ERGO ARENA prospołecznie, czyli podsumowanie roku w zakresie CSR

260 wydarzeń i ponad 485 000 widzów – tak liczbowo podsumować można rok 2019. Podobnie jak w ostatnich latach – na te dane składają się nieodpłatne imprezy o charakterze prospołecznym, organizowane przez operatora hali razem z partnerami i innymi podmiotami miejskimi.

Spółka Hala Gdańsk-Sopot z o.o. – operator ERGO ARENY od początku funkcjonowania obiektu angażuje się w akcje społeczne i wspieranie lokalnej społeczności. Strategia CSR jest wpisana w funkcjonowanie obiektu. Dodatkowo, od roku 2017 w ramach Biura Zarządu ERGO ARENY działa komórka, która dba o realizację zadań społecznych powierzonych przez Właścicieli i odpowiadających polityce CSR-owej Sponsora Tytularnego.

W ramach działalności CSR Spółka jest pomysłodawcą kampanii „Po zdrowie do ERGO ARENY”, której celem jest uświadamianie gościom hali istoty profilaktyki i zdrowego trybu życia. W roku 2019 w hali odbyły się 4 tematyczne „Aktywne Niedziele”, w ramach których coś dla ciała i ducha znaleźli zarówno najmłodsi goście hali jak i nasi seniorzy.

Po raz trzeci w sezonie letnim zorganizowaliśmy „Rolkowiska w ERGO ARENIE” – oddaliśmy do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, przygotowaliśmy 5 stref jazdy i zapewniliśmy najlepszych instruktorów, którzy poprowadzili rolkarskie zajęcia tematyczne dla początkujących i doświadczonych rolkarzy.

Wspólnie z klubami grupy Trefl Spółka przez cały rok prowadziła bezpłatne zajęcia w ramach siostrzanych cykli „Moja Pierwsza Lekcja Koszykówki” i „Siatkarz z klasą”, których adresatami byli uczniowie pomorskich szkół podstawowych. Poza zwiedzaniem ERGO ARENY i lekcjami wychowania fizycznego w jednej z najnowocześniejszych hal w Polsce dzieci chętnie uczestniczyły w sportowych wydarzeniach w ERGO ARENIE.

W 2019 roku oferta bezpłatnych imprez dla mieszkańców została poszerzona. Po raz pierwszy zorganizowano np. „Dzień Psa w ERGO ARENIE” – imprezę o charakterze festiwalu, w ramach którego prowadzone były spotkania o tematyce kynologicznej i wykłady z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia psów. Zaproszeni do udziału wystawcy promowali swoje wyroby, produkty i usługi, a osoby zainteresowane adopcją psa miały możliwość pozyskania informacji w tym zakresie od wolontariuszy schronisk dla bezdomnych zwierząt „Promyk” i „Sopotkowo”. Dodatkowo, podczas „Dnia Psa” w ERGO ARENIE odbyły się ogólnopolskie zawody „Rally-Obedience”, czyli posłuszeństwa „na luzie”.

Nowym cyklem, który pojawił się w kalendarzu akcji CSR jest też „Inkubator Biegania w ERGO ARENIE”. Projekt ten obejmował cotygodniowe treningi na świeżym powietrzu dla amatorów biegania, prowadzone pod okiem doświadczonego trenera, uzupełniane o cykl  wykładów prowadzonych przez partnera Spółki, tj. Rehasport Clinic.

Spółka ponownie włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, wspierała liczne fundacje i inicjatywy mające na celu integrację społeczną dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania.

W planach na rok 2020 jest kontynuacja rozpoczętych już działań i dalszy rozwój w tematach prospołecznych. Informacje o nadchodzących, bezpłatnych imprezach dla mieszkańców znaleźć można tutaj. Wszystkich zainteresowanych współpracą w zakresie realizacji projektów CSR wspólnie z operatorem hali zapraszamy do kontaktu.