Z Jastrzębskim Węglem o podium i 40. zwycięstwo w PlusLidze

Siatkarze LOTOSU Trefla w niedzielę zakończą serię pojedynków z medalistami poprzedniego sezonu. Po mistrzach z Bełchatowa i wicemistrzach z Rzeszowa na drodze żółto-czarnych stanie kolejny uczestnik play-off Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel.

Dla LOTOSU Trefla niedzielny mecz może okazać się najważniejszym w sezonie zasadniczym. Jeśli gdańscy siatkarze chcą utrzymać miejsce na podium PlusLigi, na które dzielnie pracowali przez minione miesiące, 15 lutego muszą bezwzględnie pokonać Jastrzębski Węgiel. Dzięki wygranej mieliby los we własnych rękach, a miejsce na podium mogliby przypieczętować w wyjazdowym spotkaniu z Politechniką Warszawską. Jeśli w niedzielę nie zdobędą przynajmniej dwóch punktów, ich pozycja będzie zależała również od wyników innych drużyn.

Najbliżsi rywale LOTOSU Trefla, Jastrzębski Węgiel, od początku nowego roku imponują formą. Z siedmiu styczniowych i lutowych meczów w PlusLidze wygrali sześć, dokładając do tego dwa zwycięstwa w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów jastrzębianie zajęli drugie miejsce w grupie, ustępując tylko rosyjskim potentatom z Nowosybirska i już w czwartek zagrają z włoską Perugią w pierwszym spotkaniu Playoff-12 tych elitarnych rozgrywek. Z kolei w tabeli PlusLigi zespół z Jastrzębia-Zdroju zdołał dogonić rewelacyjnych gdańszczan i obecnie wyprzedza drużynę LOTOSU Trefla lepszym bilansem setów.

W niedzielę do ERGO ARENY przyjadą reprezentanci sześciu krajów. W prowadzonym przez Włocha Roberto Piazzę zespole występują bowiem: jego rodak Michał Łasko, Słowak Michal Masny, Słoweniec Alen Pajenk, Francuz Guillaume Quesque, Grek Dmitro Filippov i Polacy – Krzysztof Gierczyński, Damian Wojtaszek, Grzegorz Kosok czy Patryk Czarnowski. W składzie brązowych medalistów poprzedniego sezonu zabraknie wprawdzie kontuzjowanych od dłuższego czasu Denysa Kaliberdy i Zbigniewa Bartmana, ale potencjał zespołu gości jest ogromny i żółto-czarnych czeka w niedzielę trudne zadanie. Podopieczni Andrei Anastasiego wiedzą jednak, jak pokonać jastrzębian, bowiem w pierwszej rundzie wygrali w hali rywala 3:2.

Zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem byłoby 40. wygranym meczem LOTOSU Trefla w historii startów w PlusLidze. W trakcie czterech poprzednich sezonów w elicie gdański klub zwyciężył w 21 pojedynkach, zaś w obecnym dołożył już 18.

Wejściówki na kolejny z hitów PlusLigi cieszą się dużym zainteresowaniem, choć trudno spodziewać się, że poprawiony zostanie rekord frekwencji. Podobnie jak w przypadku meczu z PGE Skrą Bełchatów najszybciej rozeszły się bilety w najlepszych i najdroższych miejscach. Całkowicie wyprzedane zostały obie proste trybuny na pierwszej kondygnacji.

Mecz LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel rozegrany zostanie w niedzielę, 15 lutego, o godz. 14.45 w ERGO ARENIE. Wejściówki nabywać można za pośrednictwem stron: www.eventim.pl  , www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, salonach sieci EMPIK, Media Markt, Saturn, Media Expert,  w Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

/źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk/