Miss Polonia i skok skuterem śnieżnym

O tym, że zawody NIGHT of the JUMPs dostarczają widzom wielu emocji na całym świecie, nie trzeba nikogo przekonywać. W Polsce w marcu tych emocji i adrenaliny będzie sporo – raz za sprawą aż dwóch Polaków startujących w rozgrywkach, a dwa akcji specjalnej. W tym roku jej bohaterką będzie Miss Polonia 2011 i uczestniczka konkursu Miss Universe – Marcelina Zawadzka. Razem z norweskim zawodnikiem Stianem Pedersenem Marcelina skoczy z rampy na skuterze śnieżnym!

Marcelina, która była gościem specjalnym  konferencję prasową wjechała na skuterze śnieżnym – pojeździe na którym już za dwa miesiące będziemy ją i Stiana oglądać w ERGO ARENIE. Marcelina chętnie odpowiadała na pytania dziennikarzy i przyznała, że gdy tylko usłyszała o akcji powiedziała zdecydowane TAK. Skok traktuje jako wyzwanie i podkreśliła, że wyzwań, nawet tak ekstremalnych, się nie boi. Podobnie, jak miało to miejsce w zeszłym roku podczas akcji specjalnej, w której wzięli udział Iwona Guzowska i Petr Pilat, dochód z akcji specjalnej zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Stian natomiast wystąpi w ERGO ARENIE w podwójnej roli. Poza skokiem z Marceliną wykręci także, po raz pierwszy w Polsce – Tandem Backflipa. W ubiegłym roku mogliśmy ten wyczyn zobaczyć na motocyklu, tym razem będzie jeszcze bardziej ekstremalnie – Norweg wykręci go bowiem na skuterze śnieżnym!

Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży ERGO ARENIE – Henryk Wielechowski przyznał, że marzec będzie miesiącem bardzo pracowitym dla obiektu, w którym będzie się sporo działo. Najpierw odbędą się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, niedługo potem Mistrzostwa Świata Diverse NIGHT of the JUMPs, a następnie koncert Metal All Stars. Dla wszystkich będzie to spore wyzwanie techniczne na dużą skalę: montaż/demontaż podniesionego parkietu na MŚ w Lekkiej Atletyce, następnie w przeciągu kilku dni przygotowanie z ponad 2000 ton ziemi toru dla zawodników Freestyle Motocrossu startujących w DNOTJ, aby po zawodach szybko posprzątać i przygotować obiekt na koncert.

Na konferencji obecni byli także Artur Puzio i Marcin Łukaszczyk – nasi reprezentanci na polskie Grand Prix. Artur przed konferencją dał pokaz mini Flipów, który tylko potwierdza, że zawodnik jest w bardzo dobrej formie. Puzio aktualnie trenuje do basenu z gąbkami, aby niedługo jechać do Hiszpanii, gdzie wszystkie przećwiczone tricki zamierza lądować już na ziemię. Marcin z kolei nadal przechodzi rehabilitację po kontuzji, którą odniósł na koniec zeszłego roku, jednak niedługo również wybiera się na Półwysep Iberyjski, aby przypomnieć sobie przed zawodami wszystkie tricki, które ma w swoim arsenale.

Podczas konferencji byli także obecni  młodzi adepci jazdy na motocyklach crossowych: Olaf Włodarczak (7 lat) i Bartek Popielnicki (8 lat), którzy brali udział w NIGHT of the JUMPs w latach wcześniejszych prezentując się z Cobra Moto i Mx Racing Team by Kowalski. Nie inaczej będzie w marcu, polska publiczność będzie miała ponownie okazję kibicować także najmłodszym zawodnikom.

Zainteresowanie konferencją, jak i samym pokazem było duże i dobrze wróży zawodom, które już w marcu ponownie zagoszczą na Pomorzu.

Odliczanie do polskiej edycji trwa! Czasu na zakup biletów coraz mniej, więc jeśli jeszcze ich nie macie, spieszcie się aby zdobyć najlepsze miejsca i nie przeoczyć najbardziej ekscytującego otwarcia sezonu motocyklowego w kraju!