Poprzedni
Następny
Poprzedni
Następny
Data wydarzenia środa, 29 września 2021
Godzina wydarzenia 20:00
Poprzedni
Następny
Data wydarzenia czwartek, 28 października 2021
Data wydarzenia sobota, 06 listopada 2021
Godzina wydarzenia 17:30
Poprzedni
Następny
Data wydarzenia niedziela, 30 stycznia 2022

10

friendly’ARENA, czyli w roku 2020 przeciwko wykluczeniom

Zarząd Spółki Hala Gdańsk-Sopot za jeden z nadrzędnych celów na rok 2020 stawia sobie sukcesywne znoszenie barier architektonicznych i zwiększanie dostępności hali dla szerszego grona gości niepełnosprawnych.

Wśród realizowanych przez Spółkę działań są udogodnienia dla osób niedosłyszących oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. W strefie A1, tuż przy wejściu głównym zlokalizowany został Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (PION), który, począwszy od 12.01.2020, na wybranych imprezach muzycznych funkcjonował będzie jako wypożyczalnia sprzętu audio dla osób niedosłyszących.

W ramach wypożyczalni oferujemy 20 bezprzewodowych odbiorników radiowych Sennheiser RR 840 wyposażonych w akumulator pozwalający na pracę do 8 godzin. Odbiornik może być wypożyczony z słuchawkami nagłownymi, pętlą indukcyjną Sennheiser EZT 3011 przeznaczoną do użytku z aparatami słuchowymi wyposażonymi w telefoniczną cewkę odbiorczą, lub transmiterem Bluetooth Audiocore AC820 umożliwiającym transmisję dźwięku z odbiornika do aparatów słuchowych bądź słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik można też podłączyć do innego urządzenia osoby wypożyczającej. Regulamin wypożyczalni i instrukcje obsługi sprzętu znaleźć można tutaj.

W hali ruszyła także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych. Podjęte prace usprawnią poruszanie się i dojazd wózkiem inwalidzkim do platformy. Obniżone zostaną barierki, co zwiększy komfort i polepszy widoczność. W platformach zamontowane też zostaną dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi.

W roku 2020 Spółka przystąpi również do podnoszenia standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych na wybranych kondygnacjach.

Ponadto, podczas imprez, których organizatorem jest operator hali, poszerzona zostanie współpraca z fundacjami pomagającymi przystosować się do życia społecznego osobom  z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania. Podopieczni fundacji, działając jako wolontariusze podczas wybranych imprez, podzielą się z Wami nie tylko pięknym, szczerym uśmiechem, ale pomogą też dotrzeć do wybranej części hali. Do zobaczenia w ERGO ARENIE!