LOTOS Trefl na drodze do najlepszej dwunastki Europy

Po serii ligowych zwycięstw wicemistrzowie Polski powalczą o kolejne punkty w elitarnej Lidze Mistrzów. Jeżeli gdańszczanie pokonają w czwartek w ERGO ARENIE słoweński ACH Volley Lublana, będą bliscy zagwarantowania sobie drugiego miejsca w grupie F.


LOTOS Trefl Gdańsk do meczu czwartej kolejki 2016 CEV DenizBank Volleyball Champions League przystąpi podbudowany serią siedmiu kolejnych zwycięstw w PlusLidze i Lidze Mistrzów. W krajowych rozgrywkach gdańszczanie plasują się na czwartej pozycji, tracąc zaledwie punkt do podium. W europejskiej elicie ustępują tylko potentatom z Modeny, a zdobycie trzech punktów w czwartkowym meczu z ACH Volley Lublana znacząco przybliży podopiecznych Andrei Anastasiego do awansu do czołowej dwunastki.

Gdańskich kibiców optymizmem napawać musi powrót Murphy’ego Troya do formy, którą imponował w poprzednim sezonie. W ostatnich dwóch ligowych meczach Amerykanin zdobywał odpowiednio 29 i 32 punkty, zgarniając statuetki MVP zwycięskich meczów z AZS-em Politechniką Warszawską i Cerradem Czarnymi Radom. W obu spotkaniach popisywał się też fantastyczną, przekraczającą 60 proc. skutecznością w ataku.

Od początku sezonu pracowałem nad powrotem do optymalnej dyspozycji fizycznej i muszę przyznać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Ciężko pracowałem przez ostatnie pięć-sześć tygodni i cieszę się, że wreszcie zaczęło to przynosić pożądane efekty – zdradza Troy.

W zespole ACH Volley również wiodącą postacią jest amerykański atakujący. Eric Mochalski w meczach 2016 CEV DenizBank Volleyball Champions League zdobywa średnio prawie 18 punktów, a polski rozgrywający Michał Kozłowski posyła do niego zdecydowanie najwięcej piłek.

Najbliższy rywal LOTOSU Trefla w Lidze Mistrzów nie ugrał jeszcze nawet seta, ale z pewnością nie jest drużyną, którą można lekceważyć. W rodzimej lidze zespół z Lublany nie ma sobie równych i prowadzi w tabeli z bilansem jedenastu zwycięstw i jednej porażki. Przed dwoma tygodniami w Słowenii gdańszczanie pewnie wygrali, tracąc zaledwie 49 punktów, jednak w rewanżu spodziewają się cięższego zadania.

To z pewnością nie był najlepszy mecz drużyny z Lublany. Oczekiwaliśmy trudnej przeprawy, a wynik 3:0 nas zaskoczył. W składzie ACH Volley nie brakuje solidnych siatkarzy i jesteśmy przekonani, że teraz wyżej zawieszą nam poprzeczkę – przekonuje Troy.

W klubowych mediach społecznościowych siatkarze LOTOSU Trefla zapraszają na mecz przy użyciu kultowych cytatów z najbardziej znanych kinowych produkcji. Przygotowali oni również wyjątkową, filmową niespodziankę dla swoich kibiców, która zostanie zaprezentowana po zakończeniu czwartkowego spotkania.

Mecz LOTOSU Trefla Gdańsk z ACH Volley Lublana rozegrany zostanie w czwartek, 17 grudnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE. Ceny wejściówek odpowiadają cenom biletów pierwszej kategorii w PlusLidze. Osoby uprawnione do zniżek (uczniowie, studenci, seniorzy powyżej 60. roku życia) za możliwość obejrzenia tego siatkarskiego spektaklu zapłacą od 15 do 40 złotych, zaś najtańsze bilety normalne dostępne będą już za 20 złotych. Bilety na ten wielki mecz można nabywać za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl. Dostępne są one także w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, w Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i 44 salonikach prasowych sieci Kolporter na terenie województwa pomorskiego.

/źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk/