fantaSTYCZny miesiąc w ERGO ARENIE!

Rekordowy pod względem liczby imprez  i frekwencji był pierwszy miesiąc 2016 roku w ERGO ARENIE. 16 wydarzeń zgromadziło w styczniu w hali na granicy Gdańska i Sopotu ponad 75 tysięcy widzów!

To prawie dwa razy  więcej niż najwyższa do tej pory frekwencja w styczniu,  2011 roku.
Na taki wynik  wpływ miały:  Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, koncerty A.Bocelli, Slipknot, Tribute to Marek Jackowski, oraz mecze siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot i siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk i turniej Amber Cup.  Z wyjątkiem pierwszych dni nowego roku, praktycznie każdego dnia w ERGO ARENIE odbywała się impreza, lub trwały przygotowania.

 

Styczeń 2016 w liczbach:

 

  • 13 dni imprezowych
  • 12 dni przygotowawczych

 

16 wydarzeń:

 

  • 9 meczów: piłka ręczna i siatkówka
  • 3 koncerty
  • 3 konferencje
  • 1 turniej halowej piłki nożnej

 

Zobacz film „Miesiąc w ERGO ARENIE w 120 sek” 

 

https://youtu.be/FKgHDA0PZ2w

 

Frekwencja w styczniu 2016 to:  75 027 widzów. Średnio każdy mecz EHF Euro 2016 Mistrzostw Europy w piłce ręcznej gromadził na trybunach 7500 widzów, najliczniejsza publiczność (8400) obejrzała ostatni mecz gdańskiej grupy Dania – Węgry. Komplet – 10 000 osób  uczestniczyło w fantastycznym koncercie Andrei Bocellego. Wielu fanów z całego świata dotarło do Trójmiasta specjalnie na występ włoskiego tenora.

Zobacz relację z koncertu A.Bocellego.  

 

https://youtu.be/9lG5FUfDhJk

 

Dzięki atrakcyjnemu kalendarzowi imprez w ERGO ARENIE  tegoroczny styczeń był zupełnie innym miesiącem niż w latach poprzednich.” – mówi Dawid Wilda – Prezes Stowarzyszenie Turystycznego Sopot.  „Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej czy koncert Andrei Bocellego ożywiły martwy zazwyczaj sezon nad morzem. Z przyjazdu tysięcy uczestników imprez w hali na granicy Gdańska i Sopotu  skorzystała cała trójmiejska branża  turystyczna, w tym sopockie hotele i restauracje. W zdecydowanej większości byli  to kibice z Danii, ale również Węgrzy, Rosjanie i Macedończycy.

 

Tak duża liczba i to różnorodnych imprez wymaga perfekcyjnej organizacji zarówno na etapie przygotowań jak i podczas imprez.  Dotyczy to nie tylko pracowników hali, ale także organizatorów imprez i firm współpracujących ze spółką – podkreśla Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Hala Gdańsk-Sopot sp. z o.o. – operatora ERGO ARENY.  Miniony miesiąc  był niezwykle pracowity, prace w obiekcie niejednokrotnie trwały całą dobę cieszy nas jednak efekt końcowy, czyli zadowoleni organizatorzy i publiczność.

 

Zobacz materiał TVz EHF Euro 2016 w ERGO ARENIE:

 

https://youtu.be/btYJuv6i5Rk

 

Gdańskie mistrzostwa obsługiwało 175 dziennikarzy i fotoreporterów z Polski, Danii, Rosji, Węgier, Czarnogóry i Niemiec. Sygnał TV wysyłany był do 180 krajów na całym świecie!

 

Piłka ręczne w międzynarodowym wydaniu wróci do ERGO ARENY już za dwa miesiące. W dniach 8-10 kwietnia z udziałem reprezentacji Chile, Macedonii, Tunezji i Polski odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Brazylii. Turniej będzie ostatnią szansą zdobycia olimpijskich paszportów, awans do Rio wywalczą dwie najlepsze reprezentacje rywalizujące w ERGO ARENIE. 

 

Równie atrakcyjnie zapowiadają się najbliższe tygodnie w ERGO ARENIE:

 

LUTY:

 

10.02: LOTOS Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa
10.02: PGE Atom Trefl Sopot – Nordmeccanica Piacenza
12.02: Skawiński & Tkaczyk i goście
13.02: LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów
14.02: PGE Atom Trefl Sopot – Legionovia Legionowo
16.02: LOTOS Trefl Gdańsk – Zenit Kazań
17.02 Narodowy Balet Gruzji “Sukhishvili”
18-21.02 EXODUS FESTIVAL
27.02: Polska Noc Kabaretowa 2016
28.02 LOTOS Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn Koźle
28.02 PGE Atom Trefl Sopot – BKS Aluprof Bielsko-Biała

 

MARZEC:

 

4-6.03: Davis Cup Polska – Argentyna
12.03: LOTOS Trefl Gdańsk – AZS Politechnika Warszawska
14.03: Gregorian
20.03: The Show a Tribute to ABBA
24.03: LOTOS Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała