Koncert Thirty Seconds to Mars – ważne informacje organizacyjne

Już w poniedziałek 4 maja w ERGO ARENIE  jedno z największych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce! W hali na granicy Gdańska i Sopotu wystąpi grupa Thirty Seconds to Mars.

 

Organizatorzy spodziewają  się przybycia ponad 12 000 fanów z Polski i zza granicy niewątpliwie spragnionych wyjątkowego show jakie zaserwuje Jared Leto i pozostali Marsi.

 

W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do  ERGO ARENY   tego dnia wjazd na parking przy hali od strony Gdańska odbywać się będzie zarówno ulicą Gospody jak i Drogą Zieloną. Od strony Sopotu  dojazd możliwy będzie ulicą Łokietka ale wyłącznie do tymczasowego  parkingu zlokalizowane wzdłuż Hipodromu. Nie będzie możliwości wjazdu na rondo i dalej w kierunku osiedla Żabianka. Samochody będą kierowane wyłącznie w Drogę Zieloną.

 

Opłata za parkingi płatne w wysokości :

– 20 zł – parking przy hali;

– 10 zł – parking przy ul. Łokietka wzdłuż Hipodromu.

 

UWAGA: Istnieje możliwość zakupu biletu na parking w  przedsprzedaży w cenie 18 zł. Zakup biletu gwarantuje miejsce na parkingu, oraz  dedykowany wjazd od ul. Gospody. Sprzedaż prowadzona jest online, oraz w kasie nr 3 ERGO ARENY i zakończy się na 24 godziny przed rozpoczęciem koncertu.

 

Na czas imprezy, od godziny 18.00 udostępnione zostaną bezpłatne  parkingi tymczasowe zlokalizowane na lewym pasie  ulicy Pomorskiej.

Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.

 

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie ERGO ARENY organizatorzy apelują o wcześniejsze przybycie do obiektu oraz/lub skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej.  Drzwi  dla publiczności otwarte zostaną  od godziny  18.30

 

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka operator hali  prosi by nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców. Należy też  zwracać uwagę na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do  poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.

 

W dniu 4 maja w godzinach 11.00 – 18.00 do Państwa dyspozycji funkcjonować będzie infolinia (nr +58 76 72 101), gdzie można będzie uzyskać wiele cennych informacji dotyczących kwestii organizacyjnych.

Thirty Seconds to Marskoncertowy niezbędnik

Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem zespołu Thirty Seconds to Mars.

 

Otwarcie bram

Otwarcie bram  ERGO ARENY nastąpi w dniu koncertu o godzinie ok. 18:30. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Około godziny 19:30 przewidywany jest występ supportu. Początek koncertu gwiazdy wieczoru został zaplanowany na godzinę 20:30. Osoby, które zakupiły pakiety Meet & Greet wchodzą wejściem A1.

 

Parkingi przy hali

Przy hali ERGO ARENA znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i ok. 15 autokarów. Parking jest płatny: 20 złotych – samochód osobowy, 50 złotych – autokar. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

 

Dojazd

Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, jak i autobusem (ZTM i ZKM).  Szczegółową rozpiskę można sprawdzić na stronie www.ztm.gda.pl  oraz www.skm.pkp.pl.

 

Zakup biletów w dniu koncertu

Będzie możliwość zakupienia biletu w dniu koncertu w wyznaczonym punkcie. Punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 10:00. Ponadto, bilety aż do godziny 20:30 będzie można kupować w kasie ERGO ARENY, w  sieci salonów Empik oraz w sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w systemie sprzedaży eBilet.

 

Osoby niepełnosprawne

Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

 

Gastronomia na koncercie

W hali będą znajdować się  punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.

 

Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

 

Czego nie można wnosić na koncert

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne

Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręconymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych.

 

Punkty medyczne

Podczas trwania koncertu Thirty Seconds to Mars w ERGO ARENIE czynne będą punkty medyczne. Punkt stacjonarny zostanie zlokalizowany na pierwszej kondygnacji, będą również punkty mobilne.

 

Bankomaty

W pobliżu  ERGO ARENY znajdują się bankomaty: sieci Pekao S.A. (ul. Hestii 1), Euronet Polska (ul. Bitwy Pod Płowcami 59), Millenium (Al. Grunwaldzka 615) oraz PEKAO BP (ul. Kazimierza Górskiego 1).

 

Szatnia

W trakcie trwania wydarzenia szatnia będzie odpłatna – 2 zł za sztukę. Prosimy o niepozostawianie żadnych cennych oraz wartościowych rzeczy w szatni, ponieważ Organizator nie będzie brał za nie odpowiedzialności. Przekazanie rzeczy do depozytu nie będzie możliwe.

 

Gadżety

Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi pamiątkami związanymi z zespołem. Stoisko z gadżetami będzie zlokalizowane w pobliżu szatni.

 

Akcje specjalne

Podczas wejścia na halę każdy uczestnik koncertu otrzyma specjalnie przygotowany kartonik, który będzie trzeba podnieść podczas trzeciego utworu. Dzięki temu wszyscy uczestnicy koncertu utworzą biało – czerwoną flagę.