Eko parking na czas wakacji przy ERGO ARENIE!

Bezpłatny, całodobowy, niestrzeżony Eko parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE, od 22 czerwca do 1 września 2019. Zostaw samochód, a do centrum Sopotu dojedź ekologicznym meleksem.

Już po raz trzeci, w sezonie 2019, Sopot uruchamia program Eko parkingu buforowego oraz transportu meleksami po mieście. Od 22 czerwca dla wszystkich gości dostępny jest całodobowy, bezpłatny EKO parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE. Do 1 września będzie można codziennie skorzystać z transportu meleksami na sopocką plażę czy do centrum miasta. W dniach imprezowych w ERGO ARENIE tj. w dniach 27.06, 11.07, 23.07, 09-11.08 Eko parking oraz przystanek linii meleksowej zostanie przeniesiony na teren pomiędzy ul. Łokietka a Hipodromem. O fakcie przeniesienia informować będą transparenty przed wjazdem na parking oraz pracownicy obsługi.

Meleksami pojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem na parking przy ERGO ARENIE (trasa wiedzie ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki i powrót do ERGO ARENY ulicami Kościuszki i Łokietka).

Przystanki zlokalizowane są:

  • przy ERGO ARENIE,
  • przy ul. Polnej,
  • przy ul. Chopina,
  • pl.Konstytucji 3 Maja (ul. Bohaterów Monte Cassino).

Meleksy kursują w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20-30 minut. Bilet na jednorazowy przejazd kosztuje 3 zł. Dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej – przejazdy bezpłatne.

Szczegółowe informacje o parkingu oraz rozkład jazdy meleksów jest na stronie www.sopot.pl/parking oraz www.facebook.com/ekoparkingsopot.