IRA w towarzystwie trzech znakomitych polskich wokalistek!

9 września w ERGO ARENIE rockowy wieczór podczas którego wystąpi zespół IRA z gościnnym udziałem trzech znakomitych polskich wokalistek: Urszuli, Małgorzaty Ostrowskiej i Patrycji Markowskiej!  Na ten wyjątkowy koncert  zaprasza Firma Procad, obchodząca jubileusz 25-lecia istnienia na rynku systemów cad.

IRA, to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych polskich zespołów rockowych, obecny na polskim rynku muzycznym od początku lat 90. Grupa ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, szereg prestiżowych tytułów i najważniejszych nagród muzycznych w kraju a także długą listę singli, które trafiały na pierwsze miejsca radiowych list przebojów. W maju tego roku ukazała się ostatnia w dorobku grupy płyta, „My”.

Zespół IRA zadebiutował w 1988 roku na festiwalu w Opolu, a dwa lata później ukazał się jego debiutancki album „IRA”. Przełom w karierze grupy nastąpił w 1991 roku, wraz z ukazaniem się płyty „Mój dom”, która pobiła wszelkie rekordy popularności. Pasmem sukcesów okazały się kolejne wydawnictwa zespołu, albumy „1993”, „Live”, „Znamię” i „Ogrody”. Mimo kryzysu, zakończonego zawieszeniem działalności zespołu i karierą solową Artura Gadowskiego, zespół powrócił w 2002 roku płytą „Tu i Teraz”. W kolejnych latach ukazały się albumy „Ogień” (2004) i „Live – 15-lecie” (2004). W sierpniu 2007 roku zespół przypomniał o sobie ósmym studyjnym albumem – „Londyn 08:15”, dwa lata później ukazał się kolejny krążek „9”, a w 2013. na rynku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta „X”.

Obecnie, zespół IRA koncertowo to marka sama w sobie! Energetyczne, mocne, gitarowe brzmienie przeplatane, dobrze znanymi publiczności, nastrojowymi balladami.

Podczas wrześniowego koncertu w ERGO ARENIE zespół zaprezentuje się publiczności  w niecodziennym składzie. Na specjalne zaproszenie grupy w Trójmieście u boku Artura Gadowskiego na scenie wystąpią panie: Urszula, Małgorzata Ostrowska i Patrycja Markowska. Z całą pewnością nie zabraknie starych, dobrze znanych z dorobku zespołu przebojów w nowych aranżacjach takich jak „Nadzieja”, „Mój dom”, „Wiara”, „Ona jest ze snu”,  utworów z ostatniej płyty i zaskakujących zestawień wokalnych.

Aktualny skład zespołu tworzą: Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Piotrek Sujka, Marcin Bracichowicz, Piotr Konca.

 

Bilety od 40 zł do nabycia:

W kasie nr 3 ERGO ARENY, Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu oraz w internecie: www.Interticket.pl oraz www.Ticketpro.pl

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Wirtualna Polska