Aktualności

ERGO ARENA będzie zasilana fotowoltaiką

Po modernizacji oświetlenia zewnętrznego i wymianie opraw na energooszczędne LED w sali treningowej, operator hali jest w trakcie wyłaniania wykonawcy na wymianę oświetlenia w arenie głównej i planuje kolejne działania mające na celu obniżenie zużycia energii i pobierania jej z sieci.

Spółka Hala Gdańsk-Sopot zorganizowała przetarg w sprawie umiejscowienia paneli fotowoltaicznych na dachu obiektu. W początkowej fazie planuje się zamontowanie dwóch mikroinstalacji fotowoltaicznych, których łączna moc ma wynieść co najmniej 99,28 kWp. Powstałe w wyniku umocowania nowych źródeł energii nadwyżki trafią do sieci, a rozliczać je będzie można na dwa sposoby: w alternatywnym systemie sprzedaży, który dedykowany jest przedsiębiorcom (cena równa 100% średniej hurtowej z poprzednich trzech miesięcy) lub prosumenckim systemie opustu (sposób rozliczania bezgotówkowego).

Termin składania ofert mija 20 maja, kryterium oceniania stanowią dwa aspekty – cena i ilość dotychczas zamontowanych instalacji. Do podpisania umowy ma dojść w ciągu 30 dni od ogłoszenia zwycięzcy przetargu, a na same prace operator przewidział 5 tygodni.

20.05.2020

Powrót do listy wiadomości

26 maja 2020

Komunikat dotyczący najbliższych wydarzeń w ERGO ARENIE

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19), informujemy, że operator ERGO ARENY – Hala Gdańsk Sopot Sp. z o. o. – dostosowuje się do wytycznych rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz innych organów rządowych i samorządowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne, w tym za bezpieczeństwo w związku z imprezami masowymi.

25 maja 2020

Zaproszenie do składania ofert

Informujemy, że ERGO ARENA w swoich planach przewiduje możliwość obsłużenia w sezonie ligowym 2020/2021 około 30 imprez sportowych związanych z meczami ligowymi, rozgrywek o Puchar Polski w głównej hali oraz około 20 imprez sportowych w sali treningowej.

22 maja 2020

Badania w kierunku koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań w Sopocie

Na parkingu ERGO ARENY działa pierwszy mobilny punkt pobrań COVID-19 w Sopocie. Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, mogą w bezpieczny sposób wykonać badanie w modelu Go-Thru – przyjeżdżając na miejsce samochodem lub docierając pieszo. Inicjatorem projektu są Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA, prowadzące największe na Pomorzu Laboratorium Genetyczne.

Archiwum wiadomości