Mecz LOTOS Trefl – Asseco Resovia – komunikat organizacyjny

Już w piątek drugi mecz  o mistrzostwo Polski.  LOTOS Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów, który w ERGO ARENIE może obejrzeć ponad 10 000 widzów.

W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do  ERGO ARENY   informujemy, że tego dnia dedykowany wjazd na parking przy hali od strony Gdańska to Droga Zielona.  Od strony Sopotu  dojazd możliwy będzie ulicą Łokietka jak również Drogą Zieloną.

Parkingi, jakie będą udostępnione dla widzów to :

  • Parking przy Hali – płatny – o pojemności około 700 miejsc – 10 zł samochód osobowy, 30 zł autokar. Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.
  • Parking wzdłuż ulicy Łokietka o pojemności około 300 miejsc – płatny – dedykowany dla widzów dojeżdżających od strony Sopotu. Czas dojścia do Hali około 5 minut
  • Parkingi dodatkowe – bezpłatne – na lewym pasie ulicy Pomorskiej o pojemności około 300 miejsc– bezpłatne. Czas dojścia do Hali około 15-20 minut;
  • Parking dodatkowy – bezpłatny – przy ulicy Polnej o pojemności około 150 miejsc. Czas dojścia do Hali około 20 minut

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie ERGO ARENY prosimy o wcześniejsze przybycie do obiektu oraz skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Przewidywane jest okresowe zamknięcie ruchu kołowego na odcinku : skrzyżowanie Pomorska/Gospody – rondo przy ERGO ARENIE, a dojeżdżające samochody zostaną przekierowane na parkingi dodatkowe przy ulicy Pomorskiej.

Drzwi  dla publiczności otwarte będą od godziny  16.30

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców.

Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do  poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.

Na wniosek Policji, po zakończeniu meczu, na około 20-30 minut może być wstrzymany zostanie wyjazd z parkingu przy Hali, z uwagi na konieczność umożliwienia przejścia osobom pieszym.