KOK WORLD GP 2014 IN GDANSK już w piątek w ERGO ARENIE!

Już w ten piątek17-go października w Polsce zagości światowy Kickboxing na najwyższym poziomie. Stanie się tak dzięki imprezie Kickboxingu o nazwie King Of King’s World Grand Prix 2014, która trafia na Wybrzeże, do doskonale znanego sportom walki obiektu jakim jest ERGO ARENA  na pograniczu Gdańska i Sopotu. Po kilku latach przerwy walki na zasadach K-1 będą solą tej imprezy a jej głównymi bohaterami staną się zawodnicy z Trójmiasta, którzy pokażą się całej Europie. Kamila BałandaPiotr KobylańskiMichał WlazłoRobert Maruszak czy były koszykarz Kryspin Kalski rywalizować będą na oczach całego obszaru, gdzie docierają zasięgiem stacje Eurosport i Fight BOX HD. Widzowie z Trójmiasta i Polski ten wydarzenie będą  mogli obejrzeć bezpośrednio w ERGO ARENIE.

 
Wykreowana przez Bushido International Federation, marka King of King’s (KOK), która od wielu lat ma ugruntowaną pozycję w Europie. Stoją za nią udane eventy w Niemczech, na Litwie, Anglii, Mołdawii, Białorusi czy kooperacyjne wydarzenia we Włoszech, Rosji a nawet w Kazachstanie

 
2014-10-14_KOK-plakatCiekawie dla widzów zapowiada się turniej wagi ciężkiej KOK Heavyweight GP, który będzie kanwą głównych wydarzeń w ERGO ARENIE i weźmie w nim udział czwórka zawodników z Polski i Europy. W Gdańsku wystąpi dwóch najlepszych polskich zawodników wagi ciężkiej: Tomasz Szczepkowski z Warszawy i Michał Turyński z Wrocławia. Obaj są odpowiednio mistrzami Polski w Muay Thai i Kickboxingu. Naprzeciw nich wyjdą mierzący 207 cm Colin George, któremu przeciwstawi się Szczepkowski i Sergei Lascenko, który podda testowi Michała Turyńskiego. Zwycięzca będzie prawdziwym Królem Wagi Ciężkiej w organizacji KOK.

 
To nie jedyne atrakcje tej gali. Mocno rozbudowana karta walk dała możliwość pokazania się najlepszym i najbardziej utytułowanym polskim zawodnikom. Wśród nich jest Tomasz Makowski i Mariusz Cieśliński, którzy przez lata sławili polski Kickboxing na całym świecie walcząc w USA, Tajlandii, Anglii, Australii czy innych krajach Europy.

 
Najbardziej ciekawe dla trójmiejskiej będzie starcie urodzonej w Gdynii niemieckiej zawodniczki Darii Albers z Hamburga i gdańszczanki Kamili Bałandy z miejscowego Championa Gdańsk. To bez mała hanzeatycki wymiar pojedynku, zawodniczek z dwóch portowych miast. Kamila to jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek Kickboxingu. Daria ma już wyrobioną markę w Europie. Obie trenowały MMA i obie toczyły walki w tej formule. Jednak w Gdańsku stoczą bój na zasadach K-1.

 
Co zobaczą jeszcze widzowie w hali? Na pewno przyciągające uwagę nazwisko Artura Kyshenki z Ukrainy. Zawodnik światowej czołówki Kickboxingu i finalista turnieju K-1 MAX z Japonii to absolutny top tego sportu. W ERGO ARENIE sprawdzi młodego polskiego zawodnika Radosława Paczuskiego. Pierwszego polskiego mistrza świata amatorskiego K-1, Piotra Kobylańskiego z Gdyni obejrzymy w starciu z wschodzącą gwiazdą holenderskiego Kickboxingu i Muay Thai, Illiasem Bulaidem.

 
Niezwykle interesująco  wygląda także zestawienie znanego na Wybrzeżu Michała Wlazło z Robertem Maruszakiem. Klubowe i koleżeńskie animozje zostaną wyjaśnione w sportowej walce, którą żyje całe Trójmiasto. To tylko część emocji jakie czekają widzów w ERGO ARENIE. Serdecznie na nie zapraszamy. Poniżej karta walk gali:

 
KOK WORLD GP 2014 IN GDANSK

 • +95 kg: Andre Agbobly (Niemcy/Tough Gym Hamburg) vs Kryspin Kalski (Polska/Fight Gym Gdynia)
 • 71 kg: Sergei Morari (Mołdawia/Combat Sambo Moldova) vs Przemysław Ziemnicki (Polska/Garuda Warszawa)
 • 61 kg: John Arhelger (Miemcy/Hammer Gym Hamburg) vs Mariusz Cieśliński (Polska KO Gym Świebodzice)
 • 65 kg: Daria Albers (Niemcy/Hammer Gym Hamburg) vs Kamila Bałanda (Polska/Champion Gdańsk)
 • 61 kg:  Karolis Buslys (Litwa/Dainralfas Kaunas) vs Tomasz Makowski (Polska/Max Boxing Klub)
 • 67 kg:  Ilias Bulaid (Maroko/Mikes Gym Amsterdam) vs Piotr Kobylański (Polska/Kobe Gym Gdynia)

 
Turniej Heavyweights GP

 • +95 kg: Colin George (Holandia/Mikes Gym Amsterdam) vs Tomasz Szczepkowski (Polska/Garuda Warszawa)
 • +95 kg: Sergei Lascenko (Ukraina/Chakuriki Gym) vs Michał Turyński (Polska/Fighter 1992 Wrocław)
 • +95 kg: Robert Maruszak (Polska/GKS Corpus Gym) vs Michał Wlazło (Polska/Forfit Gdańsk)
 • – 91 kg: Sergei Maslobojev (Litwa) vs Łukasz Butkiewicz (Polska/GKS Corpus Gym)
 • -77 kg: Artur Kyshenko (Ukraina/Mikes Gym Amsterdam) vs Radosław Paczuski (Polska/Garuda Warszawa)

 
Bilety w cenach: 45, 60, 80, 100 i 300 zł są już w sprzedaży w kasie hali ERGO ARENA oraz poprzez sieć www.eBilet.pl  i www.eventim.pl

 
Akredytacje dla mediów. Kontakt: Indrė Kavaliauskaitė indre@kokfights.com

 
VIDEO:  http://bushido1999.wrzuta.pl/film/1NF3YrY2UPd/kok_2014_in_gdansk_promo-2