Aktualności

ERGO ARENA będzie zasilana fotowoltaiką

Po modernizacji oświetlenia zewnętrznego i wymianie opraw na energooszczędne LED w sali treningowej, operator hali jest w trakcie wyłaniania wykonawcy na wymianę oświetlenia w arenie głównej i planuje kolejne działania mające na celu obniżenie zużycia energii i pobierania jej z sieci.

Spółka Hala Gdańsk-Sopot zorganizowała przetarg w sprawie umiejscowienia paneli fotowoltaicznych na dachu obiektu. W początkowej fazie planuje się zamontowanie dwóch mikroinstalacji fotowoltaicznych, których łączna moc ma wynieść co najmniej 99,28 kWp. Powstałe w wyniku umocowania nowych źródeł energii nadwyżki trafią do sieci, a rozliczać je będzie można na dwa sposoby: w alternatywnym systemie sprzedaży, który dedykowany jest przedsiębiorcom (cena równa 100% średniej hurtowej z poprzednich trzech miesięcy) lub prosumenckim systemie opustu (sposób rozliczania bezgotówkowego).

Termin składania ofert mija 20 maja, kryterium oceniania stanowią dwa aspekty – cena i ilość dotychczas zamontowanych instalacji. Do podpisania umowy ma dojść w ciągu 30 dni od ogłoszenia zwycięzcy przetargu, a na same prace operator przewidział 5 tygodni.

20.05.2020

Powrót do listy wiadomości

15 stycznia 2021

Domowa siłownia z Train Me Now – transmisja z ERGO ARENY

W ramach cyklicznie odbywających się treningów z Train Me Now, które transmitowane są za pośrednictwem strony gdansk.pl, operator ERGO ARENY zaprasza na wspólne ćwiczenia rozciągające. Domowa siłownia z Train Me Now już w najbliższą niedzielę, 17.01 o godz. 9:00. Połącz się i ćwicz z nami!

14 stycznia 2021

Zmiany w kalendarzu imprez

W związku z ograniczeniami, które obowiązują od dnia 17.10, do odwołania zawieszone zostają wycieczki z przewodnikiem po gdańsko-sopockiej hali, mecze Trefla Sopot z Hydrotruckiem Radom oraz AZS Uniwersytetu Gdańskiego z SGGW Warszawa odbędą się bez udziału publiczności, 7 spośród planowanych na rok 2020 koncertów ma już nowe terminy, a więcej informacji znaleźć można w zakładce Imprezy/Bilety. Operator obiektu otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

14 grudnia 2020

Szlachetna Paczka dostarczona!

To był prawdziwy weekend cudów! 14 tysięcy paczek dotarło do najbardziej potrzebujących rodzin w kraju. Podobnie jak w ubiegłych latach, pracownicy operatora ERGO ARENY – Spółki Hala Gdańsk-Sopot, włączyli się do ogólnopolskiego projektu. Tym razem Szlachetna Paczka przygotowana została wspólnie z klubami spod znaku Trefla, a świąteczne wsparcie otrzymała Pani Joanna z rodziną.

Archiwum wiadomości