Licealiści w roli organizatorów imprez – warsztaty w ERGO ARENIE.

Czy humanista potrafi liczyć? Okazuje się, że całkiem sprawnie. Nawet kiedy jest tego naprawdę dużo. Na liczeniu i przewidywaniu polegało zadanie uczniów sopockiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2.

Mieli oszacować koszty i wpływy z koncertu w ERGO ARENIE.  Było tego sporo: prąd elektryczny, ochrona, jak i artyści. Wydatki zaś trzeba było zestawić z przewidywanymi wpływami: ze sprzedaży biletów, płyt, napojów, itp. Ale przede wszystkim  przekonać się czy taki koncert będzie opłacalny. Oczywiście nie można było zapomnieć o podatku VAT i opłacie ZAiKS. Nie wiadomo czy koncerty się udały (każda z trzech grup organizowała oddzielne wydarzenie), ale po niewielkich poprawkach można było na nich zarobić. Zadanie było jednym z elementów wizyty i było to równie pasjonujące jak zwiedzanie hali na granicy dwóch miast z udziałem Magdaleny Sekuły – Prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.

Łamanie szkolnych stereotypów, jak i cała wizyta była elementem dużego projektu realizowanego przez Fundację Inspirujące Przykłady. Polega on na pokazywaniu ciekawych przykładów przedsiębiorczości oraz na szeregu dodatkowych zajęć, które mają pomóc uczniom dokonywać lepszych wyborów kierunków studiów i pracy zawodowej. Wizyta kilkunastoosobowej grupy uczniów sopockiej „dwójki” poprzedzona była zajęciami zatytułowanymi „Kodowanie dla humanistów” w Olivia Business Centre w Gdańsku, a inna grupa z tej samej klasy odwiedziła sopocką firmę sektora IT Blue Media.