Największa w Europie Parada Muzyczna „Musikparade” po raz pierwszy w Polsce!

Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, z udziałem ponad 350 muzyków z 7 państw! Po raz pierwszy w Polsce, z premierowym występem w ERGO ARENIE  – 10 kwietnia 2016 roku zawita Parada Muzyczna.

 

Jest to największe i odnoszące ogromne sukcesy w Europie tournée orkiestr wojskowych i dętych. Ponad 350 artystów z siedmiu krajów zaprezentuje swój niesamowity, pełen emocji i wielkich umiejętności program.

 

Gospodarzem Polska.

 

Parada  Muzyczna  po  raz  pierwszy  odbędzie  się  w  Polsce i to w trzech miastach. Znana  na  całym  świecie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza jak również inne polskie orkiestry, powitają cywilne i wojskowe orkiestry z Niemiec, Holandii, Ukrainy, Mołdawii i innych krajów europejskich.

 

Orkiestry wojskowe i dęte, napotkają na orkiestry Pipes & Drums oraz orkiestry na rowerach.

 

Główny punkt Parady Muzycznej stanowią międzynarodowe gwiazdy orkiestr wojskowych i dętych. Orkiestry zaprezentują porywający program: od utworów wojskowych, przez swing i rock po obecne przeboje. Niesamowicie prezentuje się holenderska orkiestra dęta „Crescendo”, która prezentując zapierające dech w piersiach układy na rowerach, gra na swoich instrumentach wiecznie młode przeboje. Punktem kulminacyjnym przedstawienia jest wielki finał, w którym wszyscy uczestnicy łączą się w jedną „Orkiestrę Narodów” – pokaz muzyki i światła.

 

Program Parady Muzycznej jest bardzo różnorodny. Głównym celem festiwalu jest propagowanie muzyki wojskowej, w programie znajdują się znane marsze. Program ten wykonuje zazwyczaj siedem orkiestr wojskowych wraz z amatorskimi orkiestrami dętymi, które to swoim programem złożonym z: Jazz, Evergreens oraz aktualnymi przebojami podbijają serca  publiczności.

 

Coroczne zmiany w programie poprzez wprowadzanie muzyki folklorystycznej, chórów jak również folkloru egzotycznego nadaje jeszcze więcej pikantności Paradzie Muzycznej.

Skład orkiestr na festiwalu jest każdego roku inny co pozwala również  stałej publiczności doznawać corocznie niesamowitych przeżyć artystycznych. Orkiestry uczestniczące w  Paradzie Muzycznej zaliczane są do najlepszych orkiestr na świecie, większość z nich znana jest już z wielu programów telewizyjnych.
Festiwal „Parada Muzyczna” miał zaszczyt gościć w swoim programie najlepsze Orkiestry Reprezentacyjne oraz Garnizonowe z takich krajów jak: Polska, Ukraina, Niemcy, Francja, Holandia, Szkocja, Meksyk, jak również z USA, Włoch, Czech i z wielu innych krajów.

Bogaty repertuar, wspaniałe układy choreograficzne połączone z musztrą paradną robią podczas koncertów niesamowite wrażenie artystyczne. Orkiestry jako swego rodzaju ambasadorzy swoich państw, przedstawiają wspaniałą kulturę i tradycje narodowe jak również są okazją do podziwiania muzyków w barwnych mundurach pochodzących z tak różnych krajów.

 

Orkiestra Międzynarodowa, co to jest? Każdy koncert otwiera orkiestra międzynarodowa, złożona z muzyków poszczególnych państw biorących udział w Festiwalu. Następnie orkiestry reprezentują swój program indywidualny, muzyka jak również dobrana choreografia pozwalają widzom Parady przenieść się w różne zakątki świata oraz wzbudzić wspomnienia historyczne.

Punktem kulminacyjnym Parady Muzycznej jest oczywiście finał w którym orkiestry w 350-tu osobowym składzie wykonają wspólne utwory min. Marsz Radeckiego i Highland Cathedral, wprowadzenie flag narodowych, flagi Unii Europejskiej i fajerwerki. Wszystko to swoim ciepłem, niepowtarzalną atmosferą oraz wspaniałym kunsztem muzycznym na długo pozostanie w sercach przybyłej publiczności.

 

Pozwólcie się przenieść w trzygodzinną podróż muzyczną (15 min. przerwa) połączoną ze wspaniałym warsztatem muzycznym i perfekcyjnym wykonaniem muzyki na żywo. Przekonacie się państwo sami iż coroczne odwiedzanie naszej Parady Muzycznej jest za każdym razem wielkim przeżyciem artystycznym, pozwólcie aby wasza obecność na naszym festiwalu była również dla nas wielkim zaszczytem.

 

Bilety do nabycia:

  • Sprzedaż internetowa  http://www.eventim.pl/ ,
  • kasa nr 3 w ERGO ARENIE, czynna pn.- pt. w godz. 10-16,
  • sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert

 

Bilety w cenie:

  • Kategoria I – 249 zł
  • Kategoria II – 199 zł
  • Kategoria III – 149 zł
  • Kategoria IV – 99 zł 

 

Osoby niepełnosprawne – Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl