatniego spotkania siatkarze LOTOSU Trefla ponownie wybiegną na ligowy parkiet. Przebudowany zespół żółto-czarnych pod wodzą Andrei Anastasiego i z mistrzem świata, Mateuszem Miką w składzie już w niedzielę zagra w ERGO ARENIE z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

 

2014-09-30_plakat Indykpol AZSDla gdańskich kibiców mecz z Indykpolem AZS-em będzie pierwszą okazją, by zobaczyć zespół LOTOSU Trefla pod wodzą Andrei Anastasiego w oficjalnym spotkaniu we własnej hali. W minioną niedzielę gdańscy siatkarze wygrali prestiżowy Memoriał Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie, w pokonanym polu zostawiając AZS Częstochowa, Cuprum Lubin i Transfer Bydgoszcz. Żółto-czarni otrzymali też nagrody indywidualne. Mateusz Mika, który do drużyny dołączył tuż przed pierwszym spotkaniem turnieju, został MVP memoriału, Bartosz Gawryszewski otrzymał tytuł najlepszego środkowego, Wojciech Grzyb został najlepszym zagrywającym, zaś wśród rozgrywających wyróżniono Marco Falaschiego.

 

W rozpoczynającym się sezonie oczy siatkarskiej Polski zwrócone będą na Gdańsk. Szkoleniowcem zespołu jest przecież Andrea Anastasi, trener, który doprowadził naszą reprezentację m.in. do triumfu w Lidze Światowej, srebra Pucharu Świata i brązu mistrzostw Europy. W składzie żółto-czarnych, prócz rewelacji sezonu reprezentacyjnego, Mateusza Miki, znaleźli się też m.in. tacy gracze jak Sebastian Schwarz, brązowy medalista mundialu, wicemistrzowie świata z 2006 roku – Piotr Gacek i Wojciech Grzyb, Amerykanin Murphy Troy, Włoch Marco Falaschi czy rozpoczynający trzeci sezon w gdańskiej drużynie kapitan Bartosz Gawryszewski.

 

Już w niedzielę naprzeciw żółto-czarnych stanie piąty zespół poprzednich rozgrywek, Indykpol AZS Olsztyn. W letniej przerwie prowadzoną przez Krzysztofa Stelmacha drużynę wzmocnili m.in. Słowacy Juraj Zatko i Frantisek Ogurcak, Brazylijczyk Levi Cabral oraz Maciej Zajder, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy LOTOSU Trefla.

 

Prócz sportowych emocji w trakcie meczów gdańskich siatkarzy na kibiców czekają atrakcje dla całych rodzin, kącik zabaw dla dzieci, strefa Enjoy the Game dla młodzieży, a także liczne konkursy, w których do wygrania będą m.in. kursy języka włoskiego w szkole Profi Lingua, wejściówki na Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego czy bańki oleju silnikowego LOTOS.

 

Początek meczu LOTOSU Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS-em Olsztyn w niedzielę, 5 października, o godz. 15.30 w ERGO ARENIE. Ceny ulgowych wejściówek zaczynają się od 10 złotych, zaś najtańsze normalne bilety dostępne są już za 15 złotych.

 

Z kolei w czwartek, 2 października, o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się prezentacja drużyny LOTOSU Trefla i oficjalne powitanie mistrza świata. Na ceremonię zaprasza Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać m.in. w kasach ERGO ARENY, Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

 

Biuro Prasowe LOTOSU Trefla Gdańsk

 

2014-09-30_MS