Eko parking przy ERGO ARENIE ponownie otwarty!

W weekend 19-20 czerwca, a w czasie wakacji, od 25 czerwca do 31 sierpnia codziennie, działać będzie całodobowy, bezpłatny Eko parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE. Do końca wakacji będzie można także korzystać z transportu pojazdami elektrycznymi na sopocką plażę czy do centrum miasta. Nowością będzie dodatkowa trasa – do Opery Leśnej.

– To piąty sezon, w którym goście odwiedzający Sopot będą mogli zostawić auto na bezpłatnym parkingu i na zwiedzanie bądź na plażę pojechać specjalną linią obsługiwaną przez elektryczne pojazdy – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – W Sopocie znalezienie miejsca parkingowego w sezonie jest bardzo trudne, poza tym bilet za przejazd elektrycznym pojazdem jest tańszy, niż godzina parkowania. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do korzystania z przygotowanej przez miasto ekologicznej alternatywy. Warto dodać, że z Eko parkingu wygodną ścieżką można też dojść na sopocką plażę.

Ekopojazdami pojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem na parking przy ERGO ARENIE (trasa wiedzie ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki i powrót do ERGO ARENY ulicami Kościuszki i Łokietka).

Przystanki zlokalizowane są:

  • przy ERGO ARENIE,
  • przy ul. Polnej,
  • przy ul. Chopina,
  • pl. Konstytucji 3 Maja (ul. Bohaterów Monte Cassino).

Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, codziennie kursować będą w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut (z wyjątkiem dni powszednich w godz. 16.00-18.00 co 30 minut). Bilet na jednorazowy przejazd kosztuje 3 zł. Dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej – przejazdy bezpłatne.

W wakacje pilotażowo uruchomiona zostanie także dodatkowa linia – z pl. Konstytucji 3 Maja do Opery Leśnej (osobny pojazd kursujący co 30 min., bez przystanków po drodze).

Parking z dużą liczbą dostępnych miejsc jest także bardzo dobrym rozwiązaniem dla turystów, którzy przyjadą do Sopotu na dłużej. Można samochodem podjechać pod miejsce zakwaterowania, wypakować bagaże, a następnie na czas pobytu odstawić auto na całodobowy bezpłatny parking przy ERGO ARENIE.

Szczegółowe informacje oraz rozkład jazdy pojazdów elektrycznych jest na stronie Eko parkingu.