Gdańsk nominowany do European Best Destination!

Gdańsk, jako jedyne miasto w Polsce, został nominowany w konkursie o tytuł ”European Best Destination 2017”. Biorą w nim udział miasta najchętniej odwiedzane przez turystów i o bardzo dobrej reputacji w internecie – konkurentami są między innymi Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Porto czy Madryt.

Gdańsk gwarantuje niepowtarzalny klimat i niezwykłe przeżycia. Na atmosferę składają się stare, piękne zabytki i zapach morza. Kuszące sklepy i 20 kilometrów plaż. Niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy i rezerwaty przyrody. Restauracje, kawiarnie i kluby oraz duch wolności i tolerancji, nie raz dający o sobie znać w tysiącletniej, wielonarodowej historii – tak pisała o atrakcyjności Gdańska redakcja przewodników turystycznych Lonely Planet. Opinię tę podzielają sami podróżujący. Latem ubiegłego roku Gdańsk odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu to 8,8/10 punktów.

W konkursie European Best Destination co rok biorą udział miasta najczęściej odwiedzane przez turystów i o bardzo dobrej reputacji w Internecie – w tym roku konkurentami Gdańska są między innymi: Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt, Porto.

Gdańsk jest jedynym kandydatem z Polski, zatem oddając głos na Gdańsk, docenia się równocześnie cały nasz kraj!

Swój głos możesz oddać TUTAJ.

Głosowanie trwa od 20 stycznia do 10 lutego 2017 r.

Gdansk-pl