ME 2016: Polscy piłkarze ręczni przygotowują się do turnieju w ERGO ARENIE.

Już w najbliższy weekend, 7-8 listopada w ERGO ARENIE, rozegrany zostanie bardzo mocno obsadzony Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej, w którym oprócz reprezentacji Polski wystąpią: wicemistrz olimpijski Szwecja, czwarta drużyna świata Hiszpania oraz Rosja.

 

2015-11-04__DSC5643Dla polskich piłkarzy ręcznych, którzy od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu, będzie to jeden z ostatnich etapów przygotowań do styczniowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz we Wrocławiu.  Trener Michael Biegler powołał 23 zawodników, wśród których są niemal wszyscy brązowi medaliści mistrzostw świata w Katarze. W Gdańsku stawił się również Mariusz Jurkiewicz, który rehabilituje się po zerwaniu więzadeł w kolanie, jednak ma nadzieję, iż zdąży na styczniowe EURO 2016.

 

„Jeżeli wrócę do treningów w listopadzie a jest na to szansa, to zagram na mistrzostwach Europy. Muszę przyznać, że oglądanie drużyny z trybun jest zdecydowanie bardziej stresujące niż z pozycji parkietu” – przyznał rozgrywający Mariusz Jurkiewicz.  Kontuzja Jurkiewicza sprawiła, że przed szansą debiutu w polskiej kadrze stanął Bartosz Konitz, syn Piotra, byłego reprezentanta Polski. Dla trenera Bieglera turniej w Gdańsku to również okazja do sprawdzenia kilku młodych zawodników. Powołania otrzymali Maciej Gębala, Maciej Majdziński oraz Ignacy Bąk.

 

2015-11-04__DSC5654W Polsce jest naprawdę kilku bardzo utalentowanych zawodników. Gębala, Bąk i Majdziński to przyszłość polskiej piłki ręcznej. Tym powołaniem chciałbym wysłać im oraz innym młodych szczypiornistom bardzo wyraźny sygnał, że cały czas się im przyglądamy i jeżeli nadal będą tak ciężko pracować, to zajdą bardzo daleko. Od początku pracy w kadrze dużą uwagę poświęcam młodzieży, staram się spokojnie wprowadzać ich do drużyny. Mistrzostwa Europy to oczywiście bardzo ważny turniej, ale musimy myśleć również o przyszłości polskiej piłki ręcznej” – powiedział trener Michael Biegler, dla którego turniej w Gdańsku to bardzo ważny etap przygotowań do ME – „To przedostatni krok przed mistrzostwami Europy. Z Gdańska mamy znakomite wspomnienia, bo wygraliśmy tutaj zarówno z Niemcami jak i Szwedami. Wprawdzie jesteśmy tutaj w praktycznie pełnym składzie, to jednak z powodów zdrowotnych nie wystąpi kilku bardzo ważnych zawodników. To jednak niezwykle istotne, że jesteśmy razem” – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

 

W sprzedaży są jeszcze bilety na sobotnio-niedzielny turniej. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.ebilet.pl, oraz w kasie nr 3 ERGO ARENY – najtańsze za 19 zł. Turniej będzie jedną z ostatnich okazji, aby przed Mistrzostwami Europy zobaczyć w akcji brązowych medalistów mistrzostw świata. Dla kibiców przygotowanych zostanie sporo atrakcji m.in. będzie można zobaczyć trofeum, które w styczniu przyszłego roku odbiorą Mistrzowie Europy. Turniej w Gdańsku będzie kolejnym przystankiem Trophy Tour, dlatego przed ERGO ARENĄ powstanie specjalna Strefa EURO 2016 z szeregiem zabaw i aktywności, która otwarta będzie w sobotę od 12.00 natomiast w niedzielę od 15.00. Podczas turnieju odbędzie się również premiera hymnu Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych Polska 2016, którego wykonawcą będzie jeden z Ambasadorów EURO 2016 Mika Urbaniak. Piosenka „Come Play With Us” po raz pierwszy zostanie zaprezentowana przed niedzielnym finałem.

 

PROGRAM TURNIEJU


Sobota, 7 listopada:

godz. 15:00 – Hiszpania – Szwecja

godz. 17:30 – POLSKA – Rosja

 

Niedziela, 8 listopada:

godz. 17:30 – mecz o 3. miejsce

godz. 20:00 – finał

 

 2015-11-04__DSC5659 2015-11-04__DSC5655 2015-11-04__DSC5666